در این مقاله قصد داریم طرز تهیه فول بک آپ از اطلاعات یک هاست سی پنل را به شما عزیزان نشان بدهیم پس از پایان این مقاله شما قادر هستید که از تمامی اطلاعات هاست سی پنل و سایت خود بک آپ تهیه کنید و آن را برای مواقع ضروری نگهداری کنید علاوه بر این می توانید برای بک آپ ایجاد شده یک لینک دانلود به صورت مستقیم ایجاد کنید.

آموزش تهیه فول بکاپ از هاست

برای تهیه فول بکاپ از هاست در ابتدا لازم است از طریق ورود به سی پنل به بخش هاست سی پنل وارد شوید. از قسمت files به گزینه backup wizard وارد شوید در این بخش بر روی دکمه ای که معمولا به رنگ آبی است و کلمه backup بر روی آن نوشته شده کلیک می کنیم. هنگامی که صفحه جدید باز می شود معمولا دو راه برای بک آپ گیری به شما پیشنهاد داده می شود.
1. در روش اول که Select Partial Backup است می توانید به صورت جداگانه از قسمت های مختلف سی پنل بک آپ تهیه کنید این قسمت ها به شرح زیر است:
• Home backup که به کمک این مورد می توان از تمامی دایرکتوری ها و فایل های ایجاد شده در منیجر هاست بک آپ گیری کنیم
• Mysql databases که از طریق این بخش می توانیم از دیتابیس های هاست به صورت جداگانه و انتخابی بک آپ گیری کنیم و به این ترتیب به فایل های خروجی آنها دسترسی پیدا کنیم
• Email forwarder and filters که به کمک این گزینه ها می توان از تمامی تنظیمات ارجاع دهنده ایمیل در داخل هاست و یا فیلتری که برای ایمیل های دریافتی خود داخل سی پنل تنظیم کرده ایم بک آپ گیری کنیم

آموزش تهیه فول بکاپ از هاست

بک آپ گیری از تمامی محتویات و اطلاعات هاست

لازم است به این نکته توجه داشته باشید که شما می خواهید از تمام محتویات و اطلاعات هاست سایت خود بک آپ گیری کنید که شامل تمامی فایل ها و دیتابیس ها و حتی تمامی تنظیمات ایمیل اکانت ها باشد.

1. پس در اینجا لازم است از قسمت Full Backup بر روی یک دکمه آبی رنگ به همین نام کلیک کنید
2. در این حالت شما وارد مرحله بک آپ گیری نهایی می شوید
3. از قسمت Generate a Full Backup و در قسمت backup Destination گزینه home directory را انتخاب می کنید
4. یک نکته قابل توجه در این زمینه این است که حتما آدرس ایمیل صحیح در این بخش نوشته شود
درست است که آدرس مدیر اصلی هاست به صورت پیش فرض قرار گرفته است اما لازم است یک بار دیگر این بخش را چک کنید چرا که زمانیکه بک آپ گیری به اتمام رسید از طریق هاست سی پنل یک ایمیل به آن آدرس فرستاده می شود که اعلام می کند بک آپ نهایی انجام شده است.
اما در صورتیکه گزینه Do not send email notification of backup completion را فعال کنیم بعد از به اتمام رسیدن بک آپ گیری هاست ایمیلی برای اطلاع رسانی از به اتمام رسیدن فرآیند بک آپ گیری ارسال نمی شود در مرحله پایانی با کلیک بر روی دکمه generate backup فرآیند بک آپ گیری آغاز می شود و با به اتمام رسیدن پروسه و آماده شدن بک آپ یک ایمیل به آدرسی که قبلا در مورد آن صحبت شد ارسال می شود

نحوه ی تهیه فول بک آپ از هاست

نحوه ی تهیه فول بکاپ از هاست

لازم است بدانید حجم فایل ها و اطلاعات قرارگرفته روی هاست با مدت زمان لازم برای بک آپ گیری رابطه مستقیم دارد. یعنی هر چقدر حجم اطلاعات و فایل ها بیشتر باشد مدت زمان بیشتری برای بک آپ گیری نیاز است. از طرفی مدت زمانی که برای آماده شدن بک آپ لازم است به نوع هارد و توان سرور و همچنین آزاد بودن منابع آن بستگی دارد. فول بک آپ پس از آماده شدن در مسیر فایل مننجر هاست سی پنل قرار می گیرد. زمانی که بر روی آیکون سی پنل کلیک کنیم می توانیم وارد صفحه اصلی کنترل پنل بشویم. از قسمت فایل بر روی گزینه file manager کلیک می کنیم این بخش قسمت اصلی مدیریت فایل های داخل هاست است. در مقاله بعدی همه چیز درباره ی هاست را توضیح داده ایم.
لازم است بدانید اگر با فشردن دکمه بک آپ گیری وارد مسیر هاست سی پنل شدید این احتمال وجود دارد که حجم بک آپ شما به حد نرمالی نرسیده است. باید زمان بیشتری صبر کنید تا حجم فایل ها به مگابایت برسد و ایمیل مبنی بر پایان یافتن فرآیند را دریافت کنید. در این حالت با راست کلیک می توانید بک آپ را دانلود کنید یا حتی یک لینک دانلود مستقیم برای آن بسازید تا بتوانید آن را در اختیار دیگران قرار دهید. باید دقت داشته باشید از یک فضای ذخیره سازی مناسب برای نگهداری نسخه های بک آپ استفاده کنید. حتی می توانید با اعمال تنظیمات در بازه های منظمی اقدام به تهیه بک آپ از دیتابیس خود کنید و به این ترتیب نیازی به بک آپ گیری بصورت دستی ندارید.

ارتباط با ما

  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید