در این مقاله هاست ایمیل ابری و کاربردهای آن را بررسی خواهیم کرد؛ اگر شما نیز مایلید درباره این موضوع اطلاعات کسب کنید در ادامه با ما همراه باشید.

عموم ایمیل هایی که ساخته می‌شوند دارای دو پسوند yahoo.com و gmail.com می‌باشند؛ این پسوند معرف شرکتی است که خدمات مربوط به آن ایمیل را ارائه می‌دهد. استفاده از این ایمیل ها بسیار متداول است و هیچ ایرادی ندارد تا زمانی که قرار باشد آدرس ایمیل به عنوان یک کانال ارتباطی برای برندی خاص عمل کند و در سایت قرار بگیرد.
در این صورت است که ایمیل هایی با پسوند خود برند مانند example@domain.com کاربرد پیدا می‌کنند. این ایمیل ها اعتبار بهتری به کسب و کار شما می‌بخشند و کمک می‌کنند تا در چشم مشتریان و کاربران مقبول تر جلوه نمایید. برخلاف حساب های ایمیلی رایگان، اطلاعات در هاست ایمیل پایایی بیشتری دارند و ماندگارترند. مسلما در روز مخاطبان زیادی به سایت سر می‌زنند در این صورت برای ارتباط برقرار کردن با آن ها ایمیل یکی از بهترین و مقرون به صرفه ترین راه هاست.
هاست ایمیل علاوه بر اینکه کمک می‎کند تا در روز تعداد بالایی ایمیل برای کاربران سایت ارسال نمایید، دریافت ایمیل را هم مدیریت می‌کند. برای دانستن مزایای هاست پرترافیک به این لینک مراجعه نمایید. اگر روزانه سایت بازدیدکنندگان زیادی داشته باشد استفاده از هاست ایمیل فعالیت بخش های محتلف را از هم مجزا می‌کند و کمک می‌کند هر قسمت به صورت مستقل تر فعالیت داشته باشد. همانطور که در ابتدای مقاله ذکر شد قرار است در این مجال به "هاست ایمیل ابری" بپردازیم و همه چیز درباره هاست را نیز مرور کنیم که آن هم نسبت به هاست ایمیل مزایایی دارد.

برسی کامل هاست ایمیل ابری و کاربردهای آن

مزایای هاست ایمیل ابری

یکی از مشکلاتی که هاست ایمیل به همراه داشت محدودیت در فضا بود؛ احتمالا در استفاده از آن باید مدت زمان زیادی را صرف پاک کردن ایمیل های قدیمی می‌کردید. اهمیت هاست در طراحی سایت چیست؟ از مزایای هاست ایمیل ابری این است که دیگر چنین مشکلی وجود ندارد و به فضای نامحدودی دسترسی خواهید داشت. هاست ایمیل ابری با فضای بیشتری که در اختیار مخاطب قرار می‌دهد کمک می‌کند تا همه ایمیل ها را یکجا نگهداری کند و بخشی از آن را به دلیل کمبود فضا از دست ندهد.

همچنین هزینه پایین تر سبب شده است تا بسیاری از سازمان ها و شرکت ها تصمیم به انتقال سرویس ایمیل خود به هاست ایمیل ابری بگیرند. هاست ایمیل ابری امکانات متفاوتی دارد، از جمله این امکانات می‌توان به ضد تروجان بودن ( یک نوع ویروس که در پوشش ایمیل، عکس و یا ... قراردارد ) وضد اسپم بودن اشاره کرد. این مساله خود تا اندازه زیادی تضمین کننده امنیت سایت شماست.
علاوه بر امکانات ذکر شده در بالا هاست ایمیل ابری می‌تواند احراز هویت چند مرحله ای برای کاربران داشته باشد، این مدل از احراز هویت خود عاملی مهم در راستای ارتقای امنیت سایت است. دسترسی به ایمیل هایی که در بستر هاست ابری قرار دارند محدودیت مکانی و زمانی نیز ندارد، این امر موجب می‌شود تا کارکنان شرکت امکان دورکاری و کار از منزل را نیز ( در رابطه با دسترسی به ایمیل ها ) داشته باشند.

هاست ایمیل ابری نسبت به هاست ایمیل چه برتری هایی دارد؟

هاست ایمیل ابری به شما کمک می‌کند تا در هزینه های سایت صرفه جویی کنید؛ پایین آوردن هزینه ها در همه بخش ها یکی از نکاتی است که هر کسب و کاری باید به آن توجه داشته باشد. البته این کاهش هزینه به هیچ عنوان نباید باعث پایین آمدن کیفیت شود. گاهی مشاهده می‌شود که برخی از ایمیل ها به عنوان اسپم شناخته می‌شوند ( این مساله دلایل مختلفی دارد ) . در این صورت مشکلاتی از قبیل قرار گرفتن IP در لیست سیاه و نرسیدن ایمیل به مقصد پیش می‌آید.
استفاده از زیر ساخت های بروز در هاست ابری ایمیل، باعث می‌شود تا این مشکل به وجود نیاید. با پشتیبان گیری روزانه از ایمیل ها، اطلاعاتی که در این بخش وجود دارند ذخیره شده و از بین نمی‌روند و میتوان در صورت نیاز بازهم به آن مراجعه کرد. سرویس هاست ابری ایمیل این قابلیت را دارد که از رمزنگارهای SSL و TLS بهره جوید و این مساله سبب می‌شود تا امنیت ایمیل های دریافت شده و ارسال شده تامین گردد. استفاده از این سرویس کمک می‌کند تا اطلاعات هنگام انتقال از یک نقطه به نقطه دیگر نیز به سرقت نروند. برای اطلاع از ایمیل ها و بررسی آن ها در هاست ابری نیازی به ابزار خاصی نیست و این امکان با موبایل، تبلت و کامپیوتر وجود دارد.
امروزه یکی از مهمترین وجه تمایزاتی که میان بهتر و بهترین وجود دارد در سرعت مشخص می‌شود؛ حتی ثانیه ها هم می‌توانند در موفقیت و یا عدم موفقیت یک سایت ایفای نقش کنند. در این سرویس ارسال و آپلود ایمیل ها با سرعت بیشتری انجام می‌شود و این امر می‌تواند در مسیر بهترین شدن شما را یاری رساند. همانطور که پیشتر نیز اشاره شد به دلیل استفاده از خاصیت ابری، پایداری اطلاعات ویژگی دیگری است که هاست ایمیل ابری برای شما به ارمغان خواهد آورد و عدم امکان دسترسی به سرویس را به شدت کاهش می‌دهد. در کل می‌توان گفت بسیاری از محدودیت هایی که در هاست ایمیل معمولی وجود دارند در هاست ایمیل ابری کنار گذاشته شده‌اند.

مزایای هاست ایمیل ابری

در تهیه هاست ایمیل ابری باید به چه نکاتی توجه شود؟

یکی از نکاتی که همیشه باید برای کاربران سایت به ارمغان بیاید امنیت است؛ لازم است طراح و مدیرسایت تمهیدات لازم را در جهت به ثمر رسیدن این نیاز بیاندیشند. امنیت مطلوب باید از جهات مختلفی در سایت منظور گردد، یکی از این جهات امنیت اطلاعات کاربرانی است که از سایت استفاده می‎کنند. هاست ایمیل ابری از امنیت خوبی برخوردار است و می‌تواند به خوبی پاسخگوی این نیاز باشد. البته در تهیه سرویس هاست ایمیل ابری باید خرید از یک سرویس دهنده معتبر نیز مورد توجه باشد تا موارد بالا به خوبی در آن رعایت شده باشد.
بهتر است پیش از تهیه هاست ایمیل ابری به خوبی درباره ارائه دهنده آن تحقیق نمایید. در صورتی که این سرویس را از یک ارائه دهنده مناسب تهیه نمایید میتوانید از مزایای قابل توجه آن در کسب و کارتان بهره جویید. هاست ایمیل ابری به شما کمک می‌کند تا بتوانید در راستای ارائه خدمات بهتر و بیشتر به مشتریان خود گام بردارید.

ارتباط با ما

  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید