طراحی سایت


کاربرد وبلاگ چیست

دنیای اینترنت یک دنیای بسیار مهم می‌باشد که هر کسب و کاری باید در آن به فعالیت بپردازد چرا که امروزه افراد تمام کارهای خود را با استفاده از اینترنت انجام می‌دهند و وجود کسب و کار مورد نظر در آن می‌تواند به گسترش فروش و ارائه خدمات کمک ویژه‌ای کند. برای پیشرفت کسب و کار خود باید در اینترنت فعالیت‌های مختلفی انجام دهید تا افراد را بیش‌تر با کارتان آشنا سازید. یکی از فعالیت‌های مهم در دنیای اینترنت و طراحی سایت ایجاد وبلاگ و وبلاگ نویسی می‌باشد. کاربردهای وبلاگ را می‌توان به موارد زیادی اشاره کرد از جمله:
• افزایش درآمد و بیشتر شناخته شدن کسب و کار: زمانی که شما اقدام به ایجاد وبلاگ برای کسب و کار خود می‌کنید باعث می‌شود تا افراد مختلفی در سرتاسر جهان با سایت و کسب و کار شما آشنا شوند و از خدمات ارائه شده توسط شما استفاده کنند و اگر محصولی را می‌قروشید فروش خود را چندین برابر افزایش دهید که نوعی تبلیغات برای برند شما محسوب می‌شود.
• افزایش بک لینک: یکی دیگر از کاربردهایی که می‌توان برای وبلاگ نام برد افزایش بک لینک می‌باشد با قرار دادن مطالب می‌توانید بک لینک سایت خود را افزایش دهید.
• ارتباط دو طرفه: وبلاگ امکان تعامل اطلاعات را بین افراد ( نویسنده وبلاگ همچنین خوانندگان، به علاوه خواننده با خواننده ) فراهم می‌کند.
• مدیریت شدن توسط نویسنده: نویسنده می‌تواند در هر مقطع زمانی که مناسب بود اقدام به به روز رسانی مطالب کرده و هر کجا که لازم باشد ویرایش و یا موردی را اضافه یا حذف نمود.
‌ بهبود سئو و بهینه سازی: زمانی که شما برای کسب و کار خود اقدام به راه اندازی وبلاگ می‌کنید و کلید واژه‌هایی که قرار می‌دهید به شما کمک می‌کند تا به موتورهای جستجو اطلاع دهید که مشا در چه زمینه‌ای به فعالیت می‌پردازید.

وبلاگ چیست و چگونه بسازیم؟

وبلاگ ترکیبی از وب به معنای شبکه جهانی و لاگ به معنای ثبت کردن گزارش روزانه و یادداشت‌هایی که به صورت روزانه هفتگی یا هر چند وقت یک بار نوشته می‌شود این نوشته‌ها می‌تواند هر مطلبی را در بر بگیرد از جمله خاطرات روزانه، وقایع،مطالب علمی، اخبار و یا هر نوشته دیگری باشد برای ساختن وبلاگ روش‌های مختلفی وجود دارد اما یکی از پر کاربردترین آن استفاده از سایت‌های وبلاگی که به صورت رایگان در اختیار افراد قرار داده تا افراد بتوانند در آن به اشتراک گذاری مطالب خود کنند. حال برای ساخت وبلاگ می‌توانید با وارد شدن به طراحی سایت‌های مربوطه مانند بلاگفا، پرشین بلاگ، رویا بلاگ، آزاد بلاگ، و... با ثبت نام و ایجاد حساب کاربری و پر کردن مطالبی که مورد نیاز می‌باشد به بخش نوشتن مطلب یا ایجاد مطلب رفته و شروع به نوشتن و قرار دادن تصاویر کنید. کسی که وظیفه نوشتن مطالب را در این گونه بلاگ‌ها دارند بلاگر یا وبلاگ نویس گفته می‌شود که برخی به صورت مستقل و برخی دیگر به صورت وابسته می‌باشند وبلاگ نویس مستقل به کسی گفته می‌شود که مطالب وبلاگ را با توجه به سلایق خود قرار می‌دهد اما در وبلاگ نویس وابسته دیگر از سلایق شخصی استفاده نمی‌شود تمامی فعالیت‌های خود را وابسته به کسب و کارهای دیگر انجام می‌دهد وبلاگ نویسی می‌تواند در همه حوزه‌ها فعالیت‌ کنند مانند: سفر و مسافرت، غذا و آشپزی، کسب و کارها، تکنولوژی، سلامتی پزشکی، سرگرمی، مباحث علمی، موسیقی، لایف استایل، مسائل علمی، ورزشی، امور مالی و اقتصادی، وبلاگ خودرو و... اشاره کرد.

طراحی سایت

فرق وبلاگ و وبسایت

ممکن است برای برخی افراد سوال پیش بیاید که فرق وبلاگ و وبسایت چیست؟ وبلاگ و وبسایت تفاوت‌های بسیار زیادی با هم دارند همانطور که در بخش‌های قبلی گفته شد وبلاگ برای اطلاع رسانی برای کاربران به کار می‌رود اما از وب سایت می‌توان علاوه بر اطلاع رسانی به خدمت رسانی هم پرداخت. همچنین خدمات دیگری مانند ارائه کاتالوگ آنلاین را نیز در اختیار کاربران قرار داد. وب سایت معمولا برای سازمان‌ها و شرکت‌ها و... به کار می‌رود اما از وبلاگ به عنوان یک مجله آنلاین می‌توان استفاده کرد. هزینه طراحی وب سایت بیش‌تر از وبلاگ می‌باشد حتی می‌توان از وبلاگ رایگان برای ایجاد مطالب بهره برد.

چگونه یک متن جذابی در وبلاگ بنویسیم؟

• انتخاب موضوع مقاله: اصلی ترین و مهمترین موضوعی که باید به آن توجه کنید انتخاب عنوان مناسب و جذاب است. با تحقیق و بررسی‌های لازم یک موضوع خوب که مرتبط با متنتان باشد را انتخاب کنید و آن را در وبلاگ خود قرار دهید چرا که افراد با دیدن موضوع نوشته شما جذب شده و تصمیم به خواندن آن می‌گیرند.
• پاراگراف اول: پس از انتخاب موضوع نوبت به نوشتن متن پاراگراف اول می‌رسد که بعد از عنوان یکی دیگر از موارد مهم این متن می‌باشد افراد معمولا پاراگراف اول را می‌خوانند و اگر مطالب مورد نظر را مناسب دیدند سراغ بخش‌های بعدی می‌روند در غیر این صورت ضفحه مورد نظر را بسته و به سراغ مطالب دیگری می‌روند.
• متن مقاله: افرادی که به سراغ وبلاگ شما آمده‌اند دوست دارند تا با مطالب جذابی که به دنبال آن می‌باشند رو به رو شوند بنابراین زمانی که مطلبی را برای کسب و کار خود قرار می‌دهید با توجه به شناختی که از مشتریان خود دارید آن‌ها را طبق سلایق کاربرانتان انتخاب کنید. سعی کنید متنتان قابل فهم و واضح باشد همچنین از به کار بردن کلمه‌های تخصصی بپرهیزید.
• تصاویر: اگر می‌خواهید که صفحه وبلاگ شما از جذابیت بسیار بالایی برخوردار شود تصاویر جذاب و مرتبط با مطلب خود در آن قرار دهید.
• پاراگراف آخر: سعی کنید در پاراگراف آخر خود به نتیجه گیری کل مطالب خود بپردازید اگر فکر می‌کنید که مقاله شما از مطالب کافی برخوردار نبوده می‌توانید به مطالب دیگری لینک دهید.
• بازخوانی: در نهایت اقدام به خواندن دوباره مطلب کنید حتی چندین بار آن را چک کنید تا در صورتی که غلط املایی و نگارشی وجود داشت آن را برطرف کنید چرا که وجود غلط املایی و.. ذهنیت بدی را برای بازدید کننده بر جای خواهد گذاشت.


طراحی سایت,بهینه سازی سایت به همراه طراحی وب سایت و طراحی پرتال تخصص شرکت طراحی نونگار است جهت اطلاع از تعرفه طراحی سایت با ما تماس بگیرید