طراحی سایت


گزارش مسائل امنیتی

ارائه ی این مقاله به ما در درک گزارش مسائل امنیتی در وب مستر قطعا کمک بسزایی خواهد کرد و همانطور که در مقالات گذشته شرح دادیم قصد بر این داریم تا وب مستر یا کنسول جستجوی گوگل را در فرآیندی جزئیات بینانه مورد بررسی و تجزیه-تحلیل قرار بدهیم. اگر ارزیابی گوگل تشخیص بدهد که سایت شما هک شده است یا رفتاری را نمایش بدهد که این رفتار به طور بالقوه می تواند به بازدید کننده یا رایانه وی آسیب برساند، در گزارش مسائل امنیتی به اطلاع شما خواهد رساند. نمونه هایی از رفتارهای مضر شامل حملات فیشینگ یا نصب بدافزار یا نرم افزار ناخواسته در رایانه کاربر است. صفحات یا سایت هایی که تحت تأثیر یک مسئله امنیتی قرار گرفته اند، وقتی کاربر بخواهد از آن ها بازدید کند، می توانند با برچسب هشدار در نتایج جستجو یا با یک صفحه هشدار بینابینی در مرورگر رویت شوند.

مسائل امنیتی چیست؟

مسائل امنیتی در گزارش مربوطه در دسته های زیر قرار می گیرند:
• Hacked content: این شامل هر محتوایی است که به دلیل آسیب پذیری های امنیتی بدون اجازه شما در سایت شما قرار می گیرد. برای محافظت از کاربران شما، گوگل تمام تلاش خود را می کند تا محتوای هک شده را از نتایج جستجوی شما دور نگه دارد.
• Malware and unwanted software: این نرم افزاری است که برای آسیب رساندن به دستگاه یا کاربران آن طراحی شده است، اقداماتی فریبنده یا غیرمنتظره انجام می دهد یا بر کاربر تأثیر منفی می گذارد. بدافزار را می توان توسط یک هکر یا مالک سایت نصب کرد.
• Social engineering: این محتوایی است که بازدیدکنندگان را برای انجام کاری خطرناک ، مانند افشای اطلاعات محرمانه یا بارگیری نرم افزار، فریب می دهد.

آیا در سایت خود مشکل امنیتی دارم؟

این سوالی است که ما با مواجه شدن به عنوان همین مقاله از خود می پرسیم. در پاسخ باید اذعان داشته باشیم که اگر پس از اتمام طراحی سایت ، سایت شما دارای مشکلات امنیتی می باشد باید به گزارش مسائل امنیتی سایت خود در وب مستر رجوع کنید و در بالای گزارش تعداد کلیه موارد امنیتی مربوطه را مشاهده خواهید کرد. اگر سایت شما از نظر امنیتی مشکلی نداشته باشد، یک علامت تیک سبز و یک پیام مناسب مشاهده خواهید کرد.

طراحی سایت

آیا سایت خود را همیم الان خریداری کرده اید؟

اگر اخیراً سایتی را خریداری کرده اید که از قبل دارای مشکلات امنیتی بود، مشکلات ذکر شده در گزارش مشکلات امنیتی را برطرف کنید، سپس در درخواست تجدید نظر خود به گوگل بگویید که اخیراً سایت را خریداری کرده اید و اکنون این سایت از دستورالعمل های وب مستر گوگل پیروی می کند. Google SafeBrowsing هشدارهایی را بر اساس زمینه مرور به کاربران نشان می دهد. بنابراین ممکن است بتوانید هشدارها را دوباره تولید کنید یا نکنید، با این حال، باید به گزارش Security Issues به عنوان منبع حقیقت اعتماد کنید تا بررسی کنید که آیا مشکلات امنیتی برای سایت شما وجود دارد یا اینکه آن ها برطرف شده اند.

کدام صفحات تحت تاثیر قرار گرفته اند؟

برای مشاهده این که چه صفحاتی از سایت مورد اجماع این مسئله قرار گرفته اند می توانید با ورود به وب مستر و با رجوع به گزارش مسائل امنیتی، لیستی از نمونه URL های تحت تأثیرقرار گرفته اند را ببینید. این لیست لزوماً کامل نیست، بلکه فقط نمونه ای از صفحات سایت شما است که تحت تأثیر مسئله انتخاب شده قرار گرفته اند. گاهی اوقات ممکن است یک مشکل امنیتی داشته باشید و هیچ نشانی اینترنتی نداشته باشید. این بدان معنا نیست که هیچ صفحه ای تحت تأثیر قرار نمی گیرد، فقط به دلایلی گوگل نمی تواند نمونه تولید کند. جزئیات این موضوع، تاریخی است که این مسئله برای اولین بار در سایت شما شناسایی شده و همچنین توضیحات مختصر و پیوندی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این مسئله را نشان می دهد.

مشکل را چگونه حل کنیم؟

برای رفع مشکل در سایت خود طبق روال زیر رفتار کنید:
1 – برای مشاهده جزئیات مسائل مربوطه ی امنیتی را گسترش (Open) دهید.
2 – برای توضیحات دقیق و مراحل حل این مشکل، شرح مسئله را بخوانید و پیوند "بیشتر بدانید" آن را دنبال کنید.
3 – برای عیب یابی و رفع مشکل خود از نمونه صفحات تحت تأثیر ارائه شده در بخش جزئیات استفاده کنید. این لیست لزوماً کامل نیست ، بلکه فقط نمونه ای از صفحات سایت شما است که تحت تأثیر این مسئله قرار گرفته اند. شما ممکن است یک مشکل امنیتی داشته باشید و هیچ نشانی اینترنتی نداشته باشید. این بدان معنا نیست که هیچ صفحه ای تحت تأثیر قرار نمی گیرد ، فقط به دلایلی گوگل نمی تواند نمونه تولید کند.
4 – این مشکل را در سرتاسر سایت خود برطرف کنید. رفع این مشکل فقط در برخی از صفحات بازگشت جزئی به نتایج جستجو برای شما نخواهد داشت.
5 – اگر در این گزارش چندین مورد امنیتی که سایت شما را تحت تأثیر قرار می دهد ذکر شده است، همه آن ها را برطرف کنید.
6 – راه حل های خود را آزمایش کنید.
7 – وقتی همه موارد ذکر شده در گزارش در همه صفحات برطرف شد، در گزارش مسائل امنیتی درخواست بازبینی را انتخاب کنید. در درخواست تجدیدنظر، رفع اشکالات خود را شرح دهید.
8 - بررسی مجدد ممکن است یک یا دو هفته طول بکشد. از طریق ایمیل از پیشرفت اطلاع رسانی خواهد شد. هنگامی که درخواست خود را ارسال می کنید ، یک پیام تأیید بررسی دریافت می کنید تا به شما اطلاع دهد که بررسی در حال انجام است. قبل از اینکه تصمیم نهایی درباره درخواست برجسته خود را بگیرید، درخواست خود را دوباره ارسال نکنید.


طراحی سایت,بهینه سازی سایت به همراه طراحی وب سایت و طراحی پرتال تخصص شرکت طراحی نونگار است جهت اطلاع از تعرفه طراحی سایت با ما تماس بگیرید