سرور مجازی چیست

سرور مجازی مخفف شده عبارت Virtual Private Server می باشد و به صورت وی پی اس خوانده می شود و در معنای سرور مجازی خصوصی است . سرور مجازی قسمتی از یک سرور اختصاصی کامل به حساب می آید . معمولاً این کار از طریق مجازی سازی انجام می گردد ، بدین شکل که یک سرور به چندین بخش تقسیم شده و اهداف متفاوتی را به دنبال دارد . بر اساس این که منابع مربوط به یک سرور کامل و جامع به چندین بخش تقسیم می گردد ؟ در شرایط یکسان هزینه های مربوط به خریداری سرور مجازی در مقایسه به سرور اختصاصی مقرون به صرفه تر است .

سرور مجازی ایران

سرور مجازی ایران دارای کاربردهای زیادی است که می ‌توان از این کاربرد ها استفاده نمود . از جمله این کاربرد ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

▪ استفاده از خدمات سایت هایی که به تحریم ایران پرداخته اند . البته در صورتی که آی پی خارج از کشور باشد

▪ استفاده از سرور مجازی برای وب سرویس ها همچون میل سرور ، دیتابیس سرور و …

▪ استفاده از سرور مجازی به عنوان عامل ارتباط ثانویه و رمز نگاری اطلاعات

▪ انجام کار هایی که نیاز به اینترنت پرسرعت با ترافیک بالا دارد .

▪ استفاده از سرور مجازی به منظور کنترل یا بهبود عملکرد سیستم ها

▪ میزبانی وب سایت نسبتا پر مصرف یا تعدادی سایت با مصرف متوسط .

همه چیز درباره سرور مجاری و قیمت آن
تقسیم بندی انواع سرور مجازی رایگان

یکی از نکاتی که باید به آن توجه کنید این است که سرورهای مجازی عمدتاً با توجه به مدل مجازی سازی ، تکنولوژی و سیستم عامل تقسیم بندی می گردد . از جمله انواع سرور مجازی عبارت است از :

• سرور مجازی اشتراکی

• سرور مجازی رایگان ویندوز

• سرور مجازی ابری

•سرور مجازی لینوکس

• سرور مجازی اختصاصی

همانگونه که میدانید یکی از شبکه های بسیار بزرگ مورد استفاده در سراسر جهان اینترنت می باشد . هنگامی که افراد دو سیستم کامپیوتری را به یکدیگر متصل می‌کنند و میان این دو سیستم یکسری اطلاعاتی را رد و بدل می کنند در واقع این دو سیستم با یکدیگر یک شبکه کوچکی را تشکیل می دهد . مزیت سرور مجازی نسبت به هاست اشتراکی نیز بسیار می باشد. به طور کلی در اینترنت موجود در همه کامپیوتر های دنیا معمولاً با استفاده از کابل به یکدیگر متصل می شوند و یک آدرس مشخص به منظور شناسایی و دسترسی بیشتر دارند . وقتی که این جمله به گوشتان می‌رسد که به اینترنت متصل شده اید بدین منظور است که سیستم شما نیز به شبکه بزرگ اینترنت متصل شده است و با یک آدرس معین در اینترنت در حالت دریافت سرویس یا سرویس دهی قرار دارد .

در شبکه بزرگ اینترنت بعضی از سیستم های موجود به عنوان سرویس دهنده معرفی می گردند ؛ به عنوان مثال زمانی که یک سایت را در مرورگر باز میکنید ، در حقیقت محتویات سایت در یک سیستم درون شبکه اینترنت واقع شده است که بر روی آن سرویس دهنده وب نصب گشته و اطلاعات سایت نیز بر روی آن موجود می باشد . امکان دارد این سایت حجم زیادی از اطلاعات را درون خود نگه دارد و یا اینکه مخاطبان و کاربران بسیاری در جهان به این سایت وصل شوند . در نتیجه این سایت قادر نخواهد بود که بر روی یک سیستم کامپیوتری ساده قرار گیرد .

خرید سرور مجازی یک روزه

برای فهمیدن بیشتر موضوع خرید سرور مجازی یک روزه مثالی را عنوان می‌ کنیم تا کاربران با این مسئله آشنایی بیشتری پیدا کند . هنگامی که شما می خواهید یک واحد تجاری را اجاره کنید ، تمامی فضای واحد تجاری به صورت کاملاً اختصاصی در اختیار شما قرار دارد ؛ اما آسانسور یا راهرو برای دسترسی به واحد مورد نظر اشتراکی می باشد و گاهی آب و برق نیز به صورت اشتراکی در اختیار ساکنان آن ساختمان قرار می گیرد . با توجه به مسائلی که بیان شد سرور مجازی یک بخش کوچک از یک سرور به حساب می آید که دقیقاً همانند یکی از واحد های یک ساختمان عمل می کند . وقتی که شما یک سرور مجازی را تهیه می کنید ، در نتیجه تمامی فضای سرور مجازی به طور کاملا اختصاصی در اختیار شما قرار می گیرد ؛ اما دسترسی به سرور و شبکه همچون راهرو یا آسانسور است که جهت دسترسی به سرور مجازی به صورت اشتراکی می باشد .

اگر قصد تهیه یک سرور مجازی ارزان را دارید باید در رابطه به این مسئله بگویم که هزینه تهیه سرور مجازی عمدتاً ارزان تر از سرور مجازی خارج از کشور می باشد . البته هزینه ترافیک شبکه درونی ایران هزینه بسیار اندکی برای مخاطبان سرور مجازی به همراه دارد .

زمانی که نام یکی از کشور ها در سرور مجازی و تقسیم بندی آن عنوان می‌ شود بدین منظور است که سرور میزبان سرور های مجازی در دیتاسنتر آن کشور موجود است .

 سرور مجازی و قیمت آن
کنترل پنل های مربوط به مدیریت سرور مجازی

جالب است بدانید که شما قادر خواهید بود هر گونه سیستم عامل مجازی را بر روی سرور مجازی خویش قرار دهید ؛ اما اغلب سیستم عامل های نسخه سرور قابلیت نصب بر روی سرور های مجازی را دارا است ، چرا که سرور مجازی بایستی برخی از سرویس ها را در اینترنت ایجاد کند . امنیت و مدیریت سرور های مجازی عمدتاً بر عهده کاربر است و شرکت‌های هاستینگ هیچگونه تعهدی را در این‌باره نمی‌پذیرند . در نتیجه بایستی به منظور کار با انواع سرور مجازی هم زمان کافی را برای مدیریت آن داشته باشید و هم این که دانش و مهارت شما روز به روز افزایش یابد ، گاها در برخی از موارد شما به یک نیروی متخصص در این کار نیاز دارید . اما باید توجه داشته باشید که امکان دارد با همراه داشتن نیروی متخصص باز هم در زمان برای مدیریت سرور کم بیاورید و یا اینکه مسئله هزینه تامین نیرو در میان باشد که شما هزینه تامین نیرو را نداشته باشید ؛ در نهایت پیشنهاد ما به شما استفاده نمودن از برنامه های " مدیریت تحت وب سرور " است .

تعرفه خرید سرور مجازی

دقت داشته باشید که این گونه از برنامه ها نسخه های متفاوتی از جمله رایگان وغیررایگان دارند و در بیشتر اوقات روش نصب آن ها ساده می باشد ، به طوری که خودتان توانایی نصب آن را دارید . جالب است بدانید که بعضی از این برنامه‌ ها به واسطه شرکت هاستینگ و با توجه به درخواست کاربر پیش از تحویل سرور بر روی سیستم عامل نصب می گردد . این نوع سرور مجازی که کنترل پنل از قبل بر روی سرور نصب شده معمولاً در سبد محصولات شرکت های هاستینگ تحت عنوان 《 سرور مجازی مدیریت شده 》 شناخته می شود . برای اطلاعات بیشتر مقاله سرور مجازی نونگار را مشاهده کنید.

ارتباط با ما
  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید