با دسترسی همگانی و به راحتی، همه عموم به فضای مجازی و اینترنت، شاهد به وجود آمدن و کاربرد اصلاحات جدید و کلمات نو که مربوط به سیستم و اینتر نت هستند، می باشیم .در واقع هر قسمت از فضای مجازی و عملیات مربوط به آن نام مختص به خود را دارد .برخی از نام های مربوطه، در واقع مخففی از چند کلمه می باشند که با ترکیب با یکدیگر، کلمه جدید و کار بردی را ایجاد کرده اند .در این مقاله بررسی اهمیت وبلاگ نویسی در طراحی سایت را شرح خواهیم داد.

تعریفی کامل از وبلاگ و کاربردهای آن

معرفی وبلاگ

در ادامه این مقاله با این مفهوم که وبلاگ چیست از جهات مختلف و برسی نکات مهم در طراحی وبلاگ آشنا خواهیم شد .حتی اگر شما فردی باشید که به فضای مجازی هیچ گونه آشنایی نداشته باشید و اطلاعی از آن نداشته باشید به طور قطع از یک جایی، برای مثال از تلویزیون و یا دور و اطرافتان و یا ... کلمه وبلاگ به گوشتان خورده است .
کلمه وبلاگ همانند کارایی و استفاده ای که دارد کلمه پر کاربردی می باشد .پیش از این که با کارایی وبلاگ و این که وبلاگ چیست، آشنا شویم، می خواهیم با معنی لغوی آن آشنایی یابیم .در جواب این سوال که معنی وبلاگ چیست؟ خواهیم گفت که وبلاگ در واقع ترکیبی از دو کلمه انگلیسی و مخفف شده وب و لاگ می باشد .

وب که در واقع همان فضای مجازی و اینترنت را شامل می شود بوده و لاگ نیز به معنای نوشته های روزمره می باشد .معنی دیگر که به آن داده می شود روز نوشت و یا وب نوشت، می باشد .در واقع می توان گفت وبلاگ روز نامه شخصی افراد است که در فضای مجازی با دیگران به اشتراک می گذارد .این مطالب روزانه و روز نامه وار، حتما نبایست به صورت روزانه به روز رسانی شده و اضافه گردند، بلکه صاحبان وبلاگ ها هر چند مدت یک بار محتوای دلخواه خود را در آن بارگذاری و به اشتراک می گذارند .
اگر شما ادمین یا در واقع مدیر یک وبلاگ باشید و یا از طریق وبلاگ نویسی کسب درآمد می کنید، قطعا از حقوق و مزایای بسیار خوبی برخوردار می شوید .وبلاگ نویسی هم همانند کسب و کارهای آنلاین دیگر یک شکل اینترنتی محسوب می شود که می توان آن را به صورت دور کاری و آنلاین انجام داد .البته لازم به ذکر است وبلاگ نویسی نیز اصول خاص و مختص به خود را بر اساس شرایط و نوع وبلاگ و انتظاری که صاحب وبلاگ از شما دارد خواهد داشت که یک وبلاگ نویس بایستی رعایت نماید .محتوای وبلاگ ها بایستی به طور کامل و خلاصه و به صورت جمع بندی شده ارائه شود، محتوای ارائه شده به ترتیب زمانی مرتب خواهند شد، مگر این که صاحب وبلاگ محتوایی را به طور اختصاصی در اولویت قرار دهد .
وبلاگ ها به طور مسلم یک موضوع را پشتیبانی نمی کنند و شامل موضوعات و انواع گوناگونی خواهند شد .اما به طور عمومی و کلی وبلاگ ها را می توان به دو دسته عمومی و شخصی دسته بندی نمود .وبلاگ های عمومی در واقع وبلاگ هایی می باشند که با موضوعیت عامیانه و مردمی و غیر شخصی راه اندازی و فعالیت می کنند .وبلاگ های خصوصی نیز به صورت یک صفحه خصوصی و مربوط به یک فرد خاص ایجاد می شوند که معمولا شامل عکس ها و خاطرات مربوط به همان شخص خواهد شد .

مقایسه وبلاگ و وب سایت

یک چیزی که شاید خیلی از افراد به آن آگاهی نداشته باشند، تفاوت وب سایت با وبلاگ می باشد .وب سایت و وبلاگ دو چیز متفاوت از هم می باشند که در موارد بسیاری دارای تفاوت می باشند .وب سایت ها معمولا از ساختار متفاوت و پیچیده ای برخورداراند و قابلیت های بیشتر و ویژگی های متعددی را در اختیار کاربران قرار می دهند تا یک وبلاگ .

مقایسه وبلاگ و وب سایت

یک وب سایت به صورت کاملا عمومی فعالیت کرده و شخصی سازی ندارد، در صورتی که وبلاگ ها بیشتر کاربرد شخصی دارند تا عمومی .همچنین لازم به ذکر است همان طور که پیش تر گفته شد وبلاگ ها، مطالب و محتوایی هستند که معمولا به صورت روزانه و با فاصله زمانی کوتاه و نزدیک به هم به اشتراک گذاشته خواهند شد .
اما یک وب سایت معمولا این گونه نبوده و در مدت زمان طولانی تری به روز رسانی شده و محتوای جدید در آن قرار داده خواهد شد .هنگامی که یک کاربر، به یک وب سایت مراجعه می نماید، معمولا به صورت مخاطب و یک طرفه از محتوا و اطلاعات وب سایت برخوردار خواهد شد .
این ارتباط مخاطب وار و یک طرفه که در وب سایت ها وجود دارد، تنها از راه گذاشتن کامنت و نظرات، انتقادات و پیشنهادات مخاطب ها به دست مسئولان وب سایت خواهد رسید .مخاطبان وقتی به وبلاگ ها مراجعه می کنند، می توانند به راحتی و آزادانه با صاحب وبلاگ ارتباط بر قرار کنند و فضای مخاطب وار و یک طرفه تا حدی حذف خواهد شد .

ارتباط با ما
  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید