هم‌نوع‌خواری کلمات کلیدی نوعی اصطلاح است که در دنیای سئو برای توضیح برخی مشکلات استفاده میشود. که در کمک و نشان دادن گوگل برای رتبه‌بندی صفحه مورد نظر، در زمانی که جستجوهای محلی و نتایج متنی وجود نداشتند، کاربرد داشت.

کنیبالیزیشن یک هم‌نوع‌خواری بین محتواهایی با کلمات کلیدی یکسان است که گوگل با دیدن این موضوع رتبه محتوای سایت را پایین می‌آورد. اگر مقاله امروز را بررسی کنید، متوجه خواهید شد که برای جلوگیری از وضعیت بد رتبه‌بندی چه کاری باید انجام دهید. چگونه با ابزار بهینه‌سازی محتوای مناسب، هم‌نوع‌خواری کلمات کلیدی را شناسایی کرده و از آن جلوگیری کنید.

گوگل و هم‌نوع‌خواری کلمات کلیدی

با گذشت زمان، گوگل شروع به پیچیده‌تر شدن کرده است. داشتن چندین صفحه درباره یک موضوع می تواند منجر به رتبه‌بندی‌های غیرمنتظره یا نامطلوب شود. بسیاری از مردم بر این باورند که داشتن صفحات متعدد در مورد یک موضوع، موتورهای جستجو را سردرگم می کند و آنها را به رتبه بندی صفحه "اشتباه" سوق می دهد.

اکنون محتوای موجود در هر صفحه، تصاویری که آن را توصیف می‌کنند، زمینه، محلی‌سازی کاربر و تصمیم‌گیری در مورد زمان نمایش نتایج محلی و غیره را درک می‌کند. اکنون، گوگل می تواند تفاوت ایجاد کند و در بیشتر مواقع مرتبط ترین نتایج را نشان دهد. حتی اگر این به معنای نمایش دو صفحه از یک دامنه برای یک کلمه کلیدی باشد. آیا میدانید منظور از کلمات کلیدی در محتوا چیست؟

گوگل و هم‌نوع‌خواری کلمات کلیدی

کنیبالیزیشن بیشتر یک فرصت است

در حالی که گوگل آن را یک نقطه ضعف برای جذب مخاطبان جدید می‌داند، پاتریک استاکس توضیح می‌دهد که هم‌نوع‌خواری کلمات کلیدی بیشتر یک فرصت است. اگر صفحات شما قوی هستند و ارزش متفاوتی را برای یک کلمه کلیدی به ارمغان می آورند، در این صورت می توانید هم‌نوع‌خواری کلمات کلیدی را به عنوان یک فرصت عالی سئو ببینید زیرا:

1. این می تواند CTR شما را افزایش دهد:

فضای بیشتری در هر موقعیت رتبه بندی برای صفحاتی که در SERP از همان دامنه نشان داده شده اند.

2. دید جستجوی شما را افزایش می دهد:

کلمات کلیدی بیشتر با موقعیت های بالاتر منجر به افزایش دید کلی جستجوی شما برای وب سایت شما می شود.

3. ترافیک بیشتر به دلیل نتایج بیشتر:

هر محتوایی برای نوع خاصی از مخاطبان در ذهن نوشته شده است. اگر با این استراتژی شروع کنیم، می‌توان گفت برای دو صفحه که برای یک کلمه کلیدی رتبه می‌شوند، می‌توانیم این شانس را داشته باشیم که ترافیک خود را دو برابر کنیم.

کنیبالیزیشن بیشتر یک فرصت است

کنیبالیزیشن (هم‌نوع‌خواری) چیست؟

اگر در سایت محتواهایی انتشار دهید که هر کدام آنها به یک کلمه کلیدی اشاره داشته باشند عمل کنیبالیزیشن انجام داده‌اید. به این ترتیب کاری کرده‌اید که موتور جستجو نفهمد کدام محتوا ارزش بیشتری دارد. سپس این دو محتوا هم‌نوع‌خواری کنند و رقابت بین دو محتوایی انجام میشود که در سایت شما از کلمات کلیدی یکسانی برخوردارند.

علت آسیب کنیبالیزیشن به سئو سایت چیست؟

افرادی که روی سئوی سایتشان کار میکنند میخواهند که رتبه و جایگاه خوب و مناسبی از موتورهای جستجو دریافت کنند، پس حواستان باید به هم‌نوع‌خواری محتوایتان باشد. در غیر اینصورت به جای اینکه صفحاتتان برای رتبه‌ای بهتر با سایت‌های دیگر رقابت کنند با سایت خودتان رقابت میکنند.

چطور متوجه بشیم کنیبالیزیشن رخ داده است

فهمیدن اینکه محتواهایتان دارند با سایت‌های دیگر رقابت میکنند یا هم‌نوع‌خواری دارند کار ساده‌ایست. کافی است نام سایت خود را به همراه کلمه کلیدی که فکر میکند چندین محتوا درموردش داشته باشید را به صورت )کلمه کلیدی(site:mydomain.com در مرورگر سرچ کنید. مثلا اگر کلمه کلیدی با عنوان کتاب سئو برای همیشه دارید به این صورت باید جستجو را انجام دهید:) کتاب سئو برای همیشه (site:mydomain.com

چطور متوجه بشیم کنیبالیزیشن رخ داده است

کنیبالیزیشن و چگونگی رفع آن

بارها شنیده اید که هم‌نوع‌خواری کلمات کلیدی بر رتبه بندی شما و کل وب سایت شما تأثیر می گذارد. بسیاری از کارشناسان و ربات‎های گوگل به ما هشدار داده‎اند که در این دام نیفتیم. پس باید شروع به بهینه سازی هر صفحه برای یک کلمه کلیدی منحصر به فرد، اضافه کردن تگ عنوان منحصر به فرد و توضیحات متا کنیم.

• موتورهای جستجو علاقه زیادی به محتواهایی با تعداد کلمات بالا دارند. شما میتوانید با طولانی کردن محتوای خود دل گوگل را بدست بیارید.
• محتواهای سایتتان را از نظر تشابه کلمات کلیدی چک کنید.
• دو محتوایی که درگیر کنیبالیزیشن شده‌اند را تبدیل به یک محتوای کامل و جامع کنید و جایگاه بهتر در نتایج جستجو داشته باشید.
• از لینک‌های داخلی در مقاله‎تان استفاده کنید.
• مقاله یا محتوایی که ارزش بیشتری دارد را نگه دارید.

نتیجه گیری:

قربانیان کنیبالیزیشن معمولا وب مسترهایی هستند که اهمیت سئو را برای کسب و کار خود تشخیص می دهند. با این حال، در حالی که آنها قصد دارند سایت خود را بهینه کنند، به طور کامل نمی دانند که چگونه به زبان گوگل صحبت کنند. اگر مطالب را با هم ترکیب کنید، پست قدیمی وبلاگ را حذف کنید و یا تغییر مسیر دهید، همه مشکلات هم‌نوع‌خواری شما قابل حل است. در درازمدت، یک استراتژی کلمه کلیدی و یک نقشه محتوا برای وب سایت شما از موقعیت های مشابه جلوگیری می کند. و هرگز تجربه کاربری را فراموش نکنید، زیرا کاربر پادشاهی است که قوانین را تعیین میکند.

ارتباط با ما
  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
  • کد پستی : 1456963143
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید