طراحی سایت باید به طریقی باشد که سایت را با تمامی مرورگرها سازگار کند.

در طراحی سایت به مرورگرها توجه کنید

در واقع مرورگرها  نوعی دستگاه های ترجمه به حساب می آیند که گاهی کدهای HTML بدقیافه را به صفحه ای تبدیل می کنند که برای کاربران با مفهوم و قابل درک شود . با توجه به نوع سیستم عامل کاربران و مرورگرها کدها به صورت های گوناگونی ترجمه می شوند . توجه به میزان سازگاری مرورگر در هنگام ساخت وب سایت بهترین روش برای به حداقل رساندن مشکل از بین رفتن سایت توسط مرورگرها است . تفاوت میان چگونگی ترجمه کدهای HTML و سیستم عامل استفاده شده توسط شما تأثیر زیادی در طراحی وب سایت می گذارد که بسته به نوع سیستم عاملی که شما از آن استفاده می کنید میزبان برای مرورگرها وجود دارد . اینترنت اکسپلورر و فایرفاکس از محبوب ترین مرورگرها در سال 2007 شناخته شدند ، در صورتی که مرورگرهای دیگری با قابلیت های برجسته وجود دارند . بهتر است از پسوندهای HTML استفاده نکنید و مراقب تگ های Cutting-edge HTML باشید زیرا ممکن است همه مرورگرها نتوانند از آن ها پشتیبانی کنند .
در نحوه نمایش صفحات وب سایت برای مرورگرهای مختلف تفاوت های عمده ای وجود دارد  در حالیکه مرورگرهای یکسان نیز بر روی سیستم عامل های مختلف صفحات وب سایت را به گونه های متفاوتی نشان می دهند . اکثر افراد  از یک سیستم عامل بر روی کامپیوتر خود استفاده می کنند و این تنها فرمتی است که با آن آشنایی دارند . برای اینکه اطمینان داشته باشید که فونت صفحات وب سایت شما در سیستم عامل های مختلف آنطور که می خواهید به نمایش در می آید چندین فونت مختلف را ارائه نمایید . زیرا ممکن است در سیستم عامل های مختلف فونت مورد نظر در دسترس نباشد ، سیستم عامل های مختلف اندازه فونت ها را به صورت های متفاوتی نمایش می دهند برای جلوگیری از این مشکل بجای استفاده از تگ فونت از Cascading style sheets یا اینکه از شیوه نامه های آبشاری استفاده نمائید . با توجه به اینکه نسخه اینترنت اکسپلورر با نسخه های مختلف در PC های مختلف وجود دارد و در در سیستم Mac برای توسعه دهندگان ارائه شده ، این نکته بسیار مهم است که در هنگام ساخت  و طراحی سایت آن را با هر دو نوع سیستم عامل بررسی کنید .
یکی دیگر از عوامل مهمی که در چگونگی ظاهر وب سایت شما تأثیر می گذارد این است که وضوح و اندازه صفحه نمایش بازدید کننده چگونه است . بهتر است مطالب و محتوای وب سایت خود را مثل یک جدول بزرگ تک ستونی در آورید و آن را با بزرگترین صفحه نمایش و بیشترین وضوح بررسی کنید . با آماری که بدست آمده شایع ترین اندازه صفحه نمایش 1024*768 بوده است . طراحی صفحات وب سایت خود را طوری انجام دهید که 800 پیکسل و یا کمتر داشته باشد . یکی از خدماتی که می توانید از آن بهره ببرید و تصاویر وب سایت خود را در مرورگرها و سیستم عامل های مختلف ببینید خدمات آنلاین در وب سایت  Browsershots.org می باشد که به صورت رایگان بوده و برای بهبود طراحی سایت خود می توانید از آن استفاده کنید .

هنگام طراحی سایت باید سایت را به طریقی طراحی کرد که با مرورگرهای مختلف سازگاری داشته باشد.

 

 

 

 

ارتباط با ما
  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید