در دنیای بی نهایت اینترنت، تعداد بسیار زیادی وب سایت، وبلاگ و اکانت های اشخاص مختلف موجود است. این تعداد بیشمار وب سایت ها و وبلاگ ها و اکانت های مختلف، سبب دسترسی آدم ها به یکدیگر و یافتن اطلاعات و هر آن چه دلخواه آنان می باشد در دنیای مجازی می شود. اما شما با مطالعه در این مقاله آموزش طراحی وب سایت از پایه را خواهید آموخت.

اکنون در ادامه این مقاله با موضوعیت طراحی صفحات وب، به این مسئله خواهیم پرداخت که این تعداد بیشمار صفحات مجازی چگونه ساخته و ایجاد می شوند. امروزه همانند گذشته و دورانی که تازه چیزی به نام اینترنت ایجاد شده بود نیست.
در دوره اخیر به خصوص این چند سال، آن چنان استفاده از اینترنت و فضای مجازی مرسوم و آسان شده است که تمامی افراد در هر رده سنی از کودک تا کهن سال، کاربر حداقل چند شبکه اجتماعی می باشند. استفاده از اینترنت با صرف هزینه متناسب و با استفاده از یک تلفن همراه به راحتی امکان پذیر است.

چگونگی ایجاد یک صفحه وب و طراحی آن

رقابت در طراحی وب سایت

وب سایت های بیشمار و گوناگونی که در فضای مجازی مشاهده می کنیم، یکسان نبوده و انواع گوناگونی دارند، یعنی این که می توانند، موضوع های متفاوت ازهم را پشتیبانی کنند. بهمین دلیل شما باید طبق اصول طراحی سایت پیش رفته و وب سایت خود را طراحی کنید.
وب سایت ها از قوانین خاص و مشخص شده ای پیروی نمی کنند، بلکه می توانند به طور کاملا جداگانه سبک مربوط و مخصوص به خودشان را داشته باشند. وب سایت ها معمولا به صورت مخاطب وارانه و یا در واقع یک طرفه اطلاعات و محتوا به کاربران ارائه خواهند داد.
در طراحی سایت حرفه ای این ارتباط یک طرفه و مخاطب وارانه تنها در صورتی کنار گذاشته خواهد شد که مسئولین وب سایت مورد نظر صفحه چت جداگانه و یا قسمتی را برای ارتباط با مخاطبانشان در نظر گرفته باشند، در غیر این صورت به غیر از قسمت کامنت ها و یا همان نظرات، جای دیگری برای ثبت انتقادات و پیشنهادات و نظرات وجود ندارد.

نحوه طراحی و ساخت وب سایت

اول از همه لازم به ذکر است طراحی یک وب سایت در فضای اینترنت، نیاز به دانش مخصوص به خود و اطلاعات کافی دارد. علاوه بر داشتن اطلاعات درباره راه اندازی یک وب سایت بایستی به طراحی صفحات مختلف و ظاهر و عملکرد و قسمت های مختلف لازم برای یک وب سایت آگاهی کافی داشت. برای داشتن یک وب سایت خوب تنها انجام راه اندازی وب سایت به صورت حرفه ای کافی نیست و نیاز به انجام یک سری از امور به صورت مداوم و حفظ وب سایت در شرایط مختلف و مدیریت درست آن خواهد داشت.

چگونه طراحی سایت استاندارد انجام دهیم؟

برای ایجاد یک سایت معتبر، همانند خیلی از صفحات و اکانت های دیگر و... نیاز به احزار هویت و ثبت اطلاعات لازم برای راه اندازی یک وب سایت معتبر می باشد. وب سایت ها می توانند کارایی ها، انواع و موضوعیت های گوناگونی داشته باشند و همچنین می توانند درعین حال چند کاره باشند و با چند موضوعیت اقدام به فعالیت کنند.
برای ایجاد یک وب سایت نیاز به یک آدرس ایمیل معتبر می باشد که همیشه به آن دسترسی داشته باشید، تا در هنگام دریافت هشدار و یا پیام مربوط به وب سایتتان از آن مطلع شوید. خیلی از افراد، موسسات و به خصوص شرکت های بزرگ برای ایجاد وب سایتشان از افراد متخصص و حرفه ای در زمینه طراحی وب سایت و هر آن چه در فضای مجازی امکان ایجاد دارد را استخدام می کنند. این افراد با دریافت هزینه بالا، در بهترین حالت و به بهترین شکل ممکن با شرایط و ویژگی های فوق العاده یک وب سایت مناسب را برای شرکت ها و افراد متقاضی طراحی، ایجاد و پشتیبانی خواهند کرد.

طراحی سایت غیر حرفه ای

یک سری از افراد نیز هستند که خودشان با اطلاعات اندکی که دارند اقدام به راه اندازی وب سایت خواهند کرد که البته شاید این وب سایت ها از بسیاری از جهات بسیار ضعیف تر و مبتدی تر نسبت به سایت هایی که توسط متخصصان و افراد حرفه ای طراحی شده اند باشند، اما کارایی خود را دارند .وب سایت هایی که توسط افراد مبتدی و غیر حرفه ای طراحی می شوند، معمولا ظاهری کاملا ساده و ضعیف دارد. نکته بسیار مهم در طراحی یک سایت، ظاهر و جلوه آن سایت می باشد.
ظاهر یک وب سایت در واقع همانند بسته بندی یک محصول است و شخصیت و پرستیژ کاری شما را معرفی خواهد کرد. رعایت مواردی همچون جذابیت و خلاقیت در طراحی و ایجاد ظاهر و جلوه مناسب برای وب سایت بسیار دارای اهمیت می باشد.

طراحی سایت غیر حرفه ای

صفحه اول وب سایت

در صفحه اول هر وب سایت به غیر از طرح برند مورد نظر و راهنما و مشخصات وب سایت، معمولا جدید ترین و جنجالی ترین مطالب و در برخی موارد آگهی ها و تبلیغاتی موجود می باشد. در یک سایت معمولا مطالب با موضوع ها و عنوان های مختلف قرار خواهد داشت که با استفاده از قسمت جستجوی موجود در هر سایت می توان به آن دسترسی پیدا کرد.

ارتباط با ما
  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید