چند نکته ساده سئو و ایندکس سریع صفحات

در حالیکه امروزه کاربران به دنبال مطالب جدید هستند باز بسیاری از وب مسترها با مشکل ایندکس نشدن وب سایت و یا صفحات جدید مواجهند ، به این دلیل موتورهای جستجو در سالهای اخیر تحقیقاتی در مورد ایندکس سریع صفحات انجام داده اند . در اینجا چند نکته که به ایندکس نمودن سایت شما کمک می کند را بیان می کنیم :
برای کوتاه شدن زمان ایندکس سایت می توانید لینک سایت خود را در سایت های پرترافیک قرار دهید ، تعداد لینک های ورودی تأثیر مستقیمی بر سرعت ایندکس دارد. همچنین می توانید اخبار و مقالاتی که لینک وب سایت شما را دارند در سایت های مختلف خبری ، وبلاگ ها و انجمن ها قرار دهید و همچنین رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک برای به اشتراک گذاری صفحات سایت گزینه مناسبی برای بالا بردن سرعت ایندکس صفحات سایت شما خواهد بود .
اگر وب سایت شما هنوز ایندکس نشده حتما ساختار لینکتان را بررسی کنید ، زیرا ساختار لینک یکی موارد بسیار مهم در سئو سایت (بهینه سازی سایت) است زیرا در رتبه سایت و همینطور توزیع پیج رنک و بالا رفتن سرعت ایندکس صفحات تأثیر گذار است .  برای ایندکس سریع یک صفحه جدید بهترین راه گذاشتن لینک آن صفحه در صفحه اصلی است . نباید مطالب تکراری در سایت شما جود داشته باشد زیرا این موضوع بر تعداد صفحات ایندکس شده زمان متوسط برای Crawl تأثیر گذار است . همه صفحات موجود در سایت شما باید با کمتر از سه کلیک از صفحه اصلی در دسترس باشند و باید مطمئن باشید که از یک ساختار درختی استفاده کرده اید .
روش دیگر این است که سرعت ایندکس صفحات را در گوگل وب مستر تغییر دهید تا زمان ایندکس کاهش یابد .
یکی دیگر از کارهای مهم که باید انجام داد استفاده از نقشه سایت XML و HTML استفاده کنید زیرا به اثبات رسیده که در ایندکس صفحات نقش موثری دارد . بعد از ایجاد نقشه باید آن را در موتورهای جستجو و robots.txt  ثبت کنید و به این نکته توجه کنید که بعد از انجام هر گونه تغییری در سایت باید نقشه سایت را دوباره ایجاد کنید و ثبت نمایید .
نکته آخر اینکه ، چون بررسی سایت به صورت مداوم امکان پذیر نیست ، ابزارهایی وجود دارند که شما می توانید خطاهای ربات ها را هنگام ایندکس کردن صفحات و آمار کارهای انجام شده توسط ربات ها را ببینید ؛ ابزارهایی مثل :
Google Webmaster Tools و Bing Toolbox و یا Yahoo Site Explorer .

برای بهینه سازی سایت باید وب سایت خود را برای موتورهای جستجو به چندین روش ایندکس کنید.

 

 

 

ارتباط با ما
  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید