آنالیزور سایت الکسا (Alexa) چگونه است

اهمیت رتبه بندی الکسا


مدیران سایت ها با الکسا آشنایی دارند و احتمالاً حداقل برای یک بار هم شده است نام رتبه بندی الکسا را شنیده و با آن برخورد داشته اند. در میان آنالیزورهای طراحی سایت و رتبه بندی سایت الکسا برجستگی ویژه ای دارد. در صورت جستجوی الکسا در گوگل می توانید مطالب بسیار زیادی را در مورد آن بیابید که جدای از کیفیت و اعتبار این مطالب نشان دهنده اهمیت رتبه الکسا می باشد. الکسا هم در طراحی سایت اهمیت دارد و هم در بهینه سازی سایت و آنالیز سئو سایت بسیار مهم است. برای اینکه با کارکرد و دلایل اهمیت الکسا در طراحی وب سایت بیشتر آشنا شوید شما را به مطالعه این نوشته دعوت می کنیم.


الکسا (Alexa)


اگر بخواهیم الکسا را تعریف کنیم شاید مناسب ترین تعریف این باشد که این سایت یک سرویس متعلق به سایت آمازون می باشد که با آدرس خود الکسا قابل مشاهده است. این سرویس فلسفه وجودیش برای تحلیل اطلاعات ترافیک سایت می باشد. در واقع الکسا می تواند سایت های مختلف را از نظر میزان بازدید و ترافیک رتبه بندی نماید و در این سایت می توان علاوه بر مشاهده پر بازدید ترین سایت های دنیا و ایران رتبه سایت خود را نیز مشاهده کنید.
 این رتبه بندی در واقع با در نظر گرفتن چندین معیار انجام می شود و مهمترین آنها تعداد بازدید صفحات است. همچنین امکان دیگری که الکسا ارائه می دهد این است که میزان تقریبی از بک لینک های سایت شما در آن مشخص می باشد. هر چند این آمار بسیار دیر آپدیت شده و نمی توان به آن چندان اعتماد کرد زیرا برای تشخیص بک لینک صحیح گوگل معیار های متغیر و منتشر نشده ای دارد.

 آنالیزور سایت الکسا (Alexa) چگونه است


بازده زمانی کسب رتبه الکساAlexa

 

بسیاری از کاربران و مدیران سایت بلافاصله پس از طراحی وب سایت انتظار دارند که رتبه آنها در الکسا نمایش داده شود در حالی که چنین باوری اشتباه می باشد و بعد از راه اندازی سایت باید یک بازده زمانی اصولاً یک تا چند ماهه از ثبت ادرس و عضویت شما گذشته باشد. قابل ذکر است که معیارهایی نظیر تعداد بک لینک ها و افزایش بازدید سایت می تواند این روند را تسریع کند. سیستم رتبه دهی الکسا به این گونه است که هر میزانی عددی که به سایت شما تعلق می گیرد کمتر باشد در واقع رتبه شما بالاتر می باشد و بهتر است. برای اینکه بتوانید رتبه خود را بهبود ببخشید باید با طراحی سایت مناسب و ارائه محتوا و مطالب با کیفیت و مستمر در سایت نظر مخاطبین را جلب کنید.

 

ارتباط با ما
  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید