یکی از مقدمات طراحی سایت هاست می باشد. زمانی که قصد داشته باشید اقدام به طراحی وب سایت کنید با کلمه ای برخورد خواهید کرد به نام هاست. اما نباید به راحتی از کنار آن گذشته و با تهیه یک هاست صرفاً ارزان قیمت قضیه را فیصله داد. هاست در مراحل بعدی می تواند بر روی بخش های مختلف کار شما تأثیر گذار باشد و خصوصاً در سئو سایت شما. هاست در واقع معادل host می باشد که ترجمه مناسب آن در زبان فارسی را می توان "میزبان" خواند.

از هاست چه می دانید 

تعریف هاست HOST و امکانات آن


در تعریف هاست می توان گفت محیطی مجازی که در یک سرور برای هر سایتی در نظر گرفته می شود بوده و هر سرور می تواند تعداد متفاوتی سایت می تواند توسط سرور میزبانی شود. اینکه چند سایت بر روی یک سرور قرار دارد به عوامل فنی و مشخصات آن سرور و نیز ترافیک سایت های مهمان و میزان فضایی که نیاز دارند، بستگی دارد. برای اینکه هر کاربر و مدیر سایت بتواند سایت خود را کنترل و مدیریت کند نیاز است که هر سرور یک برنامه مدیریتی داشته باشد. امکاناتی که باید در اختیار مدیران سایت ها قرار گیرد شامل فضا، پایگاه داده و نیز ایمیل می باشد. در هاست لینوکسی یا به اصطلاح سرورهایی که از سیستم عامل لینوکس بهره می برند نرم افزاری به نام سی پنل Cpanel وجود دارد که امکانات بسیار خوبی را در اختیار وبمستر ها قرار می دهد.

از هاست چه می دانید 

قابلیت های هاست


نکته ی مهم این است که تمامی فایل های سایت شما فارغ از نوع آنها که تصویر باشند یا ویدئو یا ... همگی بر روی هاست ذخیره شده و در صورت نیاز از فضای هاست فراخوانی می شوند. مدیر سایت می تواند فایل های سایت را از طریق گزینه فایل منجر در سی پنل اقدام به انتقال آنها کند. هاست انواع مختلفی نیز دارد و می توان از هاست اشتراکی که تعداد زیادی سایت از دو سایت تا هزاران سایت را می تواند میزبانی کند. این نوع هاست ها یک مشکل عمده دارند و آن امنیت سایت است که اکثر سرورها به آن بی اهمیت هستند. در واقع هنگام تهیه هاست اشتراکی باید از مدیر سرور و قسمت پشتیبانی آن بررسی نمایید که حتماً با استفاده از راهکارهایی که موجود است، مانند نرم افزارهای امنیتی قدرتمند و مسئول سرور حرفه ای امنیت سرور را تضمین نماید. این مورد در خصوص سایت هایی که در آن داد و ستد مالی انجام می گیرد یا اطلاعات مهم وجود دارد بسیار مورد توجه تر می باشد.

ارتباط با ما
  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید