چقدر به ظاهر سایت تان اهمیت می دهید ؟

از مهمترین مواردی که بازدید کننده را به دیدن سایت تشویق می کند ظاهر سایت است . ولی سلیقه همه یکی نیست ممکن است سایت شما از نظر عده ای بسیار خوب و حرفه ای به نظر برسد ولی از دید عده ای دیگر خیلی ابتدایی و بد باشد. قبل از طراحی سایت، اولین چیزی که شما برای انتخاب ظاهر سایت تان باید در نظر داشته باشید حرفه و شغل شماست . این امر خود موجب بهینه سازی سایت شما خواهد شد. ظاهر وب سایت باید با کاری که شما انجام می دهید همخوانی داشته باشد مثلا نمی توانیم برای یک سایت حقوقی از طرح های فانتزی استفاده کرد زیرا این کارباعث می شود سایت جنبه شوخی داشته باشد .  سایت ها به چهار دسته تقسیم می شوند و شما می توانید قبل از طراحی وب سایت آن را مطالعه کرده و یک دید کلی نسبت به سایت خود داشته باشید .

اول سایت های نامنظم هستند که معمولا دارای لبه های نامتقارن بوده و کهنه به نظر می رسند و مانند سایت های خط کشی شده و براق نسل های پیش نیستند . ولی با وجود این خصوصیات بازدید کننده را اذیت نمی کنند و با اینکه قانون خاصی در پیاده سازی گرافیک ندارند ولی چهارچوب خاص خود را برای پیاده سازی دارند این گونه سایت ها برای افرادی که دوستدار طرح های مدرن و متفاوت از دیگران هستند مناسب است . طراحی سایت می تواند خلوت باشد و از المان های زیادی در آن استفاده نشده باشد ، ظاهر این سایت ها بسیار ساده ولی در عین حال مدرن و حرفه ای هستند . دارای ظاهر متفاوتی از سایت های دیگر هستند و این پیام را به بازدید کننده می دهند که صاحب سایت فردی قابل اعتماد و مشتاق است . کسانی که دوست ندارند با دیگران تفاوت زیادی داشته باشند بهتر است از این سایت ها استفاده نکنند .

در ایران بیشتر از وب سایت های پر المان و شلوغ استفاده می شود و این موضوع سایت است که تعیین می کند که در سایت از چه المان ها ، طرحها و رنگهایی استفاده شود اگر این گونه وب سایت ها درست و با دقت طراحی شوند صاحب سایت را با پشتکار و پرمشغله معرفی خواهند کرد. و اما اغلب سایت هایی که می بینید سایت های استاندارد هستند ، سایت هایی با هدر مستطیلی در بالای صفحه ، و جای منو در زیر هدر و در کل اینکه همه قسمت ها جای مشخص و محدوده خود را دارند ، معمولا برای بک گراند ها از رنگ های سفید و یا خاکستری و نیز از خط ها و شیار ها استفاده می شود . اگر از ترکیب رنگ ها و عکس ها به درستی استفاده شود سایت  را به سایتی حرفه ای تبدیل خواهد کرد . معمولا ظاهر این گونه سایت ها نیست که در ذهن بازدید کننده باقی می ماند بلکه محتوای آن است که این امر از نظر مسئولان وب سایت اهمیت بیشتری خواهد داشت ، این گونه سایت ها برای شرکت ها و مشاغل جدی مناسب تر است.

قبل از طراحی سایت، انتخاب ظاهر سایت بر اساس موضوع وب سایت، امری مهم است که خود باعث باعث بهینه سازی سایت نیز می شود. بنابراین در طراحی وب سایت به این نکته توجه کنید.

 

 

 

 

ارتباط با ما
  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید