بعد از طراحی سایت و ثبت دامنه ی مورد نظرتان شما به یک میزبان وب یا هاست نیاز دارید. در واقع هاست این اجازه را به شما خواهد داد که وب سایت شما بطور 24 ساعته قابل مشاهده و در دسترس باشد. انتخاب با شماست که هاست انتخابی شما هاست ایران باشد و یا هاست خارج از ایران. عوامل بسیار زیادی برای انتخاب یک میزبان هاست وجود دارد که برای آشنایی هر چه بیشتر شما مخاطبان مواردی را در ادامه یاداور می شویم. سرورهای مختلفی در دنیا وجود دارند که برخی از آنها در ایران و بخی در سایر کشورها قرار گرفته اند و کسانی که اقدام به طراحی سایت می کنند به دلایل مختلفی ممکن است خارج از ایران هاست خود را تهیه نمایند.

هاست ایران 

سرعت هاست ایران


یکی از نکاتی که در این زمینه وجود دارد این موضوع می باشد؛ از آنجایی که هم سرور و هم مخاطب سایت های ما ایرانی و در داخل کشورمان ایران حضور دارند از این جهت سرعت بارگذاری هاست ارزان ایران بهتر از هاست های واقع در خارج از کشور است. اما در بارگزاری سایر صفحات طراحی سایت یعنی بعد از ورود به صفحه ی اصلی و برای مشاهده ی صفحات داخلی سایت ها تفاوت چندانی از نظر سرعت بین هاست ایران و یا هاست خارج از ایران وجود ندارد. اما از نظر ثبات سرور، هاست خارج بهتر از هاست ایران هستند و دلیل این امر هم می توان به شبکه های منظم و نیز پایین بودن قیمت سخت افزار و نگهداری آنها در خارج از کشور اشاره داشت.

هاست ایران 

پهنای باند و سرعت پورت ها در انواع سرورها


از نظر پهنای باند معمولاً هاست خارج بسیار بالا و پر سرعت تر و حتی ارزان تر می باشند. از آنجایی که سرعت اینترنت در خارج از کشور بسیار بالاتر است پس از این جهت طراحی وب سایت هایی که در هاست خارج هستند نسبت به سایت هایی که روی هاست ایران هستند سرعت و پایداری بهتر و بیشتری دارند. مورد بعدی امنیت اطلاعات در هاست لینوکس ایران است که برای صاحبان طراحی وب سایت اهمیت دارد. توصیه ی ما به سایت ها و پرتال های دولتی استفاده از هاست ایران است. در این شرایط خطرات تحریم و یا ازدست دادن اطلاعات این شرکت ها را تهدید نخواهد کرد. اما در صورت داشتن یک وب سایت معمولی می توانید از هاست خارج نیز استفاده کنید و از امکانات این میزبان ها در پشتیبانی و بک آپ گیری از اطلاعات شما استفاده نمایید. این نیاز و انتخاب خود شماست. در استفاده از هاست ایران و یا خارج، هر کدام مزایای خاص خودشان را دارا می باشند.

هاست ایران

ارتباط با ما

  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید