با بررسی آمار سایت می توانید به میزان بازدید وب سایت و سئو سایت خود پی ببرید.

 اهمیت بررسی آمار وب سایت

یکی از کارهایی که باید برای کمک به بهبود سئو سایت توجه نمود بررسی آمار وب سایت است . این بخش اطلاعاتی مربوط به بازدید کنندگان از وب سایت شماست که بررسی آن میزان موفقیت شما در موتورهای جستجو را اندازه گیری می کند. مواردی را که باید در آمار سایت مورد بررسی قرار دهید ذکر می کنیم :
اولین مولفه این است که چه تعداد بازدید کننده به سایت شما مراجعه کرده اند، شما حتما باید از این آمار استفاده کنید و بدانید که دلایل بهبود و یا کم شدن ترافیک وب سایت تان به چه دلیل بوده است تا بتوانید آنها را رفع کنید و از روش های دیگر برای بالا بردن رنکینگ وب سایت خود استفاده کنید . برای اینکه به یک بازار هدفمند و گسترده  برسید باید این را بدانید که بازدید کنندگان شما از کجا می آیند  با بررسی این موضوع می توانید برای گسترش پایگاه جهانی بازدیدکنندگان خود کار کنید . همچنین برای بهبود محتوای سایت خود می توانید از آماری که به شما نشان می دهد که بازدید کنندگان شما از چه کلمات کلیدی استفاده کرده اند تا به سایت شما رسیده اند استفاده کنید همچنین  در این آمار شما می توانید به اطلاعاتی برسید که به شما نشان می دهد که افراد از چه مرجعی به سایت شما وارد شده اند و یا اینکه چه کسی به شما لینک شده و کدامیک از مقاله ها برای شما ترافیک ایجاد کرده تا با استفاده از آنها در سایت های دیگر ترافیک سایت خود را حفظ  و بیشتر کنید . آیتم دیگری که مورد استفاده قرار میگیرد و دارای اهمیت است ، این است که کدام یک از صفحات شما بیشتر مورد بازدید قرار گرفته و محبوبیت بیشتری داشته و عکس آن کدامیک از صفحات وب سایت شما بازدید نداشته تا بتوانید آن را رفع کنید.شما می توانید با اطلاعاتی از اینکه بازدیدکنندگان از چه صفحاتی وارد سایت شما شده و از چه صفحاتی خارج شده اند ، در صفحات خروجی مطالب و علاقمندی های افراد را قرار دهید روی این صفحات مطالعه کنید  و ببینید که به چه دلیل این صفحات را ترک کرده اند . این آمار اطلاعاتی در مورد اینکه بازدید کنندگان در چه روزهایی از هفته و در چه زمانهایی از روز و چقدر زمان صرف بازدید از سایت شما کرده اند که این اطلاعات به شما این امکان را می دهد که بتوانید در آن زمانهای مناسب با بازدید کنندگان ارتباط برقرار کرده و مطالب و محتوای جدید را در وب سایت تان ارائه دهید و اینکه چگونه صفحات وب سایت خود را ارائه دهید تا بازدید کنندگان زمان بیشتری در سایت شما صرف کنند .
آموختن چگونگی استفاده از این آمار ممکن است گیج کننده باشد ولی امری ضروری است زیرا مطالعه این آمار به شما کمک می کند تا خطاهای سایت تان را اصلاح کنید و  بتوانید بازدید کنندگان بیشتری در وب سایت خود داشته باشید .

آمار سایت بیانگر میزان بازدید از وب سایت است و در نتیجه عاملی برای بررسی سئو سایت است.در بررسی آمار سایت چندین عامل دخالت دارند.

ارتباط با ما
  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید