با ثبت چند دامنه برای وب سایت خود می توانید بهینه سازی سایت (سئو سایت) خود را افزایش دهید.

بهینه سازی  وب سایت هایی با چند نام دامنه

بسیاری از صاحبان سایت ها و کسب و کارهای آنلاین اقدام به خرید چندین نام دامنه با کلمات کلیدی هدفمند برای ایجاد ترافیک برای وب سایت خود می کنند . انجام این کار شاید صدمه ای به کسب و کار وارد نکند ولی اگر بر فرض 30 نام دامنه دارای کلمات کلیدی هدفمند وجود داشته باشد ولی نام دامنه سایت اصلی اینگونه نباشد چه باید کرد ؟!
نام دامنه را در حالت register نگهداشته و اقدامی انجام نشود، با این کار می توان مانع از این کار شد که رقبای دیگر از نام دامنه به نفع خود استفاده کرده و آن را ثبت کنند و البته این کار هیچ نتیجه ای از نظر سئو نخواهد داشت .
در حساب کاربری ثبت نام  دامنه می توان برای هریک از نام های دامنه 301 تغییر ناگهانی را ثبت کرد که به وب سایت اصلی هدایت شوند ، این کار هم از نظر سئو ارزشی ندارد و حال در صورتی ترافیک سایت افزایش می یابد که کاربر نام اصلی و دقیقی را از وب سایت اصلی ثبت کند .
اگر شما در حال سرمایه گذاری هستید و می خواهید نام های متعددی را با اهداف سئو خریداری کنید باید از آن ها به خوبی استفاده کرده و از این متد برای ساخت وب سایت های کوچک استفاده کنید . به این صورت که در این روش از هر نام دامنه برای ساخت یک مینی وب سایت استفاده می شود که نتیجه آن دارای ارزش بسیار زیادی از نظر بهینه سازی سایت(سئو سایت) خواهد داشت .
بعد از طراحی سایت، مینی سایت هایی را نیز راه اندازی کنید. ساخت مینی وب سایت ها کار راحتی است ، تنظیمات هاستینگ را انجام داده و نام دامنه هریک از مینی سایت ها را راه اندازی کنید سپس می توانید کار ساخت را  شروع کنید . برای شروع کار در حالیکه نام دامنه نیز شامل کلمات کلیدی می باشد باید تمامی مطالب محتوای مینی سایت ها  بر پایه کلمات کلیدی برنامه ریزی شود و در قدم بعدی می توانید وب سایت ها را با برخی از قالب های آماده طراحی که به صورت CMS هستند بسازید که بهترین آن Wordpress می باشد ، که دلیل این انتخاب این است که کار پسند بوده ، راه اندازی آن ساده است و سازگاری بیشتری با موتورهای جستجود دارد .
حال پس از تهیه محتوای وب سایت ها ، وب سایت تان را راه اندازی و منتشر کنید ، باید مطمئن شوید که این مینی وب سایت ها بتوانند برای سایت اصلی شما ترافیک ایجاد کنند ، برای انجام این کار می توانید مطالبی را در این سایت های کوچک درباره وب سایت اصلی تان که به صورت بک لینک است قرار دهید و همینطور اگر شماره تماس های تجاری نیز دارید حتما آن ها را در تمامی مینی وب سایت ها قرار دهید ، علاوه بر مواردی که گفت تکنیک های پیشرفته دیگری برای بهینه سازی سایت در این زمینه وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید .
نتیجه اینکه اگر نام های دامنه متعددی که خریداری کرده اید را به صورت Locked up قرار دهید و از آنها صرفا برای تغییر مسیر به وب سایت اصلی استفاده کنید هیچ استراتژی موفقی نخواهید داشت ، این دامنه ها باید بر روز کلمات کلیدی تمرکز کنند تا در نهایت بتوانند کاربران را به وب سایت اصلی شما هدایت کنند .

پس از طراحی سایت، با ایجاد وب سایت های کوچک همنام با سایت اصلی و ثبت نام دامنه های مختلف برای آن ها، ترافیک بیشتری به سایت اصلی هدایت می شود و در سئو سایت تاثیر مثبت دارد. بنابراین برای بهینه سازی سایت خود، می توانید از این تکنیک استفاده کنید.

 

 

 

 

ارتباط با ما
  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید