کی از مزایای طراحی پاسخگو در SEO ، توانایی ارائه یک URL برای یک صفحه است. طراحی سایت متناسب با سئوی سایت خوب در این زمینه مفید است.

آیا پاسخگویی وب سایت در موبایل در SEO  مفید است؟

این تفکر که آیا پاسخگویی سایت در موبایل می تواند موجب ارتقا در SEO  شود و یا اینکه موجب نابودی نتایج جستجو می شود به موضوع مورد بحث تبدیل شده است. آیا ممکن است که پاسخ واقعی پیچیده تر از هر کدام از این است؟
ممکن است دیده باشید که گوگل به استفاده از طراحی پاسخگو تلفن همراه بر روی وب سایت شما توصیه می کند. این چیزی است که گوگل در مورد این موضوع می گوید ، به طور خاص گوگل  به مدیران سایت توصیه می کند به دنبال بهترین عمل  با استفاده از طراحی وب سایت پاسخگو باشند، یعنی به خدمت گرفتن  HTML برای تمام دستگاه ها و کدهای رسانه ای CSS تنها برای تصمیم گیری ارائه در هر دستگاه.
یکی از مزایای طراحی پاسخگو در SEO ، توانایی ارائه یک URL برای یک صفحه است، تا یک URL جداگانه برای تلفن همراه  (به عنوان مثال copyblogger.com در مقابل m.copyblogger.com) است. از لحاظ تئوری، این عمل باید SEO کلی سایت و صفحات سایت مان را با انتقال تمام لینک های حاضر به یک تک URL ،کمک کند تا اینکه موجب نابود شود.
توصیه گوگل بالا با این فرض متناسب است. اما از طرفی دیگر گوگل بیان کرده است که : "اگر طراحی پاسخگو بهترین گزینه برای خدمت رسانی به کاربران شما نباشد، گوگل با داشتن محتوای ما با استفاده از HTML متفاوت پشتیبانی می کند."
بنابراین گوگل -  که 67٪  از جستجو سهم بازار ما را بر عهده دارد –ابتدا به  طراحی سایت پاسخگو توصیه  می کند، و این بهترین گزینه  برای خدمت رسانی به مخاطبان است.
گوگل به ما این اطمینان را می دهد که، اگر شما سایت متفاوتی را برای دسکتاپ و کاربران تلفن همراه انتخاب کرده اید، آدرس URL جداگانه ای را انتخاب کنید، رباتها می تواند این عمل را اداره کنند.
چه زمانی نبایستی طراحی پاسخگو موبایل را شما انتخاب می کنیم ؟
تیم StudioPress از پیشگام در طراحی وب سایت پاسخگو، به خصوص در تم وردپرس هستند. در حال حاضر تعدادی تم های زیبا که قابلیت طراحی پاسخگو تلفن همراه را دارند ایجاد شده اند، با تمام تم های کودک باقی مانده قرار است پاسخگو باشند. (در اینجا مشاهده تمام موضوعات در حال حاضر پاسخگو پیدایش.)
سایت هایی که از طریق دستگاه های تلفن همراه  بازدید شده اند اغلب سایت های بازی بودند که  توسط افراد متمایل به  یکی از تعدادی از بازی ها از ان استفاده نموده اند. متاسفانه، این بازی را نمی توان بر روی صفحه نمایش کوچک بازی کرد، این مسئله موجب نا امید 30.000 کاربر در هر ماه که برای Disney games از دستگاه تلفن همراه خود استفاده نموده اند می شود.
تاثیر سئو منفی این عمل واضح است. این تجربه تلخ موجب  یک جهش سریع توسط کاربران تلفن همراه می شود. در خصوص کلمات کلیدی مرتبط، نیز همین احتمال آسیب به سئوی سایت را موجب می شود.
آیا این مسئله تهدیدی برای سایت پاسخگو Disney  است؟این مثال اثر پاسخگو بودن وب سایت با ادرس URL  جداگانه را برجسته می کند - برای بازی های خود را - ممکن است.
این نکته باید از نظر استراتژیکی مورد بررسی قرار گیرد که پاسخگویی در موبایل با  URL یکسان موجب تاثیر منفی در SEO نشود   
عواملی که موجب کمک در تصمیم گیری در خصوص طراحی وب سایت پاسخگو به دور از انحراف شود:
1. امکانات.
اگر سایت شما امکانات و ویژگی هایی مانند پخش ویدیویی و فیلم ها را دارد انگاه پاسخگویی در موبایل با ادرس یکسان می تواند می تواند تاثیر خوبی در SEO شما داشته باشد.
2. محتوا مناسب
این مسئله نادر است، اما ایا به کاربران تلفن همراه خود  با دید و تجربه ای  متفاوت از کاربران کامپیوتر نگاه می کنید؟این ممکن است  بهتر باشد که سایت های تلفن همراه، تنها محتوای خاص ضروری خود  را در  تلفن همراه برجسته کنند.
3. تجارت الکترونیک.
اگر تجارت موبایل اغلب در سایت شما رخ می دهد، ممکن است یک راه حل خاص تلفن همراه برای نمایش محصولات و همچنین کارت خرید نیاز دارید.
کلمه سریع بر روی کلمات کلیدی
توانایی هدف قرار دادن کلمات کلیدی خاص تلفن همراه تنها در طراحی وب سایت پاسخگو می باشد. عوامل بسیاری در هدف قرار دادن کلمه کلیدی است که تعیین می کند چگونه صفحات را بر روی دستگاه های تلفن همراه خود رتبه بندی کنیم.
بنابراین، در حالی که داشتن یک سایت تلفن همراه جداگانه با بکارگیری کلمات کلیدی جداگانه ممکن است مفید باشد.
نکته این نیست که به این سوال فکر کنیم که وب سایت پاسخگو–از نظر تأثیر SEO  را طراحی کنیم یا نه. می بایست این مسئله را از نظر محتوا و مخاطبان خود  در نظر بگیریم. در مورد محتوای و خوانندگان خود فکر کنید. بهترین راه برای نشان دادن محتوا چیست؟ مخاطبان ما چه انتظاری دارند و چه چیزی موجب لذت بردن بیشتر انها می شود؟ متعهد به ارائه بهترین تجربه ممکن  برای بیشترین تعداد بازدید کنندگان سایت می تواند مفیدترین استراتژی SEO در طولانی مدت باشد . و در اغلب موارد راهی برای انجام این کار در طراحی سایت های تلفن همراه پاسخگو. می باشد
چه هنگامی شما می بایست طراحی پاسخگوی همراه را انتخاب کنید ؟
طراحی پاسخگو بیشتر در مورد توانایی خواندن می باشد تا در خصوص SEO . این در مورد چگونگی چیدن عناصر در یک صفحه  و هدایت کاربرا در خصوص بحث دسترس پذیری به صحات می باشد.
چه طراحی بهترین تناسب با محتوا و خوانندگان شما را دارد؟
برای اکثر سازندگان محتوا، طراحی پاسخگو - به خصوص یک تم خارج از جعبه که برای پاسخگویی ساخته شود - تصمیم عاقلانه است. زیرا:
1. هزینه
سایت  تلفن همراه خاص، و یا حتی یک سری از آدرس های تلفن همراه خاص، ممکن است برای کاربران بهترین شرط تلقی شود، و در نتیجه، برای SEO. اما شما می توانید هزینه طراحی را با استطاعت خود متناسب کنید؟ پاسخ بستگی به وضعیت شما دارد.
چیزی که به شرایط بستگی ندارد این است که آیا یک سایت پاسخگو شرایط بهتر را ایجاد می کند، تجربه روشنی را برای کاربران تلفن همراه فراهم می کند! آن خواهد شد. که در 99 درصد اوقات بهتر خواهد بود.
2. سهولت
ایجاد یک سایت تلفن همراه خاص متحمل صرف زمان خواهد بود. اگرپاسخگویی درتلفن همراه خاص ارزش هزینه و زمان ان را داشته باشد ، و مطالب شما ضروری باشد، برای آن اقدام کنید.
3. سازگاری
شما می خواهید مطالب شما به اشتراک گذاشته شود. و هدر این صورت ، شما می خواهید از بازدید کنندگان سایت شما همان تجربه خشنود که از سایت اصلی داشته اند داشته باشند. این است که بسیار به احتمال زیاد با طراحی پاسخگو تلفن همراه از یک سایت همراه با آدرس جداگانه رخ می دهد است. این امکان زمانی برای کاربران شما محقق خواهد بود که پاسخگویی با موبایل را با همان ادرس سایت داشته باشند.
اگر کسی در حال خواندن یک داستان در گوشی همراه خود باشد و پس از آن URL را در توییتر به اشتراک گذارد، در انیجا URL های تلفن همراه هستند که توزیع می شود. سپس، هنگامی که فرد دیگری از 27 اینچ مانیتور خود بر روی ان کلیک کند، آن شخص را به خواندن از طریق موبایل خود مجبور می کند..
اگر فکر می کنید که ممکن است اثری، حتی ناخودآگاه، در تمایل خواننده به ماندن در صفحه داشته باشد به ایجاد یک لینک و یا استفاده از همان لینک اقدام کنید.
4. تبدیل.
ایا نیاز به سایت موبایل جداگانه دارید؟
اگر از استثناها چشم پوشی کنیم جواب سوال بالا در اغلب موارد منفی خواهد بود.
آنچه شما نیاز دارید این است که کاربران تلفن همراه ما به اندازه کاربران دسکتاپ  تجربه راحت و خوبی داشته باشند.در اینصورت محتوای شما خواهد درخشید.
پس طراحی پاسخگو موبایل برای SEO مفید است یا نه؟
بله. زیرا که برای کاربران ما سودمند خواهد بود. طراحی پاسخگوی موبایل در کنار یک طراحی غیر پاسخگو به مخاطبان ما تجربه تلفن همراه بهتر را میدهد است که به سادگی نمایش در دسکتاپ خواهد بود.
تجربه بهتر با خرسندی خوانندگان مساوی خواهد بود. که گویای تعاملات، ارتباطات، و به اشتراک گذاری هاست  که  برابر با SEO بهتر خواهد بود. تنها سوالی که نیاز است شما در نظر بگیرید این است  که در شرایط خاص شما، سایت خود را متناسب با اقلیتی از سایت ها که برای آنها یک ادرس سایت جداگانه یک در نظر گرفته شده  منافع مهمی به ارمغان خواهد اورد.

گوگل  به مدیران سایت توصیه می کند به دنبال بهترین عمل  با استفاده از طراحی وب سایت پاسخگو باشند. با طراحی وب سایت پاسخگو سئوی سایت (SEO) بهتر می شود.

 

 

 

 

ارتباط با ما
  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید