استفاده ثابت از یک URL در طراحی سایت برای سئو سایت مهم است.

دو URL  www.example.com/about/index.html و " www.example.com/about/ " را در نظر بگیرید. هر دو به یک فایل اشاره میکند حال می خواهیم در این مقاله بررسی کنیم کدام روش برای آدرس دهی بهتر خواهد بود تا در طراحی وب سایت خود از آن استفاده کنیم ؟

وب سرورها  برای این هستند که وب پیج ها را برای مرورگرها با توجه به نام دایرکتوری آنها بفرستند زمانی که شما " www.example.com/about/index.html" را درخواست می کنید وب سرور به دنبال فایل " index.html" در فولدر about می گردد. حال اگر همچنین فایلی در دایرکتوری وجود داشته باشد محتوای آن صفحه را به مرورگر می فرستد. این درحالی است که آدرس بار مرورگر شما ULR که شما درخواست کرده بودید را نشان می دهد که همان "www.example.com/about/index.html" است. سرور این وظیفه را ندارد که درصورت عدم وجود صفحه درخواستی بقیه صفحات را در دایرکتوری بگردد تنها فولدر about را جستجو می کند.

چندین URL و کپی محتوا
مسئله داشتن بیش از یک URL برای یک فایل خطای طراحان نیست (هرچند میتوانند به اصلاح آن بپردازند) بلکه از موتورهای جستجو منشاء گرفته می شود. اگر بیش از یک روش برای اشاره کردن به یک فایل وجود داشته باشد در این صورت شما می بایست تنها یک URL را انتخاب نموده و از طریق آن به ادرس دهی بپردازید. به عبارت دیگر در بین URL های www.example.com/about/index.html" " و" www.example.com/about/" می بایست یکی را انتخاب نموده و به چیدمان تمام صفحات وب متناسب با همان انتخاب بپردازیم و در نقشه سایت شما نیز از همان URL استفاده شود.

آیا تفاوتی بین انتخاب میان URL ها وجود دارد؟
کدام روش آدرس دهی برای URL استفاده شود؟ در زیر به بررسی این مسئله می پردازیم:
1-    برخی از متخصصان وب بر این عقید هستند که استفاده از فرمت نام دایرکتوری برتر از نام فایل است.زمانی که شما نام دایرکتوری را استفاده می کنید  وب سرور فایل را در آن دایرکتوری پیدا می کند و به سمت کاربر می فرستد. این بدان معناست که اگر شما بخواهید نام فایل دیگری را برای اندکس خود انتخاب کنید مانند "index.php"  به آسانی می توانید در تنظیمات سرور خود این تغییرات را لحاظ کنید.
2-    از سویی دیگر نیز می توان اینطور بیان داشت که از همان نام فایل "index.html" در URL خود استفاده کنیم و زمانی خود می خواستیم نام فایل را به "index.php" تغییر دهیم این تغییر را در تنظیمات سرور انجام دهیم.
3-    URL کوتاه مزایایی را دربر دارد از جمله به آسانی به یاد خواهد ماند و همچنین از خرابی URL که توسط نرم افزارهای فروم و سایت های شخص ثالث برای URLهای طولانی اتفاق میوفتد جلوگیری کرد.
4-    شما می بایست به فرمتی از URL که برای وب سایت شما و یا توسط دیگران لینک می خورد توجه داشته باشید و از آن فرمت استفاده نمایید. رعایت این نکته در بحث سئو سایت شما نیز تاثیر مثبت خود را خواهد گذاشت.

این که از کدام فرمت URL را تصمیم دارید در طراحی وب سایت خود استفاده کنید فرق چندانی ندارد ولی در نظر گرفتن این مسئله که پس از انتخاب تنها از همان URL استفاده کنید مهم است و به فکر تغییر فرمت آن نباشید که در این صورت در سئو سایت تاثیر منفی خود را خواهد گذاشت.

 

 

 

 

ارتباط با ما
  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید