در طراحی سایت می بایست تکنیک هایی را در نظر گرفت که در سئو سایت نیز تاثیر می گذارد

 

قبل از طراحی وب سایت، توسعه دهنده می بایست مسائل تکنیکی مرتبط به ایجاد طراحی موفق را در نظر بگیرد در غیر اینصورت کاربران، سایت ما را ضعیف و غیر حرفه ای می پندارند. در اینجا به برخی از فاکتورهای اساسی اشاره می کنیم.

  • سرعت اتصال اینترنت

بسیاری از کاربران دسترسی به اینترنت با سرعت بالا برایشان مقدور نمی باشد پس بنابراین این نقش طراحی سایت می باشد که سایت را متناسب با جلب نظر اغلب بازدیدکنندگان پیاده سازی نماید. اغلب طراحان سایت بی تجربه، از تاثیرات تصاویر،انیمیشن،اطلاعات و ویدیو در بارگذاری صفحه ناآگاه هستند. کاربران متمایل به بارگذاری سریع صفحه می باشند، اگر لود شدن کامل صفحه نیاز به صرف زمان نسبتا طولانی باشد در این صورت کاربران صفحه را ترک و یا تمایلی به مراجعه دوباره به سایت نخواهند داشت. این روند در سئو سایت و جسجتو در موتورهای جستجوگر، تاثیر منفی را به دنبال خواهد داشت.

  • تکنیک های وب

اگر طراحی وب سایت به طور سنگین به جهت دهی، فلش، AJAX و چارچوب ها وابسته باشد این امر به طور منفی در رنکینگ وب سایت در موتورهای جستجو تاثیر می گذارد.مثلا در لینک دهی صفحات بعدی دسترسی به صفحه اصلی وجو نداشته باشد. معمولا کاربران اجرای کدهای جاوا اسکریپ را از مرورگر خود می بندند پس وجود این کدها در صفحه موجب تاثیرگذاری منفی می شود.

  • رزولیشن صفحه

مانیتورها در رزولیشن های مختلف وجود دارند پس بنابراین تشخیص اینکه کدام سایز برای طراحی مناسب است مشکل است. آمارها نشان می هد که بیشتر کاربران مانیتور خود را در رزولیشنی بالاتر از 1024 x 768 مشاهده می نمایند. حال اگر این شرایط را درنظر بگیریم که کاربران از گوشی همراه و یا iPad خود استفاده می نمایند، تحت این شرایط می بایست رزولیشن مناسب را برایش در نظر بگیریم.

  • سازگاری دستگاه

تفاوت میان انتقال پهنای باند داده ها و توابع مولتی مدیا در موفقیت طراحی بهینه بسیار تاثیرگذار است. اگرچه بسیاری از کسب و کارهای جدید نمی تواند در وب سایت دستکاپ و موبایل دستکاپ سرمایه گذاری کند. پس بنابراین بیشتر در صدد این می باشند که وب سایت معمولی که در هر دستگاهی قابل اجرا باشد ایجاد نماید.

  • سازگاری متقابل مرورگر

امروزه مرورگرهای بسیاری از جمله Internet Explorer 7, 8, 9, 10, Firefox, Safari, Chrome and Opera وجود دارد. به دلیل وجود کاربردی مرورگرهای متفاوت،طراحان وب سایت می بایست نحوه نمایش صفحات در مرورگرهای متفاوت را بررسی نماید.

در مقوله طراحی سایتعلاوه بر در نظر گرفتن جذابیت قالب، می بایست موارد تکنیکی را نیز در سایت نظر گرفت. رزولیشن صفحه ، سازگاری دستگاه ، سازگاری متقابل مرورگر مسائل تکنیکی در طراحی وب سایت می باشد. رعایت این نکات در وب سایت موجب جلب نظر بیشتر کاربر و در نتیجه آن تاثیر مثبت در سئو سایت  خواهد گذاشت.

 

 

 

ارتباط با ما
  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید