پنالتی شدن سایت تاثیر منفی درسئو سایت و بهینه سازی وب سایت میشود


گوگل پنالتی اثرات منفی در رنکینگ جستجو وب سایت بر مبنای الگوریتم های جستجو گوگل خواهد داشت. پنالتی شدن می تواند حاصل از تکنیک های به اصطلاح کلاه سیاه سئو( black-hat SEO.) باشد. در سال 05/10/2012 گوگل الگوریتم های پنگوئن خود را طرح ریزی نمود. بسیاری افراد این تصور را دارند که بک لینک های با کیفیت پایین هیچ تاثیر منفی را برای سایت و یا سئو سایت به دنبال نخواهند داشت اما گوگل بر منبای الگوریتم های پنگوئن خود این سایت ها را بخاطر بک لینک های نامرتبط که گذاشته اند پنالتی خواهد نمود. زیرا همان طور که می دانید بک لینک ها تاثیر بالایی در رنکینگ گوگل خواهند داشت و به عبارت دیگر در بهینه سازی وب سایت نقش موثری دارد.حال اگر سایتی با گذاشتن تعداد زیادی بک لینگ به رنکینگ بالا دست یابد در این صورت گوگل با الگوریتم پنگوئن خود وب سایت را پنالتی خواهد نمود و طبق این شرایط سایت شما رنکینگ و سئو خود را از دست خواهند داد و گوگل آن را حذف خواهد نمود و یا به صفحات دیگر در جستجو گوگل منتقل می نماید.

انواع مختلف اسپم لینک

  • لینک های پرداختی

وب سایت ها ممکن است با پرداخت پول در سایتی با رنکینگ بالا، فضایی را برای گذاشتن لینک خود اختصاص دهند. اگر از این پروسه فراوان به منظور بالا آمدن رنکینگ استفاده شود گوگل با الگوریتم پنگوئن خود سایت را پنالتی خواهد نمود.

  • نظرات اسپم شده

این امکان وجود دارد که لینک وب سایت را در کامنت خود در مقالات بگذارید. حال اگر وب سایتی بخواهد در سایت های مختلف تعداد زیادی کامنت به منظور گذاشتن لینک سایت برجای گذارد گوگل سایت را پنالتی خواهد کرد.

  • پست های بلاگ

اگر شما به عنوان مهمان پست هایی را در سایت ها قرار دهید و به صورت نامرتبط به سایت خود لینک نمایید گوگل این تشخیص را می دهد و به پنالتی نمودن سایت شما اقدام می نماید.

گوگل بر منبای الگوریتم های پنگوئن خود سایت هایی که بک لینک های نامرتبط گذاشته اند را پنالتی خواهد نمود.بک لینک ها تاثیر بالایی در بهینه سازی وب سایت دارد اما بک لینک های با کیفیت پایین تاثیر منفی را برای وب سایت و یا سئو سایت به دنبال خواهند داشت و بر منبای الگوریتم پنگوئن گوگل منجر به پنالتی شدن و از دست دادن سئو می شوند.  

 

 

ارتباط با ما
  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید