انتخاب کلمه کلیدی  در طراحی سایت مهم می باشد و در سئو بسیار تاثیرگذار است

 

چه تعداد کلمه کلیدی می بایست برای هر صفحه انتخاب کنید؟ با توجه به اثرگذاری در سئو سایت، بر مبنای چه ملاکی می بایست این کلمات را انتخاب نماییم؟
با توجه به رشد روز افزون کسب و کارها در محیط اینترنت، جستجو در موتورهای جستجو در طراحی سایت اهمیت قابل توجه ای یافت. موتورهای جستجوگر با توجه به کلیدواژه ها به لیست نمودن نتایج می پردازند. شرکت ها با توجه به کلیدواژه های خود به بهینه سازی وب سایت خود می پردازند. حال انتخاب کلمه کلیدی مناسب و درخور تاثیر بسیاری در رشد و درآمد شرکت و رنکینگ سایت در نتیجه جستجو خواهد داشت. در اینجا می خواهیم به اشاره نکاتی در این خصوص بپردازیم.

  • انتخاب کلمه کلیدی: تمرکز بر روی عبارات مناسب

اگرچه اغلب افراد در انتخاب کلمات کلیدی خود در نظر دارند تا از کلمات کلیدی عام که بسیاری از رقبا استفاده می نمایند استفاده کنند اما با کمی تفکر خاص بر روی محصولات و خدمات شرکت می توانید کلمات مرتبط خاص تری را در طراحی وب سایت خود انتخاب نمایید. انتخاب کلمه کلیدی می بایست در جواب این سوال باشد که شرکت چه محصولات و خدمات را ارائه می دهد؟ برای مثال اگر شرکت شما به فروش غذای سگ مشغول است، کلمات کلیدی سگ و غذا، انتخاب بسیار ضعیفی می باشند. به دنبال عبارات وسیع تر و گشترده تر مناسب کسب و کار خود باشید.

  • تاثیر نام دامین

از انجا که کلمات کلیدی متناسب با محصولات و خدمات شما می باشند این مثال را در نظر بگیرید که شما در حال فروش جواهرات می باشید.با توجه به گستردگی بازار و وجود رقبای فراوان، انتخاب کلمه کلیدی جواهرات، بسیار دشوار می باشد. اما انتخاب نام دامین Jewelry.com که مرتبط با نوع کسب و کار شما می باشد تاثیر بسزایی برای شما به دنبال خواهد داشت.

  • ارزش تکرار کلمات

این مسئله پیش می آید که ایا تکرار کلمات در کلمه کلیدی مفید خواهد بود و یا مشکل زا؟ برای مثال اگر شرکت شما به فروش غذای سگ مشغول می باشد انتخاب کدام گروه از کلمات کلیدی زیر مفیدتر خواهد بود؟
(dog food, puppy food, and Purina) یا (dog food reviews, dog food comparison, and dog food rankings.)
تکرار در کلمات کلیدی مفید خواهد بود اما می بایست به بار معنای کلمه توجه شود و عبارت با معنای متفاوت را دربردارنده باشند.

  • انتخاب کلمات کلیدی در راستای محتوای صفحات

کلمات کلیدی می بایست در راستای استراتژی محتوای صفحات طراحی سایت شما باشد. موتورهای جستجو می بایست افراد را با توجه به کلمات کلیدی به صفحات وب سایت شما ارجاع دهند.پس بنابراین کاربر به دنبال محتوای مرتبط با کلمات کلیدی در صفحات سایت می باشند.

موتورهای جستجوگر با توجه به کلیدواژه ها به لیست نمودن نتایج می پردازند. شرکت ها با توجه به کلیدواژه های تعیین شده در طراحی سایت به بهینه سازی وب سایت خود می پردازند. با توجه به اثرگذاری در سئو سایت، در انتخاب کلمات کلیدی وب سایت می بایست دقت نماییم.

 

 

 

 

 

ارتباط با ما
  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید