مراحل نصب وب مستر تولز برای طراحی سایت

 

 

 

 

 

پس از طراحی سایت مدیران سایت به دنبال راه هایی برای جذب ترافیک می باشند و در این راستا موتور جستجوگر گوگل می تواند کمک بسیاری نماید تا افراد را به واسط کلمات کلیدی به سمت طراحی وب سایت شما هدایت نماید. اما چگونه می توان به گوگل آدرس سایت را شناساند بطوریکه صفحات تولید شده را به سرعت در نتایج جستجو مشاهده نمایید. وب مستر تولز ابزار سودمندی می باشد که به واسط آن می توانید آدرس طراحی سایت خود را به گوگل معرفی نمایید. در ادامه مراحل افزودن آدرس سایت را به گوگل وب مستر google webmaster بیان می نماییم.

 

 

افزودن سایت به گوگل وب مستر

 

بدین منظور ابتدا با اکانت گوگل خود که همان جیمیل می باشد وارد می شوید. اگر اکانت جیمیل ندارید حساب کاربری درست نمایید سپس به آدرس زیر مراجعه نمایید.

http://www.google.com/webmasters/tools/

در این آدرس بر روی گزینه add a property کلیک نمایید و آدرس طراحی سایت خود را وارد نمایید. در گامی بعدی در خصوص تصدیق از شما پرسشش می گردد. می تواند در بین راه های انتخابی یک مورد را انتخاب نمایید تا شما را به عنوان مدیر سایت شناسایی نماید. می توانید فایل html که در ادامه وجود دارد را دانلود نمایید و آن را در هاست خود قرار دهید. پس از آن بر روی verify کلیک نمایید در صورت قابلیت نمایش صفحه ، گوگل شما را به عنوان مدیر سایت خواهد شناخت و به وب مستر دسترسی پیدا خواهید نمود. همچنین می توانید در مرحله تصدیق کدی را در بخش هد صفحه طراحی وب سایت خود قرار دهید و سپس از درج آن در کد صفحه index.php می توانید با کلیک بر روی verify خود را به عنوان مدیر سایت می شناسانید. کد زیر نمونه ای در این خصوص می باشد.

<meta name="google-site-verification" content="VerificationKeyCode" />

 

 

تنظیمات وب مستر تولز

 

در گوگل وب مستر می توانید میزانی که در نتایج جستجو نمایش داده شده اید را مشاهده نمایید . search traffic آیتمی است که اطلاعاتی در این خصوص را به مدیر سایت خواهد داد. اطلاعاتی از قبیل اینکه به واسط چه کلمات کلیدی در نتایج جستجو نمایش داده شده است و تعداد کلیک و نمایش به واسط آن کلمه کلیدی چقدر بوده است. دانستن این موارد می تواند در پروسه سئو سایت و بهینه سازی سایت شما موثر عمل نماید. آیتم links to your site تعداد بک لینک ها و لینک های خارجی شما را نمایش می دهد و اینکه از چه سایت هایی این لینک دهی انجام شده است. بک لینک ها تاثیر بسیاری بالایی در سئو وب سایت و بهینه سازی وب سایت خواهد داشت  دانستن تعداد بک لینک ها برای مدیر سایت مهم تلقی می شود.

در بخش google index می توانید تعداد صفحات ایندکس شده به واسط گوگل را مشاهده نمایید و یا اگر می خواهید صفحه ای از طراحی سایت خود را از ایندکس و نتایج جستجو خارج نمایید بر روی remove URLs کلیک نمایید.

آیتم crawl می تواند به شما اجازه دهد که آدرسی را به منظور ایندکس نمودن بیفزایید. Fetch as google اجازه می دهد که با درج آدرس ، صفحه مورد نظر خود را به سرعت وارد نتایج جستجو گوگل قرار دهید.

 

 

 

 

 

ارتباط با ما

  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید