آیا داشتن چندین سایت در یک زمینه مناسب است؟

 

 

 

 

 شاید دیده باشید که برخی کسب وکارها به داشتن چندین سایت اقدام می نمایند و بر این باور می باشند که هر طراحی وب سایت می تواند فرصت بازاریابی را برایشان ایجاد نماید. اما در حقیقت امر آیا ایجاد چندین طراحی سایت مقاصد بازاریابی اینترنتی را بهبود می بخشد یا خیر. در ادامه تشریح و آنالیزی در خصوص مزایا و همچنین مشکلاتی که ایجاد چندین طراحی سایت دارد خواهیم پرداخت.

 

 

مزایای چندین طراحی سایت

 

مزایای چندین طراحی سایت چه خواهد بود و چرا برخی کسب وکارها به تولید چندین سایت اقدام می نمایند. هر طراحی سایت می تواند ترافیک خاصی را جذب نماید که در واقع فرصت بازاریابی را به دنبال دارد. فرض نمایید شما سه سایت در یک زمینه و با یک کلمه کلیدی داشته باشید و اگر در سئو هر یک از این سایت ها کار شده باشد در واقع شما رقیبی جز خودتان ندارید و در صفحه نتایج جستجو کاربران به لیستی از شرکت ها که تمامی کسب و کار شما می باشد دسترسی می یابند. و هر طراحی سایت می تواند ترافیک خاص خود و نیز بازاریابی مختص خود را داشته باشد. این استراتژی مخصوصا در صورت اجرای پروسه سئو بسیار سودمند خواهد بود زیرا که در این صورت شما می توانید نتایج جستجو را در دست خود بگیرید و این امر برای بسیاری از کسب وکارها سودمند می باشد.

 

 

مشکلات چندین طراحی سایت

 

در کنار مزایایی که می تواند داشتن چندین طراحی سایت داشته باشد می تواند مشکلات و زحمات خاصی را برای مالک سایت داشته باشد. همانطور که بدیهی است طراحی هر سایت نیازمند محتوا و مطالب جدید می باشد که در نتیجه نیازمند صرف تایم برای هر سایت می باشد. بنابراین داشتن چندین سایت در مقابل یک سایت نیازمند تایم بیشتری برای تولید محتوا می باشد. همچنین در نظر بگیرید حوزه فعالیت کسب وکار شما طراحی سایت می باشد و کلمه کلیدی شما طراحی سایت و طراحی وب سایت می باشد. در این صورت انجام بهینه سازی سایت و سئو سایت برای کلمه کلیدی طراحی سایت بسیار مشکل می باشد و همچنین نگهداری از سایت ها بسیار زمان گیر خواهد بود و امر منطقی به نظر نخواهد رسید. یا بعبارتی داشتن یک سایت حرفه ای بهتر از داشتن چندین سایت در حد فعالیت معمولی می باشد.

 

 

 

 

 

ارتباط با ما
  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید