طراحی سایت


 

طراحی سایت های فروشگاهی و اشتباهات !

 

امروزه شاهد پیشرفت سایت های تجاری در کسب و کار آنلاین بوده ایم. تجارت الکترونیک توسط متخصصین بازاریابی به کاربران معرفی می گردد . با پیشرفت تجارت الکترونیک گزینه های بسیاری پیش روی یک مشتری است لذا رقابت میان شرکت های فروشنده بسیار افزایش یافته است . برخی از این شرکت ها به صورت ناخواسته مرتکب اشتباهاتی می شوند که باعث عدم کسب تجربه مطلوب در مشتری می شوند. وقتی کاربران با مشکلاتی از قبیل دشوار بودن مراحل ثبت نام در وب سایت ، پایین بودن کیفیت وب سایت و یا عمل نکردن دکمه های تعبیه شده در سایت روبه رو شوند به سرعت وب سایت شما را ترک کرده و به سایتی دیگر خواهد رفت. حال به بررسی چند راه حل مشکلات رایج طراحی وب سایت فروشگاهی می پردازیم.


1. در ارائه اطلاعات راجب یک محصول زیاده روی نکنید !


در یک وب سایت فروشگاهی اطلاعات موجود برای هر محصول بسیار مهم می باشد . هر چه این اطلاعات کوتاه تر و مفهومی تر باشند مخاطب بیشتری را به خود جذب خواهند کرد. رعایت نکردن این نکته موجب فراموش شدن کسب و کار شما در دنیای تجارت الکترونیک خواهد شد.


2. از ویدیو استفاده کنید :


سعی کنید خود را جای مشتریان گذاشته و از دید آن ها به وب سایت خود نگاه کنید . حتما در وب سایت خود از ویدیوها استفاده کنید چراکه نقشی محوری در وب سایتتان ایفا خواهند کرد . با ارائه ویدیو کاربر مدت زمان بیشتری در وب سایت شما خواهد ماند که این امر تاثیر مهمی بر سئو وب سایت نیز خواهد داشت.


3. عدم استفاده از عکس های ضعیف و بی کیفیت :


امروزه شاهد پیشرفت در وضوح تصویر صفحه نمایش رایانه ها و طراحی بصری بوده ایم . این امر موجب تغییر مفهوم طراحی سایت و ساخت سایت برای طراحان شده است و رفته رفته از تصاویر با کیفیت تری در سایت ها استفاده می کنند. تصاویر بی کیفیت محصولات باعث کاهش علاقه به خرید از وب سایت شما و کاهش تجربه کاربری می شود.


4. پروسه طولانی خرید و پرداخت :


بزرگ ترین اشتباه یک شرکت تجاری طولانی بودن " پروسه خرید و پرداخت " می باشد. هرچه روند خرید و انتخاب محصول آسان تر باشد مشتریان وب سایت شما نیز افزایش خواهد یافت. برای عالی به نظر رسیدن روند خرید سعی کنید تمامی مراحل در یک صفحه صورت بگیرد.


5. بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو :


معمولا اکثر مشتری ها از گوگل و موتور های جستجو برای هر نوع اطلاعاتی استفاده می کنند و بیشتر به وب سایت هایی که در رتبه های اول گوگل می باشند مراجعه می کنند . برای رسیدن به این رتبه باید به صورت تخصصی روی سئو وب سایت خود تمرکز کنید. به عبارتی دیگر بهینه سازی سایت انجام دهید. لذا می توان نتیجه گرفت بهینه سازی وب سایت و سئو بسیار مهم می باشند و نقشی اساسی در افزایش مشتری و درآمد شما ایفا می نمایند.

 

طراحی سایت,بهینه سازی سایت به همراه طراحی وب سایت و طراحی پرتال تخصص شرکت طراحی نونگار است جهت اطلاع از تعرفه طراحی سایت با ما تماس بگیرید