تصاویر در طراحی سایت و مرورگرها 


در زمان طراحی سایت باید موارد متعددی را، راجع به عکس ها و تصاویر در نظر داشته باشید. چگونگی قرار گرفتن تصویر در وب سایت شما اهمیت زیادی دارد. نمودار و نقشه ها همگی ممکن است در وب سایت به معنای تصاویر می باشند. همیشه این امکان وجود دارد که که تصاویر با مشکلاتی همراه شوند و کاربران نتوانند آنها را ببینند.


اهمیت سایز تصاویر

 

تصاویر در طراحی سایت و مرورگرها


امروزه با پیشرفت فناوری و وجود انواع دوربین های پیشرفته و دیجیتال تصاویر با سایزهای متفاوتی در بازار و دسترس همه وجود دارد. تصاویر دوربین های جدید از یک مگاپیکسل تا چند ده مگاپیکسل می تواند متغیر باشد که طبیعتاً سایز تصاویر نیز بهبود خواهد یافت و در طراحی وب سایت استفاده از این تصاویر به اشتباه رواج دارد که باعث سنگینی صفحات می گردد. قطعاً برای شما پیش آمده است که در هنگام بارگذاری و آپلود تصاویری که از خود گرفته اید در شبکه های اجتماعی دچار مشکل شده و خیلی طول کشیده تا تصویر آپلود شود. در نتیجه کاملاً مشخص است استفاده از چنین عکس های حجیمی در طراحی سایت مشکلات مشابه به وجود می آورد. یعنی برای باز شدن سایت در مرورگر زمان زیادی نیاز است. ویرایش تصویر و کم کردن حجم آن با نرم افزار های ویرایشگر مختلفی که در دسترس است و کار با آنها نیز ساده می باشد قابل انجام است. نرم افزار ویرایشگر ریسایز در طراحی وب سایت می تواند به شما کمک کند.


راهنمای مرورگرها


زمانی  که در طراحی سایت خود از تصاویر در صفحات وب سایت استفاده می کنید  باید از کدهای html استفاده کنید، ارائه طول و عرض تصاویر در این کدها بسیار مهم است و زمانی اهمیت آن بیشتر مشاهده می گردد که سایز تصاویر را دستکاری کرده باشید. با این کار در جهت تخصیص فضای لازم برای صفحات به مرورگر کمک می نمایید. در صورتی که این مشخصات را در طراحی سایت و کد نویسی رعایت نکرده باشید برخی از مرورگرها خصوصاً مرورگرهای قدیمی نمی توانند فرمت متن را خوانده و یا تصاویر برای آنها ناشناخته مانده و نمایش آن را متوقف می کنند. در نظر گرفتن این نکات در طراحی سایت و نیز بهینه سازی سایت باعث افزایش سرعت لود شدن سایت می گردد و بازدید کنندگان رضایت بیشتری خواهند داشت.
  

ارتباط با ما

  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید