سئو سایت در سیستم مدیریت محتوای جوملا


یکی از تفاوت هایی که سیستم های مدیریت محتوا با یکدیگر دارند در سئو سایت هایی است که از آنها استفاده می کنند. برای مثال سایت هایی که با سیستم مدیریت محتوای ورد پرس بالا می آیند بدون سئو نیز پیشرفت خوب و مناسبی در جستجوگر گوگل دارند اما سایت هایی که با سیستم مدیریت محتوای جوملا بالا آمده اند حتماً باید فکر برای سئو آنها کرد. بنابراین در صورتی که از جوملا برای سایت خود بهره می برید به سئو جوملا اهمیت دهید تا بتوانید در رنکینگ گوگل رتبه های خوبی به دست آورید. بهینه سازی سایت و سئو جوملا برای موتورهای جستجو چند مرحله ی ساده دارد که در این نوشتار به توضیح تعدادی از آنها پرداخته ایم و امیدواریم برای مطالعه سایر مقالات مرتبط که در روزهای آتی در سایت قرار خواهیم داد در کنار ما باشید.


برای سایت های جوملا، هاست مناسب تهیه کنید


سعی نمایید از هاست هایی استفاده کنید که روی سرورهای آپاچی با قابلیت mod_rewrite قرار گرفته باشند. قرار گرفتن بر روی این سرورها به دلیل وجود عملکرد کامپوننت های سئو و نیز خاصیت بازنویسی آدرس های اینترنتی در سیستم مدیریت محتوای جوملا است.


تغییر دادن پسوند برخی فایل ها


با توجه به این موضوع که قصد داریم قابلیت بازنویسی url ها را فعال کنیم پس نیاز داریم که نام فایل های htaccess.txt را به .htaccess  تغییر دهیم.


بهینه سازی سایت و سئو لینک ها

 

سئو سایت در سیستم مدیریت محتوای جوملا


پس از این باید در تنظیمات جوملا تغییراتی را ایجاد کنیم. تغییراتی از قبیل فعال کردن قابلیت url های مورد علاقه موتورهای جستجو یا Search Engine Friendly URLs و نیز بازنویسی url ها. برای انجام این مراحل همان گونه که در بالا اشاره کردیم باید پیش زمینه هایی نظیر تغییر نام فایل را انجام دهید. کار دیگری که باید انجام دهید این است که به آدرس های سایت پسوند اضافه کنید و همچنین برای سایت های فارسی یونیکد توی آدرس لینک فعال شود. پنجمین گزینه ای نیز که باید تغییر کند مربوط به اضافه کردن نام سایت به عنوان مطالب است و با توجه به اینکه احتمال طولانی شدن عناوین وجود دارد و این موضوع که ممکن است بخش مهم عنوان توسط روبوت ها دیده نشود باید غیر فعال شود که البته در این مورد نظرات متخصصین سئو سایت متفاوت است.


ویرایش فایل( robots.txt )


اگر با جوملا کار کرده اید میدانید که جوملا فایلی به نام robots.txt به صورت خودکار می سازد. در این فایل یک ایراد وجود دارد و آن این است که این فایل از دسترسی روبوت ها به تصاویر جلوگیری می کند و با توجه به اهمیتی که ایندکس شدن تصاویر در گوگل بر روی بالا رفتن تعداد بازدید ها دارد به همین باید نوشته image را در درون این فایل حذف کنیم. راه های دیگری نیز جهت بهینه سازی سایت و سئو مناسب جوملا وجود دارد که در مقالات بعدی آنها را نیز شرح خواهیم داد.

ارتباط با ما
  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید