طراحی سایت استاتیک یا داینامیک؟

از انجا که امروزه کاربران از اینترنت کالا و خدمات مورد نیاز خود را جستجو می نمایند طراحی سایت برای شرکت ها به امری ضروری تبدیل شده است و در صورتی که شرکت ها از این حوزه غافل بمانند مشتریان بلقوه فراوانی را از دست خواهند داد. طراحی سایت برای هر شخصی با هر نیتی که دارد یک مسئله اساسی و مهم است و افراد با داشتن یک برنامه ریزی درست و دقیق می توانند از این موضوع استفاده نموده و ان را به بهترین نحو پیش ببرند . تمام این کار ها به خاطر پیشرفت کردن در حرفه تان می باشد به عنوان مثال اگر در زمینه ی فروش محصول و یا خدمات خاصی کار می کنید تمایل دارید به هر صورتی که شده بازدید کنندگان از سایت خود را افزایش دهید و بیش تر از پیش محصولات خود را بفروشید . امروزه طراحی سایت معتبر و متفاوت به گواهی ای بر کیفیت و موفقیت تجارت شما محسوب می شود. به گونه ای که ارزش و اعتبار وب سایت ها از سمت مخاطبان و حتی رقیب ها به عنوان معیار و ملاکی برای قضاوت عملکرد و پیش بینی روند پیشرفت کاری دیگران براورد میشود . با کمی تامل مشخص می شود که وب سایت هایی که با وجود قدمت بالای خود هنوز هم برجسته و موفق هستند بر روی بروزرسانی و حفظ ارتباطات تمرکز بالایی داشته اند. برخی شرکت ها با استناد به این اعتقاد که وب سایت مکانی فراهم می کند که در مورد حیطه کاری، سرویس ها، خدمات و محصولات خود مطالبی برای مخاطبان خود ارائه نمایند مالکیت یک وب سایت را در دست دارند.

 

 

طراحی سایت‌های استاتیک یا ثابت

 

 

این سایت‌ها تنها یکبار طراحی می‌شوند و اطلاعات مربوطه در داخل آن‌ها قرار می‌گیرد و پس از آن برای هرگونه تغییر در آن‌ها نیاز به یک طراح حرفه‌ای سایت است. زبان برنامه نویسی اینگونه از سایتها غالباً HTML و Java Script هستند که در نوع توسعه یافته تر از CSS نیز بهره گرفته می‌شود. این نوع از وب سایت‌ها به صورت HTML ساده طراحی سایت می‌شوند.به دلیل استفاده از حجم کمتری کد در طراحی سایت‌های ثابت، این سایت ها سرعت بارگذاری (Loading) بالایی دارند. این کاهش حجم کدها و به طبع ان کاهش زمان بارگذاری باعث می شود موتورهای جستجو به سایت امتیاز یا رنکینگ بهتری بدهند سایتهای ثابت قیمت طراحی پایین‌تری را نیز عمدتاً نسبت به سایر سایت‌ها دارند.عدم امکان ایجاد تغییر در این نوع از سایت‌ها توسط افراد عادی سبب افزایش امنیت ،بهرمندی از گرافیک و ظاهری زیبا می‌شود چرا که همه چیز ثابت است از جمله متون و اندازه تصاویر و همچنین همه عناصر مکان مشخص و ثابتی را دارند در نتیجه می‌توان برای محل قرار گرفتن هر یک از اجزاء بهترین تصمیم را گرفت. اما از طرفی نیز به دلیل عدم امکان ایجاد تغییرات توسط افراد عادی، صاحبان و مدیران سایت نیز قادر نخواهند بود سایت را بروز رسانی نمایند. این طراحی سایت ها برای افراد و سازمان‌هایی مناسب است که حداکثر یک یا دو بار در سال نیازمند به تغییر در محتوای سایت هستند.

طراحی سایت استاتیک یا داینامیک؟

طراحی سایتهای داینامیک یا پویا

 

 

چنانچه طراحی سایت داینامیک یا پویا باشد بعد از طراحی اسکلت سایت توسط طراح ، حتی توسط افراد عادی و مدیران که دسترسی به سیستم مدیریت محتوای سایت را داشته باشند نیز قابل تغییر است. از این رو طراح نسبت به محل قرار گرفتن و اندازه دقیق متون و تصاویر و سایر عناصری که بعداً توسط مدیران سایتها تغییر می‌کند اطلاع ندارد بنابر این چاره‌ای ندارد جز اینکه همه حالات را در نظر بگیرد و اینکار سبب می‌شود تاحدودی از گرافیک و جلوه سایت کاسته شود. در طراحی سایت وبسایتهای پویازبان برنامه نویسی می‌تواند براساس نیاز متفاوت باشد اما عمدتاً از زبانهای ASP، ASP.Net و   Php استفاده می‌شود و از زبانهای کمکی CSS و Silver light و یا Ajax برای ایجاد قابلیتهای ویژه نیز بهره گرفته می‌شود.با توجه به اینکه در سایت‌های پویا از زبانهای برنامه نویسی پیشرفته استفاده می‌شود امکانات زیادی در آن‌ها قابل ایجاد است مانند ایجاد صفحات هوشمند، فرم‌ها و جستجوهای پیچیده.یکی از مزیت‌های سایت‌های داینامیک این است که هیچ محدودیتی برای ایجاد، تغییر یا حذف مطالب، تصاویر و صفحات و غیره وجود ندارد. در این روش از انجا که کدهای بیشتری نوشته می شود سرعت بارگذاری سایت و امتیاز ان در موتورهای جستجو کمتر می شود . سایتهای پویا برای افراد، شرکتها و سازمانهایی مناسب است که بیش از دوبار در سال نیاز به تغییر درمحتوای سایت را دارند.

ارتباط با ما
  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید