طراحی صفحات وب با سایت ساز
سایت ساز نرم افزار آماده ای است که جهت طراحی وب سایت توسط برخی افراد یا شركت‏ها‎ برای پیاده سازی صفحات وب کاربرد دارد. در این نرم افزار از سیستم یا cms یا پرتال‏ها‎ی آماده روی سرور استفاده می‎شود این نام کوتاه شده عبارت Content Management System، یک نرم افزار روی سرور است که برای مدیر سایت این قابلیت را ایجاد می‎کند تا محتوای سایت خود را بدون نیاز به طراحی مجدد سایت تغییر دهید. مدیر سایت نیاز دارد تا یکبار سیستم CMS را طراحی و سپس برنامه نویسی و تعدادی قالب آماده برای صفحات را ایجاد و آنها را بر روی سایت کاربر نصب نماید.  در سایت سازهای آنلاین معمولا  کاربران باید پیش از استفاده از امکانات، اقدام به ثبت نام نمایند. برخی از سامانه های سایت ساز جهت تبلیغات، نمونه وبسایت های ساخته شده توسط سامانه شان را در اختیار مشتریان قرار می دهند. امکاناتی که سایت سازهای آنلاین در اختیار افراد قرار می دهند بسیار متفاوت است. از امکانات اولیه برای طراحی یک سایت شخصی تا امکاناتی پیشرفته برای ساخت یک شبکه اجتماعی، همگی توسط سایت سازها در اختیار مشتریان قرار می گیرند. مهم ترین ویژگی سایت سازهای تحت وب، سرعت بالا و رابط کاربری پنل آنهاست. همۀ افراد می توانند بدون داشتن هیچگونه مهارت برنامه نویسی از سامانه های سایت ساز آنلاین استفاده نمایند. یکی دیگر از ویژگی های سایت سازها، خدمات و پشتیبانی فنی است. شما می توانید با بروز هرگونه مشکل با بخش پشتیبانی سامانه خود تماس بگیرید و مشکل به وجود آمده را با آنها مطرح سازید و یا از فایل ها و ویدیوهای آموزشی آنها استفاده نمایید.

 

قابلیت های سایت ساز

 
با استفاده از قابلیت های  سایت ساز، مدیر سایت می‎تواند صفحاتی را از آن کم یا به آن اضافه یا ویرایش  کند. سایت ساز در مقابل سیستم‏ها‎ی ثابتی همچون HTML، قابلیت بیشتری دارند که در آن کاربر می‎تواند به راحتی مطالب موجود در سایت خود را بروزرسانی کند. سیستم‏ها‎ی وب مدیریت محتواWCM ، WCMS و یا Web CMS یک سیستم نرم افزاری مدیریت محتوا (CMS) محسوب می‎شوند که به عنوان یک برنامه تحت وب برای پیاده سازی، ساخت و مدیریت محتوای HTML شناخته و از آن برای مدیریت و کنترل، محتویات وب (اسناد HTML و تصاویر مربوطه) استفاده می شود. از جمله امکانات سایت سایز می‎توان به ایجاد محتوا، کنترل محتوا، ویرایش و توابع تعمیر و نگهداری ضروری وب سایت اشاره کرد.  علاوه بر این، نرم افزار سایت ساز کاربران خود را قادر می‏سازد تا سایت خود را براساس گزینه‏ها‎ی مورد نظر خود طراحی و راه اندازی نمایند. این سیستم دارای مجموعه ای از امكانات محدود و از پیش تعیین شده است که مدیریت سایت را آسان می‎کند. البته مدیران سایت‏ها‎ باید توجه داشته باشند که در کنار استفاده از این نرم افزار، الگوریتم های گوگل را رعایت کنند.

طراحی صفحات وب با سایت ساز

انواع سایت سازها

 

آنلاین (تحت وب) : نرم افزارهایی تحت وب که توسط برخی از شرکت‏ها‎ به طور اختصاصی طراحی شده اند و در اختیار کاربران قرار می‎گیرند. از جمله این نوع سایت ساز‏ها‎ می‎توان به سایت ساز پرتال اشاره کرد. سایت ساز تحت وب کاربران را قادر می‎سازد تا وب سایت شخصی خود را به آسانی راه اندازی کنند. بواسطه این نوع سایت ساز می‎توان وب سایت‏ها‎ی تجاری و تبلیغاتی راه اندازی کرد. علاوه بر این، سیستم آنلاین امکان مدیریت آسان محتوا را نیز به کاربران می‎دهد.
آفلاین (نرم افزار): سایت سازهای آفلاین، برای نصب بر روی کامپیوترهای شخصی استفاده می‎شوند. کاربران با استفاده از نرم افزار افلاین می‎توانند وب سایت خود را طراحی و پس از تکمیل تمامی مراحل، آن را بر روی ‏ها‎ست و دامنه مورد نظرشان راه اندازی کنند. نرم افزارهای افلاین با نام «نرم افزارهای طراحی سایت» شناخته می‎شوند.

 

سایت سازهای آنلاین و آفلاین

 

در حالی که سایت سازهای آنلاین معمولا از کاربران خود درخواست می‎کنند تا قبل از استفاده از امکانات، اقدام به ثبت نام کنند، در سایت سازهای آفلاین این امکان وجود ندارد  . برخی از نرم افزارهای سایت ساز به منظور تبلیغات، نمونه وبسایت‏ها‎ی ساخته شده را در اختیار مشتریان قرار می‎دهند. امکاناتی که سایت سازهای آنلاین در اختیار افراد قرار می‎دهند، مجزا از انواع دیگر می‎باشد. در این نوع سایت سازها، سرعت بالا و رابط کاربری پنل به عنوان یک مشخصه مهم محسوب می شود. همچنین همه افراد می‎توانند بدون داشتن هیچگونه مهارت برنامه نویسی، از سامانه‏ها‎ی سایت ساز استفاده کنند. این در حالی است که در سایت سازهای آفلاین نیازمند تخصص هستیم و اغلب توسط طراحان وب سایت حرفه ای استفاده می‎شود.  خدمات و پشتیبانی فنی در سایت سازهای آنلاین فراهم شده است که با استفاده از فایل‏ها‎ و ویدئوهای آموزشی می‎توان کاربران را راهنمایی کرد. در حالی که چنین امکانی برای سایت سازهای افلاین وجود ندارد.

ارتباط با ما
  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید