برای اینکه بتوانید سایت خود را برگردانید چند راه به شما توصیه می کنیم که سعی کنید این مراحل داخلی و خارجی سایت را رعایت کنید و از سپس از گوگل بخواهید طراحی سایت شما را چک نماید. در زیر به بررسی راهکارهایی برای چگونگی بازگرداندن سایت بعد از پنالتی شدن اشاره می کنیم.

چگونگی بازگرداندن سایت بعد از پنالتی شدن


بررسی پنالتی سایت از نظر نکات داخلی


استفاده از برچسب ها باید متناسب باشد و به اصطلاح عامیانه شورش را در نیاورید. به همین خاطر کلمه های کلیدی که زیادی تکرار کرده اید را حذف کنید و بدانید که این کار جز سئو منفی نتیجه ای در بر نخواهد داشت. مطالب کپی شده دیگر کاربردی ندارند و برخلاف گذشته استفاده از آنها اشتباه محض است. نه تنها مطالبی که کامل کپی کنید بلکه حتی درصدی کپی کردن نیز می تواند باعث شود محتوای شما ایندکس نشود و سایت شما جریمه و یا پنالتی شده باشد. بعد از اینکه تمام مطالب کپی را حذف کردید و مطالب مناسبی به جای آنها نوشتید آنگاه می توانید از گوگل درخواست کنید طراحی سایت شما را مجدداً بررسی نماید.
امروزه الگوریتم های جدید نظیر پاندا دیگر اجازه کپی و دزدی مطالب را نمی دهد و به شدت سایت ها را بررسی می نماید. وجود الگوریتم پاندا باعث حذف سایت های اسپم زیادی گردید و هم اکنون نیز به نوعی در اریکه قدرت می باشد. باور کنید هیچ دلیلی ندارد که مطالب بی ربط در سایت قرار دهید. اگر سایت شما در مورد جراحی زیبایی است ایجاد تایپیک هایی با موضوح طراحی سایت کاملاً اشتباه است و کسی برای خواندن آن مطلب به سایت شما نخواهد آمد و نیز گوگل نیز در مورد سایت شما به اشتباه خواهد افتاد. به همین دلیل باید سعی کنید که در تولید محتوا یک کلیت را در نظر داشته باشید و در چارچوب خاصی که عنوان سایت شما می باشید تولید محتوا کنید.
کار دیگری که برای بازگردانی سایت بعد از پنالتی شدن انجام دهید این است که اگر قالب سایت شما خوب نیست حال به هر دلیلی چه عکس های حجم بالا و چه استفاده از کدنویسی نا مناسب سریعاً نسبت به عوض کردن قالب سایت خود اقدام کنید زیرا قالب سایت در پنالتی شدن سایت تأثیر زیادی دارد. چون ما به سایت شما دسترسی نداریم تمامی جزئیاتی که ممکن است دلیل پنالتی شدن سایت شما باشد را بیان می کنیم تا برطرف کنید. مورد بعدی در طراحی سایت و پنالتی شدن و بازگردانی سایت، استفاده از روش هایی است که امروزه با الگوریتم های جدید گوگل دیگر کاربردی ندارند مانند لینک های مخفی و غیره به همین دلیل چنانچه در سایت خود از چنین روش هایی استفاده کرده اید یا هر روشی که گوگل را بپیچانید آن را اصلاح کرده و یا حذف کنید. با بررسی کردن موارد بالا در صورتی که پنالتی داخلی شده باشید متوجه خواهید شد که کدام بخش ایراد داشته و می توانید آن را بر طرف نمایید.

چگونگی بازگرداندن سایت بعد از پنالتی شدن


بررسی پنالتی سایت از نظر نکات خارجی


در مباحث قبلی پنالتی سایت نکاتی را مطرح کردیم راجع به پنالتی سایت و نقش بک لینک ها. حال در این قسمت چند نکته را برای خروج از پنالتی سایت ارائه می کنیم. بک لینک های سایت را چک کنید و ببینید کدام قسمت مشکل دارد. لینک های ایراد دار و نیز انکرتکست های بیش از حد را حذف کنید. برای بررسی لینک های مشکل دار سایت های زیادی وجود دارند که می توانید از آنها کمک بگیرید. این قسمت که می خواهیم شرح دهیم شاید برای شما مقداری سخت باشد که در این صورت با مراجعه به شرکت نونگار پردازش از متخصصین طراحی سایت و بهینه سازی سایت ما کمک بگیرید تا لینک های مفید شما آسیب نبیند و اگر می خواهید خود انجام دهید، این مراحل را به دقت اجرا کنید.
1. سایت ها و صفحاتی که احتمالاً اسپم هستند مشخص نمایید(این سایت ها یا پنالتی شده و یا رنک خوبی ندارند)
2. این سایت ها را در یک فایل تکست قرار دهید(در هر خط یک دامنه)
3. در صورتی که صفحه خاصی را می خواهید حذف کنید لینک آن صفحه با http و “/”
4. در صورتی که قصد حذف یک دامنه کلی را دارید بدون http و “/”
5. به disavow-links-main رفته و فایل تکست را معرفی نمایید

نتیجه گیری و اتمام مبحث پنالتی سایت


پیشگیری همیشه بهتر از درمان است. این شعار برای مبحث ما نیز کاربرد دارد. زمانی که با هزینه و صرف وقت به طراحی سایت می پردازیم کار ما به پایان نرسیده است و باید از سایت خود مراقبت کرده تا دچار مشکلاتی نظیر جریمه شدن و پنالتی شدن نشود. اکثر اوقات این گونه نیست که ریسک کنیم و از عواقب آن آگاه باشیم و بپذیریم. اصولاً مشکلات پیش آمده از ناآگاهی و یا کم توجهی پیش می آید. البته باید به خاطر داشته باشید که مشکلات سایت همیشه قابل بر طرف شدن نیست. به همین دلایل باید مرتب سایت خود را بازبینی کنید. تبلیغات بیش از اندازه را حذف کنید و پویایی هاست خود را در نظر بگیرید. سایت خود را با دو حالت دامنه با و بدون www در دسترس قرار ندهید. زیرا مرورگرها به اشتباه سایت شما را در قالب دو سایت متفاوت در نظر گرفته و محتوایتان را کپی تشخیص می دهند. فایل ربات و نقشه سایت خود را بررسی نمایید و از درست کار کردن آنها اطمینان حاصل کنید.  زیرا اشتباه در دستورات وارده ممکن است باعث جلوگیری از ایندکس مطالب شود. طراحی سایت نونگار پردازش امید دارد کمکی در حل مشکلات سایت شما کرده باشد.

ارتباط با ما
  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید