ايمن كردن معاملات در طراحی وب سایت


امروزه شرکت های فراوانی وجود دارند که با ارائه راهکارهای مختلف سعی می کنند به تاجران و صاحبان سایت های گوناگون کمک نمایند تا حس امنیت (واقعی یا کاذب) را به مشتریان و کاربران سایت بدهند. اما کسانی که سایت های تجاری دارند و یا شرکت های کوچکی را اداره می کنند باید برای اینکه سایت آنها به معنای واقعی امنیت داشته باشد روش هایی را بیاموزند. این روش ها ممکن است ساده و یا بسیار پیچیده باشند. روش هایی از قبیل ایمیل های رمزنگاری شده و دیگر روش ها می تواند تا حدی به امنیت در طراحی وب سایت کمک کند.


ایمیل های رمز نگاری شده یا PGP

 

استفاده از ایمیل های رمز نگاری شده چندان هم آسان نیست و برای برخی از شرکت ها با توجه به اینکه نیاز به داشتن افراد ماهر و متخصص برای تنظیم و استفاده از این ایمیل ها در طراحی وب سایت دارد مقدور نمی باشد. به همین خاطر است که استفاده از این روش چندان مرسوم نشده است و بسیاری از شرکت ها به خاطر نبود فرد متخصص و یا هزینه از این روش استفاده نمی کنند. البته شرکت های ارائه دهنده و میزبان سرور گاهاً این ارتباط را تنظیم می کنند ولی مشکل این روش هم در این است که طرف های دیگر معادله که همان شرکت های کوچک و با محدودیت هستند باید توانایی نصب PGP را بر روی کامپیوتر خود داشته باشند و بتوانند از آن استفاده نمایند.

ايمن كردن معاملات در طراحی وب سایت


ذخیره اطلاعات در سرور


اما با توجه به محدودیت هایی که در مورد ایمیل های رمز نگاری شده در طراحی وب سایت بیان کردیم روش دیگری که می توان از آن به عنوان یک روش امن نام برد ذخیره کردن اطلاعات بر روی پایگاه داده ای سرور و جایی که از طریق وب امکان دسترسی مستقیم به آن فراهم نباشد. اگر سروری که میزبانی شما را بر عهده دارد از نظر شما قابل اعتماد نیست و یا می خواهید محکم کاری کنید می توانید پایگاه داده خود را رمزنگاری کنید. مدیران سایت ها هر زمان که نیار داشتند می توانند اطلاعات خود را با استفاده از SSL بازیابی کنند. در این روش هم محدودیت ها و مشکلاتی وجود دارد از جمله این که فروشنده باید سیستم امن را برای خود ایجاد و این کار خود نیازمند توانایی های برنامه نویسی می باشد تا بتواند اسکریپت های لازم را در طراحی وب سایت بنویسد.
در نهایت باید اشاره کنیم هنوز برای کاربران شیوه ای وجود ندارد که از امنی کامل اطلاعاتشان در سایت یقین پیدا کنند و این دغدغه که آیا شرکت های مختلف به آنها اعتماد کاذب می دهند و یا واقعی کماکان وجود دارد و باید اطمینان حاصل کرد که تمامی اطلاعات خصوصاً اطلاعات مربوط به کارت ها اعتباری به صورت رمزنگاری شده تبادل می شوند. بسیاری از شرکت ها ممکن است در قسمت هایی از سایت سیاست های حریم خصوصی را ارائه داده باشند و بسیاری نیز خیر. هر چند که این شیوه نیز چندان قابل اعتماد نیست.

ارتباط با ما
  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید