طراحی سایتاصطلاحات اولیه طراحی سایتکسانی که تازه وارد کسب و کار اینترنتی شده اند و در فکر طراحی یک سایت در هر زمینه ای می باشند . یا افرادی که نیاز به شناخت اصطلاحات و کلمات کار بردی در زمینه وب و یا وب سایت دارند ،چه در زمینه تحصیلی و یا چه در هر مورد دیگری. امروزه کسب اطلاعات در زمینه وب و اینترنت امری ضروری است که شما را در زندگی در عصر امروزه بسیار یاری خواهد کرد برای هر مورد و قسمتی از اینترنت که به چشم ما می خورد ، نامی نهاده اند . این نام ممکن است مخفف باشد و یا اینکه ترکیبی از دو اسم بوده و یا نام کامل یک عمل در صفحات وب باشد . این اصطلاحات کار بردی در زمینه وب و اینترنت عبارت اند از:
Spamdexing
این نام مخفف شده از عبارت indexing spam می باشد که به صورت ساده تر و راحت تر برای تلفظ در آمده است . اسپم ها در واقع همان تبلیغات و یا صفحه های خود سری می باشند که در هنگام سرچ و یا جست و جوی شما در اینترنت به وسط می آیند . این صفحات و تبلیغات اسپم ، سرعت جست و جوی و همچنین اینترنت شما را تا حدی کند خواهد کرد . طراحان موتور های جست و جوی گر اینترنت ، دست به کار هایی می زنند که تا حد امکان از اسپم ها بکاهد .

Comment
کامنت اسم کاملی است که بر روی توضیحات و نظرات طراحان وب که در میان اطلاعاتی که شما می خواهید قرار می دهند ،تا هر آن چه هست را کامل دریافت کنید. با این امر شما قبل از وارد شدن به متن و اطلاعات در قسمت جدید ، با خواندن قسمتی به نام کامنت ، اطلاعاتی مختصر و کوتاه در باره آن قسمت دریافت خواهید کرد .

Stemming
این قابلیت در موتور های جست و جوی گر بسیار مفید بوده . این کلمه در واقع به حالتی گفته می شود که یک موتور جست و جوی گر در اینترنت در هنگام جست و جوی شما در باره چیزی ، کامنت های مشابه را به صورت لینک در اختیار تان خواهد گذاشت .

Rank
این کلمه نشان دهنده ، نمره و چگونگی یک سایت و یا وب در اینترنت می باشد که در اطلاع کار بران آن صفحه قرار داده خواهد شد .این میزان نمره این گونه نشان داده خواهد شد که در هنگام سرچ یک کلمه یا جمله ، کاربر در اینترنت ، با توجه به نمره ای که هر سایت دارد ، به صورت اولویت بندی شده ، سایت ها برای تان بالا خواهند آمد .

Learn frequency
این قابلیت به موتور های جست و جوی گر در اینترنت این امکان را خواهد داد که آخرین به روز رسانی ها و آپدیت ها را در اختیار مراجعه کنند گان آن صفحه قرار دهند .

URL_ uoniform
این اصطلاح ،به این گفته می شود که هر سایت و یا وب و یا هر آن چه در اینترنت یافت می شود ،لینک مختص به خود را دارد که در واقع آدرس اختصاصی آن سایت خواهد بود . Meta keywords این اصطلاح در واقع قسمتی از وب سایت ها می باشد که با کمک آن کلمه های اصلی یک قسمت و یا در واقع همان موضوع صفحه را به موتور های جست و جوی گر در اینترنت ، می دهد . علاوه بر این قسمت، قسمت دیگری به نام description meta نیز وجود دارد که اطلاعات مختصر و مفیدی را به موتور های جست و جوی گر می دهند ،تا در هنگام سرچ مشابه با آن موضوع نمایش دهند .

Alt tag
این اصطلاح در واقع مربوط به توضیحاتی خواهد شد که هر وب سایت در خصوص عکس هایی که می گذارد ، در کنار آن ها قرار می دهد . این عمل به این دلیل انجام می پذیرد که هر کار بر اطلاع کوتاه و کافی در خصوص عکس های موجود در سایت ها داشته باشد .

Link
هر چیزی در اینترنت دارای لینک می باشد . لینک ها در واقع آدرس اطلاعات اینترنتی و صفحات وب می باشند . با کمک یک لینک در یک صفحه ، می توان وارد صفحه دیگری شد .

Link popularity
این اصطلاح نشان دهنده پیوند ها و یا در واقع تعداد آدرس هایی می باشد که در یک صفحه از وب قرار داده می شود و با کمک آن ها می توان وارد صفحات دیگری شد .

Keyword density
این اصطلاح نشان دهنده ، تعداد تکرار کلمات اصلی در هر متن و مقاله می باشد . در واقع کار برد آن مقایسه نسبت تکرار شدن کلمات اصلی با باقی کلمات به کار برده شده می باشد .

Tinny text
این اصطلاح ،به کارایی مفیدی در وب اختصاص داده نشده است . با استفاده از این قابلیت کلمات بسیار زیادی در یک ردیف قرار داده خواهند شد . با این قابلیت تعداد کلمات زیاد و بسیار ریز نشان داده خواهند شد .

Keywords
هنگامی که یک کار بر اینترنتی در موتور های جست و جوی گر در حال جست و جو می باشد و چیزی را سرچ می کند موتور های جست و جوی گر به کار می افتند . این موتور های جست و جو گر در میان صفحات وب بسیار زیادی که در اینترنت موجود است سعی میکنند ، هر آن چه بیشترین تشابه را با مورد جست و جوی شما دارند نمایش دهند .

On _ page factors
این اصطلاح در واقع همان فاکتور هایی می باشد که گروه تولید محتوا و یا در واقع سئو یک سایت ، بر روی سر تیتر ها و قسمت های مهم سایت شان می گذارند . این فاکتور ها به هر آن چه در سایت و یا صفحه وب تان وجود دارد بستگی خواهد داشت .

Off _ page factors
این اصطلاح هم همانند اصطلاح به کار برده شده قبلی ، نشان دهنده فاکتور هایی است که گروه تولید محتوای سایت در اختیار کار برانش قرار می دهد . این فاکتور ها به چیز هایی دیگری که در سایت موجود است مربوط می شود .

Spider , crawler , robot
این اصطلاحات مربوط به برنامه ای در موتور های جست و جوی گر است ، که وظیفه جمع کردن اطلاعات مختلف ، از دیگر سایت ها را انجام می دهد .

Robot
ربات ها در واقع هر آن چه در لینک و عمل کرد آن ها جا گذاری شده است را انجام می دهند و نه چیز دیگری را . ربات ها با همان شناخت کلی که از آن ها داریم به صورت مجازی در قسمت برنامه ریزی شده برای خودشان ، فعالیت دارند .

Web page
وب پیج همان صفحه وب می باشد . وب پیج شامل ، تعدادی مقاله ، متن و تصویر و فیلم می باشد که در صفحه ای در قسمتی از اینترنت به نمایش داده می شود .

Web site
وب سایت قسمتی از اینتر نت می باشد که با استفاده از یک لینک و یا آدرس مختص به خود می توان به آن راه یافت و از مطالب و اطلاعات و تصاویر بر روی آن بهره برد .

Web host
این اصطلاح در واقع همان گوشی و یا سیسمتی است که در دست شما است و با استفاده از آن به صفحات وب و اینترنت دست رسی می یابید . هنگامی که شما در حال جست و جو در اینترنت می باشید ، با وارد شدن در هر سایت ، آدرس سیستم شما به عنوان کار بر ثبت خواهد شد .

Static page
صفحه ثابت و همیشگیی است که در هنگام ورود به یک مرور گر برای تمامی کار بران و استفاده کنند گان از آن صفحه نشان داده می شود و تغییری ندارد .

Web server
سرور وب ، برنامه ای می باشد که بر روی سیستمی که از طریق آن به اینترنت متصل می شوید نصب می گردد . سرور های وب ،کلمه و یا چیزی که به دنبال آن می باشید را به موتور جست و جو گر مورد نظر می رساند .

Home page
هوم پیچ ، صفحه ای است که به اصطلاح به آن خانه گفته می شود . این صفحه ،اولین صفحه و یا همان صفحه رویی نشان دهنده هر وب سایت می باشد ، که به محض ورود به آن سایت نمایش داده خواهد شد .

Intro
اینترو در واقع گیف و یا کارتونی است به صورت پشت بند هم تکرار خواهد شد . این گیف را برای جلوه زیبا تر در ابتدای هر سایت قرار می دهند .

Seo
سئو در واقع همان گروهی از برنامه نویسان و طراحان سایت ها می باشند که سایت را اداره می کنند . هدف گروه سئو افزایش امتیاز و کیفیت سایت شان در اینترنت و در بین سایت های دیگر می باشد .

Ranker
رانکر هنگامی که یک کاربر اینترنت در موتور جست و جو گری در حال سرچ کردن می باشد فعال می شود . رانکر مرور گر مورد نظر تان ، با توجه به آن چه در حال تایپ هستید و آن چه بیش ترین میزان سرچ را در آن مرور گر دارد ، به شما پیشنهاد می دهد .

Web Page ( صفحه‌ی وِب )
به مجموعه ای از تصاویر و نوشته‌ها كه به صورت یك صفحه از طریق اینترنت قابل دسترسی می‌باشند ، صفحه وب می‌گویند .

Web Site ( وب سایت )
پایگاهی بر روی فضای مجازی اینترنت ، شامل مجموعه ای از صفحات وب ( Web Page ) است ؛ كه توسط آدرس مخصوصی ( Domain ) از طریق اینترنت قابل دسترسی می‌باشند . این صفحه‌ها می‌تواند حاوی اخبار ، تصاویر ، اطلاعات علمی و تجاری ، تبلیغات و ... باشد .

Domain ( نام )
نام بین‌المللی مخصوصی كه برای هر وب سایت ثبت می‌شود و به عنوان آدرس آن سایت محسوب می‌گردد .


Web Host ( میزبان وب ) :
میزبان وب به كامپیوتری گفته می‌شود كه اطلاعات یك یا چند وب سایت بر روی آن قرار می‌گیرد و هنگامی كه كاربری در مرورگر وب خود ، آدرس سایت مورد نظر را ( Domain ) را وارد می‌كند ، مرورگر كامپیوتر شخصی كاربر از طریق خط تلفن و یا آنتن‌های ماهواره‌ای با وب سرور ( Web Server ) كه بر روی آن میزبان نصب شده است ارتباط برقرار نموده و صفحات مورد نظر را به نمایش در می‌آورد .Web Server ( وب سرور ) :
به نرم افزاری گفته می‌شود كه بر روی كامپیوتر میزبان نصب شده و صفحات وبِ درخواستی مرورگرهای وب را برای آنها ارسال می‌نماید . البته اغلب از میزبان وب ( Web Host ) به عنوان وب سرور نام برده می‌شود كه این از نظر تكنیكی صحیح نمی‌باشد .

بیشتر بخوانید

Static Page ( صفحه‌ی ثابت ) :
صفحه‌ی وبی می‌باشد كه مطالب داخل آن برای مراجعه كننده ثابت هستند وهمچنین برای تمام كاربران اینترنت به یك صورت نمایش داده می‌شوند .

Dynamic Page ( صفحه‌ی پویا ) :
به صفحه‌ی وبی گفته می‌شود كه مطالب و محتویات آن متغیر هستند و به درخواست كاربران در آن‌ها اطلاعات متفاوتی نمایش داده شده و نیز امكان وارد كردن اطلاعاتی توسط كاربران اینترنت در آن‌ها میسر می‌باشد . برای تولید این صفحه‌ها نیاز به برنامه نویسی‌های خاصی می‌باشد .

بیشتر بخوانید

Home Page ( صفحه اصلی ) :
صفحه‌ی اصلی و ابتدایی یك وب سایت كه بازدید كننده وب سایت آن را در ابتدا مشاهده می‌نماید . این صفحه شامل ، اخبار مهم ، تصاویر اولیه ، پیوندهایی به بخش های مختلف آن سایت و نیز پیوند‌هایی به سایت‌های دیگر و یا تبلیغات دارنده‌ی وِب سایت می‌باشد .

Intro ( اینترو ) :
انیمیشنی است كه در ابتدای وب سایت جهت جذاب تر شدن ، تاثیر تبلیغاتی بیشتر و خوش آمد گویی به كاربران نمایش داده می‌شود .

Flash Site ( سایت فلش ) :
وب سایتی است كه به شكل كامل و یا در بعضی از بخش‌ها با استفاده از صدا ، انیمیشن و ... توسط نرم‌افزارهای خاصی ساخته می‌شود .

• HTML
HTML در حقیقت زبان اصلی در طراحی وب و پل ارتباطی بین طراح و مرورگر وب است. امروزه از نسخه جدیدتر HTML که XHTML نام دارد استفاده می‌شود. با استفاده از کدنویسی صحیح و استاندارد XHTML، می‌توان اطمینان داشت که وب‌سایت طراحی شده در مرورگرهای مختلف با کمترین مشکلات نمایش داده خواهد شد.
• CSS
CSS ابزاریست جهت قالب‌بندی، رنگ‌بندی و ایجاد جلوه‌های تصویری و گرافیکی در صفحات HTML. استفاده از CSS اعمال تغییرات جدید گرافیکی را برای دارنده وب‌سایت بسیار آسان می‌کند.
• ASP
ASP یک زبان برنامه‌نویسی تحت وب سمت سرور است که توسط شرکت مایکروسافت گسترش یافته است.ورژن جدیدتر ASP، که بسیار پیشرفته‌تر از ورژن قبلی است ASP.NET نام دارد. از زبان‌های برنامه‌نویسی تحت وب برای ایجاد تعامل با کاربر و طراحی صفحات داینامیک استفاده می‌شود
• PHP
PHP نیز مانند ASP یک زبان برنامه‌نویسی وب سمت سرور است. تفاوت اصلی بین PHP و ASP در "Open Source" یا "کد باز" بودن PHP است. هر یک از این دو زبان قابلیت‌های گوناگونی دارنند که بسته به نیاز مشتری و امکانات سرویس‌دهنده وب قابل استفاده است.
• JS
JavaScript (جاوا اسکریپت) یک زبان کدنویسی سمت کاربر است. بر خلاف زبان های کدنویسی سمت سرور که توسط سرور اجرا می شوند جاوااسکریپت توسط مرورگر کاربر اجرا می شود


• AJAX
AJAX مجموعه ای از روش ها و تکنولوژی های کدنویسی سمت کاربر است. با استفاده از ایجکس برای بارگذاری اطلاعات بخشی از صفحه وب سایت نیازی به بارگذاری مجدد کل صفحه نیست.
• W3C
مرجع جهانی تعیین استانداردها و راهبردهای وب W3C نام دارد. W3C از سال 1994 فعالیت خود را آغاز نموده و گسترش قوانین در جهت پیشرفت وب را در دستور کار خود قرار داده است. از اعضای W3C می‌توان مایکروسافت، اپل، سان مایکروسیستمز و آی بی ام را نام برد.
• SEO
به فرآیند بالا بردن رتبه وب‌سایت ها در موتورهای جستجوی وب (مانند Google.com) تکنیک‌های SEO گفته می‌شود. SEO ارتباط مستقیمی با تکنیک‌های طراحی سایت و کدنویسی صحیح دارد.


بیشتر بخوانید

Robot
ربات های خودکار موتور های جستجو که گاهی با نام spider یا crawlers شناخته می شوند در واقع کاوشگران دنیای وب هستند. حتما شما هم تا بدین روز در این اندیشه بوده اید که ربات ها مانند کاوشگران واقعی می توانند از هر مانعی عبور کنند یا بروی هر گذر گاهی پل بزنند اما در واقع این یک طرز فکر اشتباه بوده است ، بر خلاف آنچه تصور می شود آن ها آن قدرت کافی را بای انجام این کار ندارند. آنها در طراحی سایت فرقی میان یک فریم ، یک عکس و یا فلش نمی گذارند ، آن ها نمی توانند مانند انسان برای دسترسی به یک صفحه وب که با کلمه عبور محافظت شده ، کلمه عبور وارد کنند و ....
در واقع ربات ها در معقوله تنها و تنها محتوا و لینک را می شناسند نه چیز دیگر...
نحوه عملکرد ربات ها اکثراً بدین صورت است :
• موتوری که صفحات وب را می یابد
شناسایی صفحات جدید پس از طراحی سایت
شناسایی صفحه هایی که قبلاً پیدا شده و اکنون تغییر کرده اند
• به دو روش عمقی و عرضی ارزیابی می شوند
در روش عمقی نه تنها سایت اصلی بلکه صفحات فرعی آن صفحات را نیز می یابد.
در روش عرضی بیشتر سایت های اصلی تر را می یابد.

Ranker
در واقع پس از طراحی سایت Rank همان جایگاه یک سایت در نتایج جستجو است و این موضوع به الگوریتم هایی که موتور جستجو برای رنک بندی استفاده می کند باز می گردد. Ranker هم بخشی است که وظیفه استفاده از الگوریتم و چیدمان نتایج را بر عهده دارد.

Page Rank
یک سیستم انحصاری مربوط به شرکت گوگل است که پس از طراحی سایت برای تعیین کردن اهمیت صفحات یک وب سایت به کار می رود و در واقع فاکتوری از چندین فاکتور Ranking است.


بیشتر بخوانید

Keywords

در طراحی سایت در واقع واژه ها و عباراتی هستند که یک صفحه وب را معرفی می کنند. هنگامی که یک کاربر واژه خاصی را در موتور های جستجو ، جستجو می کند ، موتور های جستجو تلاش می کنند تا صفحه هایی را که بیشترین تطابق را دارد نمایش دهد.

Page title
در واقع همان عنوان صفحه ای است که در بالای پنجره مرورگر به نمایش در می آید و در بین تگ های Title قرار می گیرد. دقت داشته باشید که در طراحی سایت این یک سر صفحه و یا هیچ متن بزرگی که ممکن است در صفحه نمایش داده شود نیست.

On-Page Factors
فاکتور هایی از سئو می باشند که در طراحی سایت بروی رنک شما تاثیر گذارند و این فاکتور ها محتویات وب سایت شما یعنی لینک ها ، متون ، تگ ها و غیره بستگی دارند.

Off-Page factor
فاکتور هایی از سئو می باشند که در طراحی سایت بروی رنک شما تاثیر گذار هستند و این فاکتور به عناصر دیگر وب سایت ها بستگی دارند لینک های اصلی که به سایت شما بازگشت داده می شوند.

Spider, Crawler, Robot
نرم افزاری است که کار جمع آوری اطلاعات از صفحات سایتهای مختلف را بر عهده دارد.

Directory
فهرست. نوعی از موتورهای جستجوگر که پایگاه داده آن توسط ویراستاران تکمیل می گردد. در آنها سایتها در گروههایی موضوعی دسته بندی می شوند.

Keyword
بــه واژه ها ی مهم (کلیدی) هر صفحه گفته می شود. اما غالبا" منظور کلماتی است که دوست داریم با آنها رتبه های مناسبی کسب کنیم.

Keyword Density
چگالی کلمه، منظور تعداد دفعات تکرار واژه های کلیدی در مقایسه با سایر کلمات متن است.

Keyword Staffing
تکرار یک کلمه به دفعات و پشت سر هم به منظور بالا بردن چگالی کلمه. این کار تقلب محسوب می شود.


Tinny Text
نوشتن متن با اندازه های بسیار کوچک و ریز به گونه ای که کلمات بسیاری بدین ترتیب در یک خط قرار داده می شود و به سختی نیز در صفحه قابل رویت هستند. نوشتن مطالب به این صورت، تقلب محسوب است.

Invisible Text
متن نامرئی. منظور استفاده از متن های همرنگ با پس زمینه صفحه است. متن هایی که از دید کاربران مخفی می ماند. به عنوان مثال اگر پس زمینه یک صفحه سیاه است، متن صفحه نیز با رنگ سیاه نوشته می شود تا دیده نشود . این نوع متن ها از مصادیق تقلب می باشند.

Spam
تقلب، به تمام تلاش هایی گفته می شود که به کمک آن سعی می شود از راه های غیر معمول، رتبه های بالایی کسب شود. یا در اختیار گذاردن اطلاعاتی که موتورهای جستجوگر آنرا دوست ندارند (اطلاعات ناخواسته) مانند تکرار یک کلمه به دفعات و پشت سر هم، استفاده از متن های هم رنگ زمینه و ...

ALT tag
محتوای این شناسه، متنی است که یک عکس را توضیح می دهد.

Deep Crawl
به معنای این است که موتور جستجوگر، می تواندصفحات زیادی از یک سایت را در پایگاه داده اش قرار دهد. موتور جستجوگر هرچه پایگاه داده اش بزرگتر باشد، صفحات بیشتری از یک سایت را می تواند در پایگاه داده اش قرار دهد. همه موتورهای جستجوگر دارای این ویژگی نمی باشند.

Robots.txt
با این فایل متنی و ساده، میزان دسترسی موتور جستجوگر به محتوای یک "سایت" را می توان کنترل کرد.

META robots tag
به کمک این شناسه میزان دسترسی موتور جستجوگر به محتوای یک "صفحه" را می توان کنترل کرد.

Link
پیوند. در واقع پلی بین دو صفحه است. به کمک آن می توان از یک صفحه به صفحه دیگر رفت.

Link Popularity
مقصود این است که چه تعداد از سایت های دیگر به سایتی مشخص لینک کرده اند یا اینکه از چند سایت دیگر می توان به کمک پیوندها به سایتی مشخص رفت.

Link Reputation
اشاره به این دارد که سایر سایتها درباره سایتی که بدان لینک داده اند، چه می گویند. عموما در این موارد عنوان، متن لینک و کلمات اطراف لینک در سایت مقصد، بررسی می شوند.

Learn Frequency
بعضی از موتورهای جستجوگر می توانند تشخیص دهند که محتوای صفحات پس از چه مدتی تغییر می کند (به روز می گردد) و بعد از آن مدت به آن صفحات مراجعه می کنند.

URL-Uniform Resource Locator
به آدرس منحصر به فرد هر منبع موجود در اینترنت گفته می شود. این منبع می تواند یک صفحه وب، یک فایل متنی و... باشد

Stop Word
به کلماتی گفته می شود که در کل اینترنت از آنها بسیار استفاده شده است. کلماتی نظیرthe, a, an, web www, home page, و ...

Meta tags
به کمک این شناسه ها، اطلاعاتی از صفحه در اختیار بینندگان (موتور جستجوگر، مرورگرها و ...) قرار داده می شود.

META Keywords
به کمک آن، کلمات کلیدی صفحه در اختیار موتورهای جستجوگر قرار داده می شود.

META Description
به کمک آن، توضیحی مختصر از صفحه در اختیار موتورهای جستجوگر قرار داده می شود.Stemming

به معنای این است که موتور جستجوگر می تواند صورت های مختلف یک کلمه را جستجو کند. به عنوان مثال با جستجوی swim موتور جستجوگر به دنبال swimmer ، swimming نیز می گردد. همه موتورهای جستجوگر دارای این ویژگی نمی باشند.

Rank
رتبه یک صفحه در نتایج جستجو است زمانی که جستجویی مرتبط با محتوای آن صفحه انجام می شود.

Spamdexing
مختصر شده spam indexing است. منظور طراحی و معرفی صفحاتی به موتورهای جستجوگر است که کیفیت نتایج جستجو را پایین می آورند. موتورهای جستجوگر تمایل دارند که کاربران بارها و بارها به آنها مراجعه کنند و کیفیت بالای نتایج می تواند این روند را تضمین کند. لذا آنها هرکدام به نوعی سعی در تشخیص صفحاتی دارند که کیفیت نتایج جستجو را پایین می آورد. برخی از این موارد عبارتند از: ساختن صفحاتی که همگی دارای محتوای یکسانی اند، تکرار یک کلمه بیش از حد و ...

Comment
توضیحاتی است که طراحان سایت در لا به لای کدهای HTML می گنجانند تا برای فهمیدن وظیفه بخش های متفاوت کدهای HTML در مراجعات آتی نیازی به صرف وقت بسیار نداشته باشند.
توضیحات نهایی اصطلاحاتی که به وب مربوط می شوند
وب جزئی از اینترنت می باشد و اینترنت یک فضای بزرگ و بی نهایت است که سر تا سر جهان به آن دست رسی داشته و پر از مطالب و موارد بسیاری است که کار بران مختلف بار گذاری کرده اند . مطالب بالا ، توضیحات مفید و جزئی از کد ها و نام های بی نهایتی که به اوامر گوناگون در اینترنت وجود دارد ، اختصاص داده شده است . همان طور که گفته شد دنیای اینترنت دنیای بی نهایت بزرگی است و به همان میزان دارای اصطلاحات و کد های بیشتری است . اطلاعات و کد های داده شده در این مقاله ، از جمله کد های کار بردی و مفید برای یک کار بر اینترنتی بود . اگر مایل به شناخت تمامی اصطلاحات و کد ها هستید باید در رشته مربوط به آن تحصیل و به صورت عملی و حرفه ای در فضای اینترنتی قرار بگیرید

بیشتر بخوانید

طراحی سایت,بهینه سازی سایت به همراه طراحی وب سایت و طراحی پرتال تخصص شرکت طراحی نونگار است جهت اطلاع از تعرفه طراحی سایت با ما تماس بگیرید