چند بار سعی کرده‌اید لباس مناسبی پیدا کنید، یک آموزش برای طراحی ناخن یا حتی دستورالعمل‌هایی در مورد نحوه مراقبت از گیاهی که کسی به شما هدیه داده است، اما همه کلمات برای توصیف آنچه به دنبالش بودید را نداشتید.

Google Multisearch چیست؟

گوگل در یک پست وبلاگی درباره این اعلامیه گفت: «در Google، ما همیشه به دنبال راه‌های جدیدی هستیم که به شما کمک کند تا اطلاعاتی را که به دنبال آن هستید کشف کنید، مهم نیست که بیان آنچه نیاز دارید چقدر دشوار است. به همین دلیل است که امروز، ما یک روش کاملاً جدید برای جستجو را معرفی می کنیم. با بکارگیری همزمان از نوشته و عکس‌ها و با جستجوی چندگانه در لنز، قادر خواهید بود از چارچوب بررسی فراتر رفته و درخصوص آنچه می‌بینید سؤال بپرسید.»

گوگل می‌گوید این قابلیت جدید با آخرین پیشرفت‌هایش در تاثیر هوش مصنوعی بر طراحی سایت امکان‌پذیر شده است. این شرکت همچنین در حال بررسی راه‌هایی است که در آن جستجوی چندگانه می‌تواند توسط MUM، آخرین مدل هوش مصنوعی آن در جستجو، افزایش یابد.

نحوه استفاده از Google Multisearch

اگر گوشی اندروید یا iOS دارید، می‌توانید همین حالا این ویژگی را امتحان کنید. در اینجا یک راهنمای گام به گام آسان در مورد نحوه شروع جستجوی چندگانه در برنامه Google آورده شده است.

1. برنامه Google را دانلود کرده و باز کنید، سپس روی دکمه «Google Lens» ضربه بزنید. از آنجا، می توانید جستجوی خود را با آپلود یک اسکرین شات موجود از رول دوربین خود شروع کنید، یا می توانید یک عکس تازه بگیرید.

2. سپس برنامه Google نتایج جستجو را فهرست می کند. سپس، انگشت خود را به بالا بکشید و روی دکمه «+ افزودن به جستجوی خود» ضربه بزنید. این به شما امکان می‌دهد هر متن اضافی را برای عبارت جستجوی خود تایپ کنید.

نحوه استفاده از Google Multisearch

جستجوی چندگانه "نزدیک من" چیست؟

ویژگی Near Me جستجوی چندگانه به شما امکان می دهد محصولات، خدمات یا هر چیز دیگری را از طریق دوربین خود جستجو کنید. همچنین می توانید نتایج محلی را پیدا کنید. برای مثال، اگر می‌خواهید رستورانی پیدا کنید که غذای خاصی سرو می‌کند، می‌توانید این کار را با ویژگی Near Me انجام دهید.

آیا مردم واقعاً از جستجوی چندگانه استفاده خواهند کرد؟

این نوآوری مطمئناً هیجان‌انگیز است، اما آیا زمانی که هیجان امتحان کردن از بین رفت، از ویژگی جستجوی چندگانه استفاده می‌کنند؟

برای پرس و جوهای عمومی‌تر، بعید به نظر می‌رسد که جستجوی چندگانه در ابتدا آنقدر مرتبط باشد. همچنین بعید است که این تنها راه جستجو در آینده باشد، اما به افراد این امکان را می‌دهد که اطلاعات بیشتری در مورد محصولی که می‌خواهند در رنگ یا سبک دیگری بیابند یا نمونه‌های مشابهی را برای مرور پیدا کنند. به نظر می‌رسد به ویژه در فضاهای بصری و خلاقانه، برای مواردی مانند مد، هنر و صنایع دستی، طراحی داخلی و غذا و همچنین برای خرید آنلاین مفیدتر باشد.

آیا مردم از جستجوی چندگانه استفاده خواهند کرد

Google Multisearch برای سئو چه کاربردی دارد؟

معرفی Google Multisearch پیامدهای بزرگی برای سئو سایت دارد. اول از همه، این یک سیگنال واضح است که گوگل تاکید بیشتری بر جستجوی تصویر دارد. اگر تصاویر خود را برای جستجو بهینه نمی کنید، اکنون زمان شروع است. علاوه بر این، جستجوی چندگانه گوگل فرصتی را برای کسب و کارها فراهم می کند تا با ایجاد محتوایی که از این ویژگی جدید بهره می برد، پیشی بگیرند. اگر بتوانید تصاویر و ویدیوهایی تولید کنید که برای جستجوی چندگانه گوگل بهینه شده باشند، در موقعیت بسیار خوبی برای جلب توجه و هدایت ترافیک از این پلتفرم جستجوی رو به رشد خواهید بود.

راه های استفاده از جستجوی چندگانه گوگل

با جستجوی چندگانه، می‌توانید در مورد یک شی که در مقابل خود میبینید سؤالی بپرسید یا جستجوی خود را بر اساس رنگ، مارک یا ویژگی بصری اصلاح کنید.

برای مثال:

میتوانید از یک ماگ زیبا عکس بگیرید و بنویسید مدل‌های دیگر یا حتی اگر ماگ ساده بود رنگ موردنظرتان را بنویسید.
از ست قاشق و چنگال خود عکس بگیرید و عبارت «میز نگهدارنده» را اضافه کنید تا میز مورد نظر را پیدا کنید.
از گیاه آلوئه ورای خود عکس بگیرید و عنوان "روش نگهداری" را اضافه کنید.

با توجه به مثال‌هایی که ارائه کرده‌ایم، جای تعجب نیست که گوگل در حال حاضر عمدتاً جستجوی چندگانه را به عنوان یک ابزار تجارت الکترونیک بازاریابی می‌کند. آیا با نقش طراحی سایت در توسعه تجارت الکترونیک آشنایی دارید؟ با این حال، گوگل امیدوار است که جستجوی چندگانه به موتور جستجوی خود افزوده شود و به کاربران کمک کند اطلاعات بیشتری را که نیاز دارند با استفاده از کلمات و تصاویر پیدا کنند.

در حال حاضر، MUM هنوز در جستجوی چندگانه نیست. با این حال، گوگل به دنبال راه‌هایی است که بتواند آخرین مدل هوش مصنوعی خود را در جستجو برای بهبود کیفیت و دقت نتایج خود ارائه دهد.

راه های استفاده از جستجوی چندگانه گوگل

نتیجه‌گیری

این جدیدترین نوآوری گوگل است که قرار است روش جستجوی آنلاین افراد را تغییر دهد. وقتی این ویژگی در سراسر جهان در دسترس باشد، چیزهای زیادی برای یادگیری از Multisearch خواهیم داشت به لطف قابلیت‌های هوش مصنوعی، کاربران می‌توانند نتایج جستجوی دقیق‌تری را بر اساس چیزی بیش از متن بدست آورند. از آنجایی که هنوز در مرحله بتا است، منتظریم ببینیم چگونه کسب و کارها از قدرت جستجوی چندگانه استفاده خواهند کرد. با این حال، می‌توانیم شاهد تبدیل شدن این امر به هنجار جدید برای جستجوی Google در تلفن همراه باشیم.

ارتباط با ما
  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید