یکی از راهکارهایی که می توان به سرعت به صفحات اول رسید این است که از خدمات گوگل ادوردز استفاده کنیم. برای استفاده از خدمات گوگل و تبلیغ در گوگل می بایست یک سری قوانین را رعایت کنیم، که در این مقاله به این قوانین اشاره می شود. پس تا انتها همراهم بمانید.

محدودیت های گوگل برای تبلیغ

1. کالای تقلبی

زمانی که می‌خواهید از خدمات ادوردز استفاده کنید می بایست کالاهایی را تبلیغ کنید که ماهیت اورجینال داشته باشند و اگر مشاهده شود که کالای مورد نظر شما تقلبی می باشد از خدمات ادوارد نمی توانید استفاده کنید.

2. سایتهای کلیکی

این گونه سایت ها عموماً برای تبلیغ سایت های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد و خدمات خاصی را در اختیار کاربران قرار نمی دهند. پس نمی توانند از ادوردز استفاده کنند و اگر این گونه سایت ها را برای خدمات ادوردز معرفی کنید تایید نخواهد شد.

قوانین گوگل ادز

3. سایتهای حاوی ویروس

گوگل با امکاناتی که دارد می‌تواند تشخیص دهد که سایت شما حاوی ویروس می باشد یا خیر، در صورتی که رباتهای گوگل این امر را تشخیص دهند و سایت شما را ویروسی معرفی کنند و نمی توانید از خدمات ادوردز استفاده کنید. پس برای این موضوع سعی کنید سایت خود را از هرگونه ویروسی پاک کنید.

4. عدم فعالیت منظم

زمانی که یک سایت را راه اندازی می کنید می بایست به صورت منظم آن را بهینه کنید و خدمات مورد نظر را ارائه کنید. برای این منظور گوگل قانونی را تنظیم کرده است که اگر بخواهید از این خدمت استفاده کنید، ولی سایت شما غیر فعال باشد نمی توانید از این خدمت استفاده کنید. برای این منظور سایت شما باید به صورت منظم بهینه سازی شود و در حال ارائه خدمات باشد تا بتوانید به سرویس ادوردز متصل شوید.

برخی از فعالیتهایی که گوگل به آنها اهمیت زیادی می‌دهد، تولید محتوای منظم به صورت یونیک، قرار دادن محصولات واقعی، همچنین قرار دادن عکس های جذاب برای کاربران می باشد. با انجام این کارها می توانید توجه گوگل را جلب کنید و از خدمات ادوردز بهره ببرید.

5. امنیت وب سایت و حریم خصوصی کاربر

امنیت کاربر یکی از خط قرمزهای گوگل می باشد و اگر گوگل تشخیص دهد که وب سایت شما به کاربران احترام نمی‌گذارد و حریم خصوصی آنها را نقض می کند به هیچ عنوان نخواهید توانست از خدمات ادواردز استفاده کنید. همینطور ایمنی کاربر در مقابل حملات هکرها نیز می تواند آیتم دیگری برای جلب توجه گوگل باشد و اگر این آیتم را نیز نقض کرده باشید خدمت ادوردز برای شما امکان پذیر نخواهد بود.

6. فروش مواد مخدر

با توجه به اینکه فروش مواد مخدر در تمام کشور ها خلاف قوانین میباشد گوگل به این قانون احترام می گذارد و اگر سایت شما اقدام به فروش مواد مخدر کند، در کنار این که سایت فیلتر خواهد شد از خدمات ادوار نیز نمی تواند استفاده کند همچنین فروش مواد الکلی نیز از خط قرمز های گوگل می باشد و برای این نوع محصولات نیز شما نخواهید توانست خدمت ادوردز برای سایت خود استفاده کنید..

محدودیت های گوگل برای تبلیغ

7. داروهای غیر قانونی

برای فروش دارو شما می بایست مجوز های لازم را دریافت کنید و در صورت نداشتن این مجوزها نمی توانید اقدام به فروش دارو کنید. زمانی که شما می خواهید از خدمات ادوردز استفاده کنید، می بایست مجوز های لازم برای فروش دارو را نیز به ادوردز معرفی کنید و در صورت نداشتن این مجوزها امکان استفاده از خدمت را ندارید. توجه داشته باشید که برخی داروها غیر قانونی هستند و حتی اگر مجوز فروش دارو را داشته باشید، نمی توانید این داروهای غیرمجاز را به فروش برسانید و در صورت مشاهده خدمات مورد نظر برای شما غیر فعال می شود.

8. ریدایرکت

فرایند ریدایرکت یعنی کاربر پس از کلیک کردن روی یک لینک به لینک دیگری هدایت شود. در صورتی که کاربر از این کار رضایت نداشته باشد و از آن صفحه خارج شود آن لینک اسپم تشخیص داده می‌شود و گوگل این مورد را خلاف قوانین ادوردز می‌داند. اگر شما لینک های ریدایرکت را به گوگل معرفی کنید مطمئنا تایید نخواهند شد. پس حتماً از لینکهای استفاده کنید که وقتی روی آنها کلیک می شود و همان سایت هدف هدایت شوند.

سخن پایانی

گوگل خدمات زیادی برای کاربران دارد و ادوردز یکی از آن خدمات است. برای استفاده از این خدمت می بایست تمام قوانینی که مورد تایید گوگل است را رعایت کنید و اگر قوانین رعایت نشوند مطمئناً از خدمات ادوردز نمی توانید استفاده کنید. توجه داشته باشید که این مقاله فقط چند مورد از قوانین ادوردز را معرفی کرده است و این قوانین بیشتر می باشند. در صورتی که قصد استفاده کردن از این خدمت بهره ببرید، حتما قوانین مربوط به این موضوع را مطالعه کنید تا در روند پرداختی شما به گوگل دچار مشکل نشوید. چرا که ممکن است هزینه ای که پرداخت کرده اید برگشت داده نشود.

ارتباط با ما

  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
  • کد پستی : 1456963143
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید