پیلار کلاستر یک نوع محتوای خوشه‌ای و جز زیر مجموعه‌های سئو و سئو داخلی است. محتوای خوشه‌ای مزیت و اهمیت زیادی برای گوگل ندارد ولی باید به موضوع اهمیت رضایت کاربران گوگل توجه کنید. محتواهای خوشه‌ای از چند دسته تشکیل میشوند و به شما کمک میکند که محتوای با کیفیتی تولید کنید.

تولید محتوا باید با اصول نگارشی انجام شود چون از مواردی است که به شدت روی بهینه سازی سایت تاثیر میگذارد. استفاده از پیلار کلاستر یکی از ساختارهای کاربردی است که طرفداران زیادی دارد و یکی از محبوبترین راهبردهای سئو است. در ادامه همراه ما باشید تا به موضوع ساختار پیلار کلاستر در محتوا بیشتر بپردازیم.

محتوای پیلار یا خوشه‌ای چیست؟

وقتی از محتوای پیلار صحبت میشود بحث در مورد یک موضوع و محتوای کامل و جامع است که در آن به طور کامل از موضوع مورد نظر نوشته شده باشد. مثلا شما موضوع طراحی سایت را برای تولید محتوا انتخاب میکنید. قطعا کاربران در یک مقاله کوتاه موارد زیادی از طراحی سایت متوجه نمیشوند ولی شما برای رساندن درک بهتر میتوانید به طور خلاصه از طراحی سایت داینامیک و استاتیک در محتوایتان استفاده کنید. وقتی به طور کامل در یک محتوای جداگانه از این دو عنوان نوشتید آنها را به مقاله اصلی طراحی سایت لینک کنید. در این حالت کاربران به طور کامل با مفهوم طراحی سایت آشنا میشوند و در صورت نیاز به زیر شاخه‌ها رجوع میکنند.

تاپیک کلاستر چیست؟

محتوای کلاستر محتوایی است که به مقاله پیلار لینک میشود و وظیفه‌ی آن رساندن اطلاعات بیشتر به کاربر است. محتوای پیلار موضوع اصلی یک مقاله است و سرچ بیشتری دارد. اما مقالات کلاستر موضوعات فرعی هستند که سرچ پایینی دارند و محبوبیت آنچنانی ندارد و برای قابل فهم بودن مقالات پیلار به کار میرود.

تاپیک کلاستر چیست

مزایای ساختار پیلار کلاستر

1. کاهش نرخ پرش

در محتوای پیلارکلاستر باید لینک‌دهی به صورت دقیق و اصولی انجام شود تا کاربران بتوانند درک بهتری از محتوا داشته باشند و این باعث میشود که تمایل‌شان برای گشت و گذار در وب سایت شما بیشتر شود. لینک دهی داخلی طراحی سایت اهمیت زیادی دارد.

2. تولید و نشر محتوای کامل و جامع

همه‌ی افرادی که وب سایت دارند دوست دارند محتواهای کاملی در اختیار کاربرانشان قرار دهند تا بتوانند وجود آنها را در سایت حفظ کنند. ممکن است نوشتن مقالات طولانی و کامل در ابتدا سخت باشد اما با استفاده از ترفند پیلار کلاستر این مشکل حل میشود. محتوایی که در سایت انتشار پیدا میکند باید با توضیحاتی کامل همراه باشد تا کاربران بهتر متوجه موضوعی که سرچ کرده‎اند شوند.

3. حصول رضایتمندی مخاطبان

وقتی محتوای خود را با ساختار خوشه‌ای مینویسید میتوانید مقاله‌ای کامل به کاربران خود ارائه دهید و حتی بازدید کنندگان و اعتبار خود را افزایش دهید. هر چه مطالب مفیدتر و کاملتری انتشار دهید رضایت کاربران بیشتری را دریافت میکنید.

4. کسب رتبه بالاتر در گوگل

وقتی در محتوای خود از پیلار کلاستر استفاده میکنید علاوه بر کاربران رضایت موتورهای جستجو مانند گوگل را هم جلب میکنید زیرا مناسب با الگوریتم‌های تعریف شده عمل کرده‌اید و این یک امتیاز مثبت برای ارتقای رتبه‌ی سایت است.

مزایای ساختار پیلار کلاستر

افزایش کیفیت محتوا و سریع‌تر شدن تولید آن

محتوایی که در سایت‌تان انتشار میدهید نباید عیب و نقص داشته باشد چون باعث افت کیفیت سایت‌ برای کاربران و بازدید کنندگان میشود. برای جلوگیری از این مورد محتوای خود را طبق پیلار و شاخه‌ای بنویسید تا مقاله‌ای منظم و کامل برای کاربران داشته باشید.

مباحث پیلار چگونه متمایز میشوند؟

اگر در دنیای سئو تازه کار هستید و نمیدانید که چطور یک مقاله با ساختار شاخه‌ای مناسب تهیه کنید ما در ادامه نکاتی را میگوییم که پاسخ سوال شماست:

1. استراتژی یافتن کلمه کلیدی

هنگام نوشتن محتوا به کلمات کلیدی که میخواهید در مورد آنها بنویسید توجه داشته باشید که با محتوای مورد نظرتان مرتبط باشد. زمانی که به سراغ موضوعی مناسب برای پیلار میگردید از تکنیک جستجوی کلمات کلیدی استفاده کنید. منظور از استراتژی این است که دنبال کلماتی باشید که سرچ و جستجوی بیشتری توسط کاربران اینترنت دارد و به مقاله‌تان مرتبط است.

2. تجزیه و تحلیل محتواهای قدیمی

سئوکاران بر این باورند که قبل از شروع یک محتوای جدید ابتدا محتوا‌‌های قدیمی را بررسی کنند. اما اگر در تجزیه و تحلیل آنها سوالی پیش آمد سوال خود را یک محتوا کنند و در مورد آن توضیحات مفیدی ارائه کنند. این کار باعث بروز بودن همیشگی سایت میشود و کمکی برای شما میشود که در مورد مطالبی که تا به امروز در مورد آنها مقاله‌ای انتشار نداده‌اید را پیدا کنید.

کلام آخر

گوگل همیشه در حال تغییر الگوریتم‌های تعریف شده برای سئو و بهینه سازی است به همین علت سئوکاران سایت باید اطلاعات و دانایی خود را با توجه به این تغییرات بروز نگه دارند. الگوریتم های گوگل و ارتباط آن با طراحی سایت را دنبال کنید. یکی از الگوریتم‌های مورد علاقه و توجه موتورهای جستجو محتوای پیلار است که تاثیرات مفیدی روی ارتقا و پیشرفت وب سایت‌ها دارد. کاربران با نوشتن مقاله‌های شاخه‎ای و پیلار کلاستر میتوانند رتبه بالایی در گوگل پیدا کنند و باعث ارتقای سایت‌شان شوند.

ارتباط با ما

  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
  • کد پستی : 1456963143
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید