طراحی سایت


سرور اختصاصی چیست؟

اگر با دنیای اینترنت و طراحی سایت سروکار دارید قطعا با کلمه سرور زیاد روبه رو شده‌اید. سرورها راه ارتباطی بین شبکه‌ها می‌باشد که برای کنترل مدیریت و... مورد استفاده قرار می‌گیرد. سرورها معمولا به دو نوع سرور اختصاصی و سرور مجازی تقسیم بندی می‌شوند. سرورها یک کامپیوتر پرقدرت می‌باشند که همیشه روشن و به اینترنت متصل می‌باشند. این سرورها در مکانی به نام دیتاسنتر نگهداری می‌شوند. اگر سرور به صورت کلی در اختیار گرفته شود به آن سرور اختصاصی یا dedicated server و اگر با ابزارهای نرم افزار به چند بخش تقسیم شود سرور مجازی یا VPS گفته می‌شود. ما در این بخش می‌خواهیم ببینیم که سرور اختصاصی چیست؟ و چه کاربردی دارد .سرور اختصاصی یک سرور وب هاستینگ می‌باشد که توسط شرکت‌های میزبان ارائه می‌شود و به طور اختصاصی توسط فرد یا سازمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این سرور امکاناتی مانند انتخاب نوع سیستم، نوع سخت افزار، همچنین پیاده سازی سرور و... به کار می‌رود.

سیستم عامل سرورها

سرور دارای ویژگی‌های مختلفی می‌باشد از جمله دارای منابع سخت افزاری انحصاری می‌باشد، قابلیت افزایش و ارتقا سخت افزاری دائما به اینترنت متصل می‌باشد دارای سرعت عملکرد بالایی می‌باشد دارای قدرت پردازش و محاسباتی بالایی دارد از امنیت بالایی برخوردار می‌باشند. سیستم عامل سرورها به سه بخش لینوکس ویندوز و مجازی ساز تقسیم بندی می‌شوند.
• سرور اختصاصی لینوکس
سرویس‌هایی که بر پایه این سیستم عامل قرار دارند از پایداری بالایی برخوردار بوده و کمتر دچار مشکل می‌شوند اما برای کار کردن با این سرویس حتما از افرادی که دارای دانش و تجربه بالایی می‌باشند کمک بگیرید. امنیت این سرویس‌ها بسیار بالا بودهو به صورت رایگان در تختیار افراد قرار می‌گیرند.
• سرور اختصاصی ویندوز
کار با این سرویس بسیار راحت‌تر از کار با سیستم لینوکسی می‌باشد سرویس‌هایی که بر روی این فعال می‌شوند کندتر و سنگین‌تر از سیستم عامل لینوکسی می‌باشد.
• سرور مجازی ساز
این سیستم عامل بسیار سبک بوده به طوری که می‌توان بر روی فلش آن را نصب کرد. اگر می‌خواهید تا چندین سایت را همزمان کنترل کنید باید از این سرور مجازی ساز استفاده کنید در کل مواقعی از این سرور استفاده می‌شود که شما بخواهید یک شرکت سرور مجازی یا هاستینگ راه اندازی کنید مواقعی که می‌خواهید به سرعت بکاپ بگیرید می‌توانید از این سرور مجازی ساز بهره‌مند شوید.
• مزایای سرور اختصاصی
همانطور که گفتیم سرورها از انواع مختلف سرورمجازی و سرور اختصاصی تشکیل شده‌اند ما در این بخش می‌خواهیم سرور اختصاصی را برای شما معرفی کنیم سرور اختصاصی که اجاره می‌شود برای طراحی سایت ‌های بزرگ و سازمانی مورد استفاده می‌باشد این سرور از مزایای بسیار کاربردی برخوردار می‌باشد که عبارتند از:
یکی از مهمترین مزایایی که می‌توان برای سرور اختصاصی نام برد این است که از سرعت بالایی برخوردار بوده و همیشه قابل دسترس است. دارای امنیت بالایی می‌باشد معمولا برای مدیران سایتی که بسیار در امنیت صفحه خود حساس می‌باشند حتما از این سروراختصاصی استفاده کنند. دارای انعطاف پذیری بالایی می‌باشد از آن‌جایی که هر سرور دارای IP اختصاصی می‌باشد می‌توانید با خیال راحت به سرور اختصاصی اعتماد کنید که آن را با هیچ مشترک دیگری شریک نمی‌شوید. • معایب سرور اختصاصی
سرور اختصاصی دارای معایبی نیز می‌باشد که عبارتند از:
هزینه بالا : این سرور نسبت به سرورهاس اشتراکی و مجازی دیگر دارای هزینه بالایی می‌باشد.
داشتن دانش بالا: برای استفاده از این سرور باید افراد متخصص و دارای دانش بالایی باشند. تا بتوانند از این سرور استفاده کنند.
• سرور اختصاصی را از کجا تهیه کنیم؟
شما می‌توانید شرکت‌هایی که در این زمینه خدماتی را ارائه می‌دهند را پیدا کرده و با تحقیق و بررسی‌هایی یکی از آن‌ها را انتخاب نموده و اطلاعات خود را در آن بریزید.
• سرورهای اختصاصی برای چه کارهایی مناسب می‌باشد؟
سرور اختصاصی معمولا برای میزبانی سایت‌های سنگین که از اطلاعات بالایی برخوردار می‌باشند و اپلیکیشن‌های بزرگ همچنین بک آپ گیری به کار می‌روند.

طراحی سایت

طراحی سایت,بهینه سازی سایت به همراه طراحی وب سایت و طراحی پرتال تخصص شرکت طراحی نونگار است جهت اطلاع از تعرفه طراحی سایت با ما تماس بگیرید