طراحی سایت


مزایا و معایب سرور مجازی

اگر به فکر ساخت سایت می‌باشید باید قبل از اقدام به ایجاد آن به فکر هاست یا سرور باشید تا اطلاعات سایت خود را بر روی آن قرار دهید با توجه به کسب و کارتان و انتظاری که از سرور دارید سرور مناسب را انتخاب کنید اگر بخواهیم تعریفی از سرور برای شما بگوییم سرور یک رایانه‌ای همیشه روشن و همیشه متصل به اینترنت می‌باشد که طراحی سایت‌هایی که بر روی آن قرار دارد را همیشه در دسترس کاربران خود قرار می‌دهد در واقع از سرورها برای میزبانی و کنترل مدیریت طراحی سایت استفاده می‌شود. سرور مجازی یکی از سرورهایی است که معمولا کاربران بسیاری از آن استفاده می‌کنند این سرور از مزایا و معایب بسیاری برخوردار می‌باشد که در این بخش آن‌ها را برای شما بیان می‌کنیم.

طراحی سایت

مزایای سرور مجازی

سرورهای مجازی یکی از سرورهایی می‌باشد که کاربران می‌تنوانند به این سرور بیش‌تر از هاست اشتراکی اطمینان کنند امکان راه اندازی راحت و با سرعت بالا طراحی سایت در آن بوده همچنین می‌توانید به راحتی بر آن مدیریت کنید و به همه محیط آن دسترسی داشته باشید اگر به نرم افزاری نیاز دارید می‌توانید به راحتی بر روی سرور نصب کنید و به تنظیم آن بپردازید.با استفاده از این سرور با توجه به امکاناتی که در اختیار کاربران قرار می‌دهد می‌توانید در هزینه‌های خود صرفه جویی کنید چرا که هزینه این سرور نسبت به سرور اختصاصی کمتر می‌باشد. با داشتن یک VPS خوب می‌توانید به سخت افزار و نرم افزار خود نظارت داشته باشید این سرور از امنیت بالایی برخوردار می‌باشد و می‌تواند در برابر هکرها و حملات احتمالی از سیستم شما محافظت کند. همانطور که می‌دانید هر آن ممکن است اتفاقات پیش بینی نشده بر روی سیستم شما رخ دهد که شما حتما باید از سروری استفاده کنید تا قابلیت بکاپ گرفتن را داشته باشد. سرور مجازی یکی از انواع سرورهایی می‌باشد که می‌تواند قابلیت بکاپ گرفتن را در اختیار کاربران خود قرار دهد. شما می‌توانید سرور خود را طوری تنظیک کنید تا هر چند وقت یک بار سیستم به طور خودکار اطلاعات شما را ذخیره کند و یا به اصطلاح بکاپ بگیرد. همچنین قطع سیستم به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند.این سرور با طراحی اپلیکیشن‌های مختلفی سازگار می‌باشد می‌توانید به راحتی نسخه پشتیبانی را تهیه کنید. به سخت افزاری وابستگی ندارد.

معایب سرور مجازی

سرور مجازی علاوه بر داشتن مزایای بسیار زیادی که در بخش قبل به آن اشاره کردیم دارای معایبی نیز می‌باشد که در این بخش به معایب آن‌ها می‌پردازینم از جمله: هزینه سرور مجازی بیش‌تر از میزبانی اشتراکی می‌باشد. برای این که سرور مجازی را مدیریت کنید نیاز به دانش فنی می‌باشد. این سیستم قابلیت پشتیبان گیری خودکار ندارد و باید شما مدیریت ذخیره اطلاعات خود را بر عهده بگیرید. توجه داشته باشید که اگر سرعت اینترنت شما کم باشد کار خزندگان موتورهای جستجو را سخت کرده و رتبه الکسا طراحی وب سایت مورد نظر را کاهش می‌دهد از دیگر معایبی که در این سرور می‌توان اشاره کرد این است که در ایران دارای هزینه بالایی برای تهیه پهنای باند اشاره کرد.در کل این سرور برای کسانی مناسب است که در پرداخت هزینه مشکلی ندارند مصرف بیش‌تری در طراحی سایت نسبت به منابع را دارند ترافیک سایتشان زیاد می‌باشد یا قرار است در آینده به حجم ترافیک سایت خود بیافزایند. قصد دارند تا تنظیمات سرور را طبق تنظیمات خود تغییر دهند. کسانی که نیاز به منابع بیش‌تری از جمله رم، و فضای بیش‌تری دارند باید از سرور مجازی استفاده کنند.در نهایت می‌توان به این نتیجه رسید که مزایای استفاده از سرور مجازی بیش‌تر از معایب آن است و می‌تواند گزینه مناسبی برای انتخاب کاربران باشد. هر چند این سرور از هزینه بالاتری نسبت به هاست اشتراکی بهره مند می‌باشد اما ارزش آن را دارد چرا که به صورت کامل در اختیار شما قرار داده می‌شود. و هر زمان که بخواهید می‌توانید منابع بیش‌تری را به طراحی سایت خود اضافه کنید.

تفاوت هاست اشتراکی با سرور مجازی

اگر بخواهیم سرور مجازی را با هاست اشتراکی مقایسه کنیم هاست فضایی می‌باشد که اطلاعات یک طراحی سایت در آن ذخیره می‌شود.تفاوتی که میان سرور مجازی و هاست اشتراکی می‌توان بیان کرد اول از همه در منابع آن دو می‌توان اشاره کرد در فضای هاست اشتراکی به منابع محدودتری نسبت به سرور مجازی یا VPS دسترسی دارید. علاوه بر آن وجود امنیت که در سرور مجازی بیش‌تر از هاست اشتراکی می‌باشد. همچنین هزینه سرور مجازی نسبت به هاست اشتراکی بالاتر می‌باشد.هاست اشتراکی در کوتاه مدت برای افراد مناسب می‌باشد اما سرور مجازی در بلند مدت برای افراد قابل استفاده است.اگر بخواهیم مثالی برای این دو بزنیم تا بیش‌تر متوجه شوید این دو سرور مانند اینترنتی که در خانه استفاده می‌کنید می‌باشد اگر اینترنت شما ADSL باشد و چندین نفر از افراد خانه از آن استفاده کنند اگر شما اقدام به دانلود فیلم و یا موردی کنید سرعت اینترنت برای سایر اعضای خانواده کند خواهد شد که این نمونه از هاست اشتراکی بود. اما اگر بخواهیم مثالی از سرور مجازی بزنیم به این صورت می‌باشد که فرض کنید شما دارای اینترنت شخصی و اختصاصی برای خود می‌باشید که می‌توانید به راحتی بدون این که در کار سایرین اختلالی ایجاد کنید کارهای خود را به راحتی و با سرعت بالایی انجام دهید.


طراحی سایت,بهینه سازی سایت به همراه طراحی وب سایت و طراحی پرتال تخصص شرکت طراحی نونگار است جهت اطلاع از تعرفه طراحی سایت با ما تماس بگیرید