فروشگاه های دارای نماد اعتماد الکترونیکی


با توجه به توصیه های مکرر و مؤکد پلیس فتا در مورد سایت های اینترنتی و نماد اعتماد و خصوصاً فروشگاه های اینترنتی، لازم دیدیم برخی این از این توصیه ها را برای شما عزیزان یادآوری کنیم. به گفته متخصصین سایبری پلیس فتا با توجه به این موضوع که خرید از سایت های اینترنتی افزایش قابل ملاحظه ای داشته است و بیشتر کاربران اینترنت ترجیح می دهند از این امکان استفاده کنند و نیز به امنیت آن اهمیت بسیاری می دهند و نگرانی هایی دارند باید به توصیه های پلیس فتا در مورد نحوه خرید و در نظر گرفتن مسائل ایمنی خصوصاً خرید از فروشگاهایی که دارای نماد اعتماد هستند، توجه کنند.


فروشگاه های اینترنتی نا امن


با اینکه از طُرق مختلف پلیس فتا اقدام به اطلاع رسانی در مورد امنیت برخی سایت ها کرده است باز هم شاهدیم که بسیاری از کاربران به این توصیه ها و گاهاً اخطارها در مورد سایت های بدون نماد اعتماد توجه کافی نمی کنند و متاسفانه دچار مشکلاتی می شوند. به همین دلیل باید سعی کنید از فروشگاه هایی که اعتبار لازم را ندارند خرید نکرده و اطلاعات خود را به آنها ندهید زیرا فضای سوء استفاده را در اختیار کلاهبردارن قرار می دهید.

فروشگاه های دارای نماد اعتماد الکترونیکی


مشکلات و تبعات خرید غیر ایمن


همان گونه که گفتیم خرید از فروشگاه هایی که نماد اعتماد ندارند باعث شده است که مشکلاتی برای کاربران به وجود بیاید. برخی از این مشکلات را بیان می کنیم. ممکن است فردی از یک سایت فروشگاهی خرید کند و بعد از گذشت چندین ماه با اینکه هزینه کالا را نیز پرداخت کرده است کالایی تحویل نگیرد و یا اینکه اطلاعات بانکی خود را برای خرید در سایتی وارد کند ولی به خاطر غیر ایمن بودن سایت از اطلاعات بانکی وی سوء استفاده شده و حساب وی مورد تعدی قرار بگیرد. پلیس فتا به همین دلایل بارها تأکید کرده است که برای خرید از طریق فروشگاه هایی اقدام کنید که نماد اعتماد الکترونیکی دارند.

ارتباط با ما
  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید