طراحی سایتمدیر سایت چه کسی است


در طراحی سایت نقش عوامل انسانی اهمیت زیادی دارد. امروزه با پیشرفت هایی که در زمینه ساخت برنامه ها و نرم افزار ها و ربات های همه کاره صورت گرفته است اما این ها به تنهایی نمی توانند عامل موفقیت یک طراحی وب سایت و اداره آن شوند. یک وب سایت خوب نیاز به یک مدیر خوب دارد که بتواند با تسلط بر ابعاد و زوایای مختلف سایت آن را به بهترین نحو اداره کند. به همین جهت در هر سایت یک نفر به عنوان ادمین اصلی و کسی که بیشترین دسترسی را دارد شناخته و تعریف می شود که به وی مدیر سایت گفته می شود. مدیر سایت مسئولیت هایی را بر عهده دارد که مهم ترین آنها توسعه دادن سایت و یافتن بازار و طراحی سایت می باشد. مدیر سایت باید توانایی انجام کلیه کارهای مربوط به سایت را داشته باشد و از هر بخشی از سایت اطلاعات کافی را در اختیار بگیرد.

مدیریت سایت و وظایف آن 

وظایف مدیر در طراحی سایت و نگهداری آن


از جمله مهمترین وظایفی را که می توان برای یک مدیر سایت موفق تعریف کرد موارد زیر قابل ذکر می باشد. توجه به بهینه سازی سایت و بالا بردن سرعت لود شدن سایت و بهبود رنکینگ سایت در موتورهای جستجویی نظیر گوگل و یاهو، آنالیز و چک کردن لینک های داخلی و خارجی سایت، آنالیز کلمات کلیدی موجود در سایت و افزایش اصولی آنها، تهیه گزارش مقطعی از عملکرد و بازدهی سایت برای کاربران، توسعه دادن بازدیدکنندگان بدون در نظر گرفت محدوده جغرافیایی، هماهنگ نمودن بخش های مختلف طراحی وب سایت با یکدیگر و افزایش کیفیت این بخش ها، آنالیز و تجزیه و تحلیل محتوای به کار رفته در طراحی سایت و تگ های استفاده شده، بروز رسانی صفحات سایت و ارسال محتوا در ساعت های معین و مشخص در مقاطع زمانی مشخص شده، جمع آوری اطلاعات کاربران و ارسال محتوای جدید سایت برای آنها، مطالعه نظرات و انتقادات کاربران و به روز رسانی وبلاگ سایت، آنالیز میزان بازدید از صفحات مختلف سایت و بهبود صفحات ضعیف، هماهنگی و ارتباط با دیگر سایت ها برای تبلیغ در سایت آنها و کسب بک لینک و همچنین رفع ایرادات ساخت سایت که در گذشت زمان خود را نشان می دهند، آنالیز مقطعی ترافیک سایت در الکسا و دیگر آنالیزورهای طراحی وب سایت و بررسی سایت های رقیب و موارد بسیاری دیگر همه و همه از وظایف مدیر سایت می باشد که اهمیت مدیریت سایت در موفقیت آن را بیشتر مشخص می کند.

طراحی سایت,بهینه سازی سایت به همراه طراحی وب سایت و طراحی پرتال تخصص شرکت طراحی نونگار است جهت اطلاع از تعرفه طراحی سایت با ما تماس بگیرید