افزایش ترافیک سایت یکی از مهمترین اهداف طراحی سایت می باشد. در هر زمینه ای که مشغول فعالیت باشید و در عرصه طراحی وب نیز قصد پیشرفت داشته باشید به تعداد بالای کاربرانی که به سایت شما مراجعه می کنند نیاز خواهید داشت. امروزه نیز با توجه افزایش و فراگیر شدن نقش گوشی های هوشمند در زندگی روزمره مردم و همچنین اهمیتی که استفاده بهینه از این زمینه مهم بازاریابی آنلاین در پیشرفت کسب و کار شما دارد باعث شده است که اهمیت طراحی سایت ریسپانسیو مشخص تر خواهد شد. یکی از تکنیک های طراحی وب سایت که به کاربران این امکان را می دهد که از هر دستگاهی برای وب گردی استفاده می کنند سایت ها را با بهترین حالت و بدون بهم ریختگی ببینند. بنابراین استفاده از شیوه های صحیح طراحی رابط گرافیکی اهمیت زیادی یافته و ایجاد یک تجربه کاربری مناسب موسوم به  نیز می تواند کمک زیادی به افزایش کیفیت طراحی سایت ریسپانسیو شما داشته باشد و افزایش دامنه پوشش کاربران را منجر شود. اما بسیاری از کارشناسان طراحی سایت و یا مدیران سایت ها، به صورت معمول اشتباهاتی در طراحی سایت ریسپانسیو دارند که می تواند تأثیرات منفی در سایت بگذارد و به همین خاطر در این نوشتار برخی از این اشتباهات را یادآور می شویم.

طراحی سایت ریسپانسیو و اشتباهات معمول 

محتوای طولانی در طراحی سایت ریسپانسیو


زمانی که یک سایت ریسپانسیو را طراحی کرده اید اهمیت زیادی دارد که محتوای سایت شما شرایط خاصی را برای کاربرانی که با موبایل اقدام به مطالعه محتوای سایت شما می کنند در نظر بگیرید. صفحه موبایل ها اصولاً کوچک بوده و باید از فونت های مناسب استفاده کنید که کوچک نبوده و خوانا باشد و همچنین محتوای سایت شما طولانی نباشد. در محتواهایی که طولانی هستند سعی کنید از لینک ادامه مطلب بهره ببرید و آن را رنگی کنید.

دو نکته مهم در طراحی سایت ریسپانسیو


زمانی که اقدام به طراحی سایت ریسپانسیو می کنید ضرورت دارد بخش تماس با ما را اصلاح کرده و از حالت قدیمی که یک تصویر یا متن شامل شماره تلفن بود خارج کنید و دکمه تعاملی تماس با موبایل را در آن فعال نمایید. با استفاده از این تکنیک کاربران موبایل سایت شما قادر خواهند بود با یک کلیک با شما تماس بگیرند. سعی کنید در طراحی وب سایت خود از لینک های جذاب و دکمه های قابل کلیک کردن بزرگ بهره بگیرید تا کاربران مشتاق تر شوند برای ادامه حضور در سایت شما. این دکمه ها باید دارای نوشته های خوانا و جذاب باشد و همواره در نظر داشته باشید که کاربران ممکن است با دستگاهی که حتی ممکن است تا 4 اینچ هم کوچک باشد اقدام به مشاهده سایت شما کنند.

طراحی سایت ریسپانسیو و اشتباهات معمول 

جهت اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به مقالات زیر:
آموزش طراحی سایت واکنشگرا
طراحی سایت واکنش گرا در نونگار پردازش

ارتباط با ما
  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید