مشاهده می شود که افراد و شرکت های گوناگون که به تازگی قصد طراحی سایت دارند و یا اینکه قبلاً سایتی داشته اند، اما به هر دلیلی قصد دارند سایت دیگری را جایگزین آن کنند نمی خواهند که روند دیگر سایت ها را در پیش بگیرند و می خواهند متفاوت بوده و یا به اصطلاح طرحی نو در اندازند. نوآوری و ایده های جدید همواره می تواند یک ریسک تلقی شود و یا جواب دهد باعث شهرت و پیشرفت شما شود یا بالعکس. پیشنهاد طراحی وب سایت نونگار پردازش این است که در کنار طراحی سایت های موفق و استفاده از الگوهای این چنینی شما در المان ها و سایر گزینه های موجود اقدام به نوآوری کنید تا ریسک کمتری کرده و نتیجه مطمئن تری نیز به دست بیاورید. در این بخش از آموزش طراحی سایت به برخی از این اِلمان ها خواهیم پرداخت.

طراحی سایت جدید و نوآوری 

طراحی سایت و نوآوری با بهره از تاریخ و آیکون ها


اما اگر از خود می پرسید تاریخ چه ارتباطی به طراحی سایت دارد و نوآوری چه ربطی به تاریخ باید بگوییم برخی اوقات سایت هایی مشاهده می شوند که خصوصاً مربوط به صنایع هستند، این سایت ها با الهام گرفتن از اولین سایت ها طراحی شده و نظر کاربران را جذب خود می کنند. برای اینکه از این نوآوری استفاده کنیم می توانیم طرح خود را از آثار و روزنامه ها و وسایل قدیمی به امانت بگیرم. حس نوستالژیکی که این گونه طراحی وب سایت ها در افراد و کاربران مختلف به وجود می آورند می تواند هم در میزان زمانی که آنها در سایت می مانند خود را نشان دهد و هم در نتیجه و اقدام به عمل آنها در سایت. آیکون ها نیز طبیعتاً با توجه به کاربردی که در سایت دارند و میزان استفاده از آنها بسیار زیاد است می توانند گزینه های مناسبی برای جلب توجه کاربران باشند. در صورتی که بتوانید نوآوری در آیکون های معمولی به وجود بیاورید خواهید توانست نظر کاربران را از این طریق به محصولات و خدمات خود جذب نمایید.

طراحی سایت جدید و نوآوری 

اِلمان ها و منو های Navigation در طراحی سایت


علاوه بر گزینه های بالا گزینه های دیگری نظیر منوهای Navigation نیز وجود دارد که می توان با زیبا سازی و انحصاری کردن آنها استفاده بهینه از آنها کرد. نمونه های مختلفی در سایت های گوناگون می توان دید که از انها الگو برداری کرد مانند منوهای دایره ای و چوبی و ... ولی اگر بتوانید با یک ایده نو و منحصر به فرد اشکال و طرح های جدیدی را به این منوها بدهیم قطعاً در جلب نظر کاربران سایت ما تأثیر مثبت خواهد داشت. برای اینکه اطمینان حاصل کنید طرح ذهنی شما قابلیت اجرا نیز دارد با یک گرافیک کار طراحی سایت و یک برنامه نویس سایت مشورت کنید. در کنار این موارد موارد دیگری نیز وجود دارد که برخی را در مقالات قبلی توضیح دادیم و برخی دیگر نیز مانند؛ اسلایدرها و گالری ها، استفاده از تصاویر پس زمینه تمام صفحه، چیدمان های هندسی و انتزاعی و غیره را نیز در آینده توضیح می دهیم.

برای مطالعه بیشتر مراجعه کنید:

آموزش طراحی وب سایت و چند ایده

طراحی سایت خلاقانه و چند راهکار

ارتباط با ما
  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید