در ادامه آموزش طراحی سایت و آنالیز آن و مجموعه مقالات گوگل آنالیتیک به ساخت حساب کاربری در گوگل می رسیم. در این بخش به شما عزیزان و همراهان همیشگی طراحی سایت نونگار پردازش نحوه ایجاد حساب کاربری گوگل برای ابزار گوگل آنالیتیک را توضیح می دهیم. قبل از شروع به مطالعه این نوشتار پیشنهاد می کنیم حتماً بخش های اول و دوم مقالات قبلی تحت عنوان «کار با گوگل آنالیتیک بخش اول» را مطالعه بفرمایید.

ساخت حساب کاربری گوگل آنالیتیک 

پیش نیاز ساخت اکانت گوگل آنالیتیک


اولین قدم باز کردن سایت گوگل آنالیتیک می باشد که در آن می توانید گزینه های مختلف را مشاهده کنید. در منو سمت راست صفحه و قسمت بالای آن گزینه ای وجود دارد با عنوان ورود یا sing in که باید آن را انتخاب کنید. مشاهده خواهید کرد که در صفحه باز شده پنجره ای وجود دارد که گزینه اول آن گوگل آنالیتیک می باشد. همانگونه که قبلاً تأکید کردیم برای استفاده از این سرویس های آنالیز طراحی سایت باید حتماً حساب Gmail داشته باشید. در این مرحله به حساب جی میل خود وارد می شوید. شایان ذکر است که اگر حساب جی میل نداشته باشید در مرحله یاد شده باید یک اکانت بسازید و مشخصات خود را وارد کنید. در فرم هایی که نیاز به تکمیل است حتماً از شماره های معتبر و در دسترس استفاده کنید تا در صورت نیاز به تأیید حساب مشکلی نداشته باشید. این مرحله اول در واقع صرفاً تأیید و یا ساخت اکانت جی میل در گوگل بود.

ساخت حساب کاربری گوگل آنالیتیک 

نحوه دسترسی به گوگل آنالیتیک


زمانی که اکانت Gmail خود را ساختید به صفحه اول سایت گوگل آنالیتیک باز می گردید و از طریق گزینه sing in وارد این ابزار شوید. آدرس سایت خود را در صفحه ای که به شما نشان داده می شود وارد کنید. در صفحه ای که به شما نمایش داده می شود دو گزینه در بالای آن وجود دارد که از شما می خواهد تعیین کنید قصد آنالیز طراحی سایت خود را دارید یا برنامه موبایل را. قدم بعدی این است که نامی را برای سایت خود مشخص کنید. برای مثال در سایت شرکت طراحی وب سایت نونگار پردازش ما نام سایت خود را npco گذاشتیم. بعد از این نیاز است آدرس سایت یا همان url سایت خود را درج نمایید. گام بعدی این است که در میان گزینه های ارائه شده یک دسته را به عنوان موضوع فعالیت سایت خود انتخاب کنید. مرحله بعدی کلیک کردن بر روی گزینه ردیابی ID می باشد که یک کد را به شما ارائه می دهد تا به سایت خود اضافه کنید که مرحله درج در سایت شما باید توسط کارشناس طراحی سایت شما انجام بگیرد.

ارتباط با ما
  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید