ضرورت استفاده از سایت مپ

در صورت طراحی سایت جدید و یا بروزرسانی اخیر صفحات وب سایت، استفاده از سایت مپ در موفقیت و بهینه سازی سایت حیاتی خواهد بود. اگرچه هنوز هم بدون وجود سایت مپ امکان اداره سایت هست ولی بزودی نقشه سایت یکی از روش های استانداردی خواهد شد که یک سایت باید به موتورهای جستجو ارائه دهد. اگرچه بدیهی است خزنده های موتورهای جستجو صفحات وب را ایندکس خواهند نمود و نقشه سایت رویه خزنده ها را به طور کامل استاندارد نخواهد کرد، اما منطقی است که بپذیریم اهمیت نقشه سایت روز به روز افزایش خواهد یافت و یکی از فاکتورهای اصلی سئو وب سایت خواهد شد.

یکی از مزایای نقشه سایت، کمک به دسته بندی محتوای سایت است. اگرچه موتورهای جستجو به هیچ عنوان موظف به دسته بندی یک صفحه در یک مجموعه مشخص نیستند و یا تطبیق کلمه کلیدی ویژه به همان گونه که صاحب سایت درخواست دارد، نیستند.

این را به یاد داشته باشید که با بکارگیری نقشه سایت ممکن نیست که به محض استفاده از آن مزایای بسیاری در سایت و سئو آن مشاهده شود اما قطعا در بهبود الگوریتم ایندکس نمودن موتورهای جستجو تاثیر مثبتی خواهد داشت.
در باب ضرورت استفاده از نقشه سایت، این جمله بس که در صورت بهره بردن از سایت مپ در ساخت سایت، سرعت ایندکس شدن در موتورهای جستجو بیشتر و بیشتر خواهد شد.

تولید و ارائه سایت مپ

گام های لازم در روند داشتن نقشه سایت، 1) نیاز به ایجاد آن 2) اپلود آن در سایت و در نهایت اعلام آن به گوگل می باشد.
بسته به مهارتهای فنی، دو روش برای ایجاد نقشه سایت وجود دارد: یک روش دانلود و نصب سازنده سایت مپ است و روش دوم استفاده از ابزار سازنده سایت مپ به صورت آنلاین.


در روش اول در عین سخت بودن، کنترل بیشتری بر روی خروجی وجود دارد. روش دوم با داشتن ابزارهای آنلاین رایگان بسیار، روشی ساده تر است. بعد از ایجاد سایت مپ نوبت اپلود آن در سایت و اعلام وجود آن به گوگل می باشد و برای این منظور داشتن اکانت گوگل و تایید خود به عنوان صاحب مشروع سایت ضروری است.

در حال حاضر نقشه سایت توسط یاهو و msn پشتیبانی نمی گردد و یا حداقل در فرمت XML ای که مورد استفاده گوگل است نمی باشد. البته یاهو به وبمسترها در طراحی وب سایت اجازه ارائه فایل متنی با لیستی از URL ها را داده در حالی که MSN فاقد این امکان است. به احتمال زیاد این وضعیت در یاهو و ام اس ان در آینده ای نه چندان همانند گوگل خواهد شد و نقشه سایت به عنوان ابزار قدرتمند سئو سایت خواهد بود و نمی توان آن را نادیده گرفت.

 

ارتباط با ما
  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید