طراحی سایت تجاری موفق برای موبایل


با خرید آنلاین صرفه جویی بزرگی در وقت و هزینه می گردد و فروشگاه های اینترنتی آنلاین در این امر موفق بوده اند. صنعت تجارت الکترونیکی امروزه رونق چشمگیری یافته و پیش بینی به افزایش روز به روز آن نیز می شود. طراحان این روزها بسیار در تلاش برای فراهم نمودن بهترین تجارب کاربری هستند.

طراحان سایت به دلیل رشد استفاده از موبایل و دستگاه های هوشمند، وب سایت های تجاری الکترونیکی را با نوع ریسپانسیو طراحی می نمایند. در کنار طراحی سایت ریسپانسیو، طراحان بر روی ساخت نرم افزارهای موبایل برای راحتی کار خرید کاربران متمرکر شده اند. در طراحی و ساخت این نرم افزارها باید از افزایش تجربه کاربر اطمینان حاصل نمود. در زیر تعدادی از انواع و ترفندهایی که در ساخت سایت و طراحی نرم افزارهای تجاری موفق برای موبایل لازم است، لیست نموده ایم.


1-استفاده از کلیدهای رنگی

با استفاده از کلیدهای رنگی، کاربر در تشخیص عملکرد بعدی یا اطلاعات مهم راحت تر خواهد بود.


2-تمرکز بر روی تصاویر

در فروشگاه های اینترنتی که بر پایه فروش محصولات و خدمات طراحی شده اند، مسلما ارائه تصاویری با کیفیت و وضوح عالی در جذب مخاطب و افزایش بازدید و در نتیجه سئو سایت تاثیر بالایی خواهد داشت، چه بسا افرادی که از طریق عکس های محصولات فروشگاه در موتورهای جستجو جذب سایت شما گردند.


3-ایجاد انجمن

برای ایجاد انجمنی برای به اشتراک گذاری علایق افراد با دیگران، از ترفند قراردادن امکان مشاهده نظرات و لایک خریداران درباره محصول در سایت یا نرم افزار استفاده کنید که این نظرات ایندکس شده در موتورهای جستجو یکی از عوامل بهینه سازی سایت خواهد بود.


4-درنظرگرفتن موارد مهم

استفاده از موارد غیرضروری و شلوغ نمودن صفحه موجب آشفتگی کاربر و رهاکردن صفحات بازدیدشده می گردد و متعاقبا برگشت مجدد کاربر به سایت منتفی و این کاهش آمار بازدید تاثیر منفی در سئو خواهد بود. بنابراین با حذف موارد غیرضروری و برجسته سازی محصولات و خدمات و چیدمان مرتب آنها و حتی بهره گیری از منوهای pull down موجب کاهش آشفتگی گردید.


5-ارائه اطلاعات محصول

نحوه و میزان ارائه اطلاعات محصول مسئله ای مهم است تا جزییاتی چون رنگ و اندازه و ... را برای آگاه سازی خریدار فراهم نماید.


6-جستجوی ساده

جستجو مطلوب ترین ابزار کاربران در فروشگاه های اینترنتی و نرم افزارهای تجاری موبایل است که با جستجوی ساده قادر به یافتن محصول یا خدمات مطلوب خود با ویژگی های مدنظر خود هستند.


7-بررسی

با بررسی افرادی که قصد خرید داشته ولی منصرف شده اند و جویا شدن علت ترید آنها قادر خواهید بود در صورت بروز مشکلی در طراحی وب سایت و یا نرم افزار در رفع آن اقدام کنید.


8-فرایند آسان پرداخت

از آنجایی که مهمترین بخش در سایت های فروشگاهی آنلاین یا نرم افزارهای تجاری موبایل بخش پرداخت اینترنتی است با استفاده از کامپوننت های مهم و کاربردی سعی در ایجاد روندی آسان در پرداخت های اینترنتی نمایید. رضایت بازدیدکننده از روند ساده و سریع پرداخت اینترنتی فروشگاهی نمونه و معرفی فرد به فرد، تاثیر بسزایی در شهرت آن فروشگاه و افزایش بازدید و سئو وب سایت آن خواهد داشت.

 

 

ارتباط با ما
  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید