راهنمایی های اساسی برای شروع سئو محلی


اگر به دنبال روشی سودمند برای شناسایی برند و نام شرکت بر اساس محل و موقعیت جغرافیایی مکان کسب و کار خود هستید باید از روش های سئو محلی پیروی نمایید. با استفاده از ip موقعیت جغرافیایی بازدیدکننده و کاربر مشخص می گردد ولی در صورت تشخیص موقعیت و مکان جغرافیایی کسب و کار و سازمان باید سئو سایت را بر اساس شیوه های جستجوی محلی بهینه نمود.


در زیر 4 مورد از بخش های اساسی برای آدرس دهی در زمان شروع بکارگیری استراتژی جستجو محلی را دنبال کنید:


1-از وب سایت خود شروع کنید

ساده ترین راه کسب اطلاعات جزیی و مهم درباره مکان شرکت یا محل فعالیت ، مراجعه کاربران و موتورهای جستجو به وب سایت است. اطلاعات مهمی چون آدرس، شماره تماس، ساعت کاری و .... را به آسانی می توان در زمان طراحی سایت با ترکیب کردن، در (صفحه تماس با ما) یا (صفحه درباره ما) قرار دهید.

در صورت چند مکانه بودن محل جغرافیایی کسب و کار، توسعه جامع تر استراتژی محتوای محل در فرایند ساخت سایت با موارد زیر دارای اهمیت است:
1-راهنمای (directory) مکان قابل خزیدن برای موتورهای جستجو
2-صفحات فرود منطقه یا مکان ویژه
3-محتوای منحصربفرد و یکتای محل سکونت محور
4- بهینه سازی کلمات کلیدی جغرافیای هدف و منظور
5-نشانه گذاری داده های ساخت یافته محلی
6-ارائه طراحی وب سایت ریسپانسیو و mobile friendly از اطلاعات محل با قابلیت کلیک بر روی شماره تماس


2- دایرکتوری های محلی

برخی سایت ها چون گوگل و بینگ دارای دایرکتوری های محلی هستند. ایجاد اطلاعات محلی و بروزرسانی آن به منظور قرارگیری در بالاترین مکان های دایرکتوری محلی از قبیل Google My Business و Bing Places for Business و Yelp و YP وYellowBook. تاثیر مثبتی در افزایش بازدید و بهینه سازی سایت خواهد داشت. البته باید از سازگار بودن اطلاعات محل در تمام لیست ها اطمینان حاصل کنید.


3- افزایش فهرست های محلی

برای کنترل فهرست های محلی نیاز به اضافه کردن اطلاعات بیشتر و فراتر از اطلاعات عمومی، استفاده از متن های توصیفی و تصاویر مکان خاص و استفاده از بازخوردهای کاربران در فرم دیدگاه هاست.


4-بروز رسانی اطلاعات محلی

برپایی داده های محلی اولیه و یا پاکسازی آن تنها اولین گام این فرآیند است. با تهیه لیستی مرتب شده از لیست های محل محور یا محتوا و یا ... روشی استاندارد در بروزرسانی تغییرات اطلاعات جزئی از قبیل ساعت کاری، شماره تماس و ... پیدا کنید.

 

 

ارتباط با ما
  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید