چگونگی ساخت سایت برای گروه های سنی متفاوت

 

آنچه سبب مهم شدن طراحی سایت و صفحات آن می گردد، تنوع و امکانات مختلف از نیازها و الزامات خاص طیف های مختلف از مخاطب و بازدیدکنندگان سایت است. در پروسه بهینه سازی سایت فاکتورهای مشخصی را با توجه به گروه های سنی بازدیدکننده سایت، باید در نظر داشت. برای مثال سایتی با زمینه سرگرمی که مختص گروه سنی کودکان طراحی شده است، پوشش بازدیدکنندگان آن کمتر از طیف بزرگسالان خواهد بود. از جمله مواردی که در پروسه ساخت سایت در این زمینه باید مدنظر قرارداد می توان به روانشناسی، دسترس پذیربودن، قابلیت استفاده و طراحی رابط کاربری سایت اشاره کرد.

استفاده همه نسل ها از اینترنت

این موضوع را نمی توان انکار کرد که وب بخش جدایی ناپذیر از زندگی افراد در هر سنی است، حتی آنهایی که هنوز میانه خوبی با کامپوتر و دنیای وب ندارند. طراحان سایت با درنظرداشتن تمام گروه های سنی (از افراد همیشه آنلاین یا کودکان مشتاق دنیای نت تا کسانی که رابطه خوبی با دنیای اینترنت ندارند)، بیشتر تمرکز خود را بر روی گروهی خاص که مدنظر فعالیت و حوزه کاری سایت است، معطوف می نمایند.

شناسایی مخاطبان وفادار سایت، شما را در رسیدن به شمار زیاد بازدیدکنندگان سایت(سئو قوی) یاری نموده و نیز از تمرکز اشتباه بر روی گروهی خاص جلوگیری می نماید.

تا چند سال گذشته و قبل از فراگیر شدن کامپیوتر، کودکان زیر 10 سال از دنیای نت دور بوده و علاقه ای نشان نمی دادند ولی امروزه با اهمیت فزاینده کامپیوتر و اینترنت در همه زمینه های زندگی روزمره، آموزش کامپیوتر یک نیاز تلقی گردیده و دیگر ابزاری لوکس به حساب نمی آید. بنابراین در طراحی وب سایت برای کودکان باید تمام تلاش را برای طراحی رابط کاربری قابل درک به کار برد و با بهره گیری از ترکیب تصاویر و انیمیشن و رنگهای شاد و جذاب جنبه آموزشی و سرگرم کنندگی آن را نیز حفظ نمود.
گروه سنی نوجوانان از کودکان نیز برای رشد و موفقیت سایت و سئو وب سایت عامل موثرتری هستند. این گروه از منظر مدت آنلاین بودن و درک صحیح تر نسبت به دنیای اینترنت و فعالیت در بازی های آنلاین و حضور اجتماعی در شبکه های اجتماعی گزینه مناسبی به عنوان طیف کثیری از بازدیدکنندگان سایت برای بهینه سازی وب سایت خواهند بود.

در صورت مدنظرقراردادن گروه سنی بزرگسالان در طراحی وب سایت، به دلیل بهره مندی دانش کافی از علوم کامپیوتر و نت در این قشر از افراد، از گرافیک های زرق و برق دار و یا انیمیشن های زنده اجتناب نمایید. این دسته از افراد در انتخاب خود سرعت و کارپسند بودن و استفاده از لینک های مستقیم و سئو سایت و بهره مندی از طراحی حرفه ای سایت را اولویت قرار خواهند داد.ارتباط با ما
  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید