آیا مرگ کلمات کلیدی در سئوسایت حقیقی است؟

 

در پاسخ به این سوال که کدام از دو مورد موضوع یا کلمه کلیدی از اهمیت بیشتری برخوردار است، توصیه به مطالعه این مقاله می گردد. این سوال اخیرا مبنای بحث ها و اختلاف نظرهای بسیاری در زمینه سئو سایت گردیده. ایده مورد بحث این است که از زمان بروزرسانی الگوریتم مرغ مگس خوار در سال 2013، گوگل به طرز صحیحی قادر به درک و شناخت زبان طبیعی است و به راحتی قادر به شناسایی اصطلاحات مشابه بوده و اینگونه سبب کاهش نگرانی نویسندگان و کارشناسان سئو وب سایت از تغییرات کوچک در کلمه بندی و جمله سازی محتوا برای بهره گیری از عبارات و کلمات کلیدی مدنظر می گردد. مردم نیز بر این استدلال هستند که این مهم بیشتر در مورد مفاهیمی است که گوگل تفسیر خواهد کرد، صرف نظر از انتخاب کلمه.

در ادامه با طرح یک آزمایش درصدد بررسی صحت این ادعا و استدلال بوده تا حقیقت مشخص گردد.

 

آزمایش

با طرح و انجام آزمایشی به دنبال پاسخ حقیقی این مهم بوده که آیا جستجو با موضوع یکسان (ولی با عبارات کلیدی متفاوت) همان نتیجه را در پی خواهد داشت؟ بدین منظور 10 گروه از 10 کلمات کلیدی متفاوت ایجاد کرده که کلمات کلیدی هر گروه از نظر مفهوم با دیگر کلمات آن گروه قرابت معنایی داشته باشد. این کلمات کلیدی نیز بر اساس طیف وسیعی از حجم جستجو انتخاب شده اند. برای مثال در زیر یک گروه از کلمات کلیدی که حاوی مترادف های عبارت (طراحی سایت حرفه ای) است، لیست شده است.

1-طراحی سایت حرفه ای
2-حرفه ای ترین طراحی سایت
3-طراحی سایت برای حرفه ای ها
4-نمونه طراحی سایت حرفه ای
5-حرفه ای ترین شرکت طراحی سایت
6-بررسی حرفه ای بودن طراحی سایت
7-ساخت سایت با حرفه ای ترین طراحان سایت
8- چگونه طراحی سایت حرفه ای داشته باشیم؟
9-کدام طراحی سایت حرفه ای است؟
10-چه زمانی سایت دارای طراحی حرفه ای خواهد بود؟

برای این 100 کلمه کلیدی (10 گروه ده تایی) با استفاده از ابزار ردیابی رتبه، نتایجی استخراج شد، که بکارگیری صحیح این نتایج تاثیر مثبت و موثری در سئو و بهینه سازی وب سایت خواهد داشت.
بالاترین امتیاز مربوط به گروهی بود که بیشترین تطابق ترتیب و معنا را در عبارات کلیدی هدف داشتند و کمتر از تقطیع کلمات کلیدی در عبارت سازی استفاده کرده بودند. اما نمی توان تاثیر مستقیم و کارآمد عبارات کلیدی هرچند با اندکی تغییر و تقطیع در واژه هایش و در یک کلام (موضوع و مفهوم) را به هنگام جستجو موضوعی در گوگل انکار کرد.

تجزیه و تحلیل اخیر حکایت از اهمیت یکسان موضوعات و کلمات کلیدی در روند طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت دارد.

 

ارتباط با ما
  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید