تاثیر تصاویر پس زمینه بزرگ در طراحی وب سایت و سئو

امروزه تصاویر تاثیر بسیار شگفت انگیزی بر وب سایت ها داشته و به زیبایی کلی طراحی صفحه وب و نمایش بهتر محتوای درونی وب سایت کمک می نمایند.
به عنوان یک طراح وب باید بدانید تصویر پس زمینه بزرگ تاثیر بصری برمخاطبین خواهد داشت. علاوه بر این از فیلم و انیمیشن نیز در پس زمینه می توانید استفاده کنید. استفاده از عکس های بزرگ به عنوان تصاویر پس زمینه در سال های اخیر به لطف بهبود سرعت اینترنت و انتقال سریع و راحت داده بسیار محبوب است. بسیاری از منابع اسکریپت به صورت رایگان برای کاربرانی که به دنبال پس زمینه ثابت می باشند ، در اینترنت موجود می باشد.


سبک اصلی:


سبک های مختلفی در زمینه پس زمینه های بزرگ موجود است که 3 مورد از مهم ترین آن ها عبارتند از:
1. عکس های بی حرکت
2. نگاره سازی یا گرافیک
3. تصاویر متحرک ( انیمیشن ها )
همان گونه که ذکر شد تصاویر به طور گسترده برای پس زمینه در طراحی وب سایت تمام صفحات وب استفاده می شود. با مرور زمان استفاده از انیمیشن نیز فراگیر خواهد شد. پهنای باند روز به روز در حال ارزان شدن است بنابراین به طور متقابل سرعت اینترنت نیز رو به افزایش خواهد بود ، طراحان وب سایت باید از هر دو این جنبه ها در طراحی سایت و ساخت سایت نهایت استفاده را ببرند.


تصاویر پاسخگو :


یکی از جنبه های مهم در راستای استفاده از تصاویر است. در این بخش به گروه بندی عناصر مختلف در رابطه با کاربران مختلف بر روی صفحه وب می پردازیم و اغلب برای طرح بندی نمونه کارها مورد استفاده قرار می گیرند. از تصاویر بزرگ در نمایش اسلاید نیز می توان استفاده نمود. پلاگین های جی کوئری مختلفی در این باره در دسترس می باشند و امکان نمایش اسلاید را تنها با نوشتن چند کد در اختیار ما قرار می دهند.


ویدیو در پس زمینه Fullscreen :


تکنیک دیگری که به عنوان سنبل بزرگی از محبوبیت در سال ها اخیر دیده شده است ، می باشد. با این حال امروزه بزرگ ترین مسئله به دست آوردن فورمت های ویدیو سازگار و قابل پشتیبانی توسط تمام مرورگرهای اینترنت می باشد.


تصاویر بزرگ در Header :


تصاویر بزرگ می توانند به عنوان هدر استفاده شوند که در عین سادگی بسیار جذاب نیز می باشند. در واقع عکس هایی می باشند که محتوای درونی سایت را نمایش می دهند. هم چنین می توانند شامل رسانه های دیگر از جمله انیمیشن نیز باشند.


طراحی سایت تک صفحه ای :


از تصاویر و پس زمینه های Fullscreen با اندازه های بزرگ به راحتی می توان در طرح های تک صفحه ای استفاده کرد. حتی اگر این صفحات به طور کل اطلاعات کمی برای ارائه به کاربر داشته باشند. بنابراین زیبایی شناسی فانتزی می تواند حس ارزشمندی به صفحه شما اضافه نماید.


نمایشگاه محصولات :


پس زمینه اغلب به منظور نمایش محصولات و یا خدمات خاص در وب سایت ها مورد استفاده قرار می گیرند. به عنوان مثال یک شرکت فیلم مایل به نمایش تریلر جدید فیلم های پر فروش در سایت خود می باشد.


استفاده از عکس های مناسب :


استفاده از عکسی با تاکید بر محل و یا موضوعی خاص در پس زمینه جلب توجه کرده و کاربران بیشتری را جذب خواهد کرد که این امر نقش به سزای در سئو و بهینه سازی وب سایت شما نیز خواهد داشت.
در نتیجه استفاده از این موارد با تاثیر مثبت در سئو سایت ، بهینه سازی سایت و افزایش مخاطب همراه خواهد بود.

 

ارتباط با ما
  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید