9 تکنیک مهم درباره سئو که باید بدانید !

 
تغییرات بسیاری در دنیای سئو اتفاق می افتد. با این حال اصول بنیادی همیشه بدون تغییر باقی می مانند. با تمرکز بر این تکنیک ها قطعا به نتایج مطلوبی در ترافیک و بهینه سازی سایت خواهید رسید.


1. حذف عوامل موثر در کاهش سرعت سایت


سرعت صفحه عاملی مهم در سئو وب سایت است. صفحه کند کاربر را از خرید محصول آن سایت دلسرد می سازد. در ذهن خریداران بالقوه یک سایت کند ، سایتی ضعیف در زمینه طراحی سایت و غیر قابل اطمینان است. بنابراین سرعت صفحه برای کاربران و گوگل بسیار حیاتی است. با توجه به مطالعات داخلی گوگل بازدید کنندگان ، زمان کمتری به صفحه هایی که به آرامی بارگذاری می شوند ، اختصاص می دهند.


2. لینک دهی به وب سایت های مرتبط


لینک دادن به وبلاگ های دیگر نکته ای مهم و حیاتی در رشد وب سایت می باشد. لینک دادن باعث تبدیل وب سایت شما به منبعی با ارزش می شود. به طور مثال اگر به دنبال به دست آوردن لینک های ورودی از وبلاگ های معتبر هستید یکی از ساده ترین راه ها نشان دادن تمایل پیوند به وبلاگ هایی با محتوای مشابه می باشد.


3. تشویق دیگر سایت های قابل اعتماد برای دادن لینک به شما


هنوز هم لینک های ورودی تا حد زیادی نقشی مهم در رتبه بندی موتورهای جستجو دارند. وقتی در خط تقدم صنعت خود قرار دارید ، ایجاد محتوای مفید و ارتباط با وبلاگ های معتبر منجر به افزایش مخاطبانی خواهد شد که به طور طبیعی به شما لینک دهند.


4. آنالیز وب


پس از تعریف اهداف خود در سئو سایت شما نیاز به نرم افزاری برای تجزیه و تحلیل سایت خود دارید. از گوگل آنالیز و کنسول جستجوی گوگل می توانید در این زمینه کمک بگیرید.


5. ارسال توصیف متا منحصر به فرد و مرتبط برای هر صفحه


یکی دیگر از نکات مهم که اکثر مردم از آن غافل می شوند توضیحات متا است. توضیح متا اولین چیزی است که مردم موتور جستجو گوگل از وب سایت شما مشاهده می کنند. به طور کلی گوگل علاقه ای به مطالب تکراری ندارد و سایت هایی با این شایط را جریمه می نماید. در همین راستا ، توضیحات متا تکراری نیز شما را به دردسر خواهد انداخت .


6. استفاه از آدرس های قابل خواندن و معنی دار


اگر کاربران نتوانند URL را بخوانند یا درک کنند ،
 موتور های جستجو نیز ممکن است دچار اشتباه شوند. به یاد داشته باشید موتورهای جستجو از کاربران پیروی می کنند. استفاده از 2-4 کلمه در هر URL باعث به یاد ماندنی تر شدن در ذهن کاربر و سهولت در تایپ خواهد شد.


7. سیگنال های اجتماعی


سیگنال های اجتماعی بسیار مهم می باشند . البته گوگل ، سیگنال های اجتماعی را در لیست عوامل موثر بر رتبه بندی خود قرار نداده است اما به صورت تجربی تاثیر مثبت سیگنال های اجتماعی در رتبه بندی موتور های جستجو مشاهده می شود.


8. استفاده از کلمات کلیدی مناسب در تصاویر


تصاویر در بهینه سازی وب سایت مهم می باشند. گوگل در طراحی وب سایت خود بخشی از نتایج جستجو را به تصاویر اختصاص داده است . وقتی کاربران به دنبال تصویری خاص می باشند ، کلید واژه ها را جستجو می کنند. به همین دلیل باید از کلمات کلیدی مناسبی در تصاویر و عناوین متن ها استفاده کنید.


9. ایجاد و انتشار مداوم محتوای منحصر به فرد


علاوه بر رعایت نکات مهم ذکر شده ( در مقالات گذشته ) در طراحی و ساخت سایت ، محتوای منحصر به فرد نیز تاثیری مثبت و مهم در بهبود رتبه سایت در گوگل دارد. این مورد از آنچه که شما می پندارید مهم تر است. بنابراین به طور روزانه مطلبی جدید در وب سایت خود قرار دهید.

 

ارتباط با ما
  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید