چگونگی طراحی وب سایت به کمک تایپوگرافی

امروزه سئو وب سایت نقشی به سزا در راندمان هر کسب و کار اینترنتی ایفا می کند. در واقع سئو سایت به معنای بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو می باشد ، اما در کنار سئو سایت ، به طراحی اولیه سایت نیز توجه داشت.


ساخت سایت های بزرگ تایپوگرافی :


طراحی وب سایت به شدت به تایپوگرافی وابسته است و یادگیری چگونه کار کردن با تایپوگرافی لازمه مهمی برای تبدیل شدن به یک طراح بزرگ می باشد. البته نمی توان از همه مشتری ها انتظار داشت که تایپوگرافی مورد پسندشان واقع گردد اما می توانید دلیل انتخاب خود را به آن ها توضیح داده و به درک بهتر آن کمک کنید. نقطه شروع ، انتخاب بهترین متغیر و به کار گیری آن در مقیاسی مناسب می باشد.ما سعی در اجبار شما برای انجام این کار نداریم ، بلکه به شما نشان می دهیم با استفاده از تایپوگرافی به سایت خود زیبایی خواهید بخشید ، وقت کمتری از شما گرفته خواهد شد و از فضای سفید ساده ، نتیجه ای چشم گیر و مطلوب خواهید داشت.


هدف های تایپوگرافی :


طبق آمار بیش از 90% محتوا و اطلاعات موجود در سایت ها  ، به زبان نوشتاری می باشند. بنابراین روش و سبک طراحی مناسب نیازمند توجه بیشتری می باشد. تایپوگرافی باعث سهولت در تشخیص حروف از هم و سهولت در خواندن متن می گردد. هم چنین می توان گفت تایپوگرافی ، سرعت و میزان راحتی فرد را در مطالعه محتوای سایت تعیین می نماید.


تفاوت سهولت در تشخیص حروف و سهولت در خواندن متن :


سهولت در خواندن مطالب و سهولت در تشخیص و شناختن حروف دو مسئله کاملا جدا می باشند. سهولت در تشخیص حروف در داشتن درک بصری بهتر و مرور آن به ما کمک می نماید. در صورتی که سهولت در خواندن مطالب به معنای درک بهتر محتوا توسط کاربر می باشد که با تایپوگرافی بیشتر دخیل می باشد. تایپوگرافی باعث بهبود کلی در عملکرد سایت می باشد.


نکات تایپوگرافی :


1.    استفاده از فونت های مختلف را به حداقل برسانید. استفاده از بیش از 3 فونت موجب غیر حرفه ای و نامرتب به نظر رسیدن وب سایت شما خواهند شد.
2.    از فونت های بدون زائده استفاده کنید.
3.    در انتخاب فونت و سایز مناسب برای محتوا و متون سایت دقت کنید.
4.    در مطالب از حروف کوچک و بزرگ در کنار هم استفاده کنید.
5.    از فونت های استاندارد در طراحی سایت و ساخت سایت خود استفاده کنید زیرا برای مخاطب آشنا بوده و سریع تر قادر به خواندن آن ها می باشند.
6.    از رنگ های کمتری برای فونت ها استفاده کنید. استفاده بیش از حد از رنگ ها در معنای محتوا تاثیری منفی خواهد داشت و موجب از دست دادن مخاطب می شود ، این امر باعث ایجاد اثر منفی در سئو و بهینه سازی وب سایت خواهد داشت.
7.    از رنگ آبی برای متون استفاده نکنید زیرا ممکن است مخاطبین ، آن را با لینک اشتباه گرفته و روی آن کلیک کنند.

ارتباط با ما
  • دفتر ستارخان : ابتدای شادمهر، پلاک 425، ساختمان نونگار
  • تلفن تماس: 66 51 41 40 - 66 51 83 54
  • دفتر گیشا: بازار نصر , نبش کسروی , پلاک 2 , ساختمان نونگار
  • تلفن تماس : 88 26 89 90 - 88 26 62 00
  • فکس : 66 51 96 07
برای اطلاع از مشاوره اجرا برآورد هزینه تکنولوژی تولید فرم زیر را ارسال کنید