طراحی سایت


پنالتی سایت

 

بررسی کردن پنالتی سایت


دیدگاه ها در مورد پنالتی سایت متفاوت و فراوان است ولی در مجموع می توانیم بگوییم که پنالتی سایت صرفاً حذف کلی سایت نیست بلکه دامنه آن می تواند حذف یک مطلب کپی و یا ایندکس نشدن مطلب تا حذف سایت را در بر گیرد. در نتیجه هر جریمه ای که سایت و مطالب آن را هدف قرار دهد پنالتی می نامیم. ایندکس نشدن مطالب که بسیاری از وب مستر ها را نگران می کند اصولاً به خاطر استفاده از روش های اسپم می باشد و البته باید اشاره کرد که صرف مطلب گذاشتن دلیلی بر ثبات شما در صفحه اول نیست زیرا رقبای شما نیز بیکار ننشسته و در حال ارائه محتوای مشابه در سایت خود هستند.
بنابراین این مورد جزء موارد پنالتی شدن نیست. حتی تغییر جایگاه سایت ها در رتبه بندی به خاطر اعمال الگوریتم های جدید گوگل نیز ارتباطی به بحث ما نخواهد داشت. نتیجه ای که از این مقدمه می توان استنباط کرد این است که سعی نکنید هر افتی در نتایج و کاهش رتبه ای را ارتباط دهید به پنالتی شدن سایت و جریمه شما از طرف گوگل و دلایل دیگر مانند مدت زمان کوتاه راه اندازی سایت و غیره را نیز مد نظر قرار دهید. در مقاله ای که پیش روی شما قرار دارد و دو مقاله دیگر که در قسمت آموزش طراحی سایت قرار خواهیم داد به صورت تخصصی به شما خواهیم گفت که عواملی که باعث پنالتی شدن سایت می شوند و نیز چه کاری باید انجام داد که سایت ما پنالتی نشود و همچنین در صورت پنالتی شدن سایت باید چکار کرد را به شما آموزش خواهیم داد.

دلایل پنالتی شدن سایت

در این قسمت پنج مورد از دلایلی که باعث می شود سایت پنالتی شود را برای شما عنوان می کنیم.

پنالتی سایت

دلیل اول: محتوای اسپم


یکی از عمده ترین دلایلی که باعث می شود سایت ها جریمه شوند همین دلیل است. محتواهایی که کپی برداری شده اند و یا بسیار بی کیفیت می باشند. داشتن تعداد بالایی مطلب در حالی که این مطالب حتی در نتایج هم قرار ندارند دلیل بر گرفتن رتبه برای کلمات کلیدی نمی شود و در بیشتر مواقع اسپم خواهند بود و تأثیر منفی نیز دارند. یکی از دلایل عمده گوگل برای اعتماد به شما و سایتتان، محتوای سایت است و ربات های گوگل به دقت فعالیت کاربران را در سایت شما بررسی کرده و بازگشت یا عدم بازگشت مخاطبین برای مطالعه سایت را رصد می نماید.
به همین دلیل است که کاربران اولین کسانی هستند که شما را بابت محتوای کپی و بی کیفیت جریمه می کنند.  سعی کنید از کلید واژه های موسوم به (irrelevant) استفاده نکنید زیرا بر خلاف گذشته تعدد کلمات کلیدی دیگر تأثیری ندارد و در برخی موارد باعث ایندکس نشدن و جریمه شدن سایت شما می شود. گوگل به دفعات تأکید کرده است که سایت هایی که مطالب را کپی می کنند جریمه خواهد کرد و حتی تهدید به حذف آنها نیز کرده است. اهمیت دادن به محتوا قطعاً از نکات کلیدی در طراحی سایت است و سعی کنید به جای تعدادی زیاد مطلب بی کیفیت و کپی شده که رتبه ای ندارند از مطالب کمتر ولی رتبه دار استفاده ببرید.

دلیل دوم: استفاده از الگوریتم های جدید


بسیاری از افراد و کسانی که سایت دارند زمانی که خبر انتشار الگوریتم جدید گوگل را مشاهده می کنند نگران می شوند که آیا سایت آنها نیز از این الگوریتم ضربه خواهد خورد و رتبه آنها در رنکینگ کاهش خواهد یافت یا خیر. نگرانی از اینکه الگوریتم جدید آنها را اسپم تشخیص دهد و غیره. باید تأکید کنیم که اصرار ما بر رعایت مقررات گوگل به همین خاطر است. زمانی که سایت شما یک قدرت واقعی داشته باشد و ناقض قوانین نباشید این الگوریتم های جدید نه تنها دلیلی بر نگرانی نیستند بلکه می توانند سایت شما را ارتقاء نیز بدهند. بنابراین اعتمادی که گوگل به شما دارد باعث می شود که رتبه و ثبات بیشتری داشته باشید. سعی کنید که بر روی یک کلمه کلیدی تمرکز نکنید و سئو و بهینه سازی سایت را برای کلمات مختلف انجام دهید تا در کلمات متفاوت کسب رتبه کنید طبیعتاً با رعایت کردن اصول بهینه سازی و طراحی سایت و احترام به قوانین گوگل الگوریتم های جدید هیچ مشکلی برای سایت شما به وجود نخواهند آورد.

دلیل سوم: عدم رعایت اصول لینک بیلدینگ


افرادی که کار سئو سایت را خود انجام داده اند می دانند که یکی از مهم ترین مباحث سئو ساخت بک لینک مناسب است و جالب است که بدانید بیشترین و خطرناک ترین پنالتی ها نیز به دلیل عدم رعایت اصول ساخت لینک می باشد، خطرناک نیز از این جهت که در برخی مواقع باعث می شود که کل سایت پنالتی شده و از گوگل حذف گردد. دقت داشته باشید که هیچ کس بدش نمی آید که یک روزه چند هزار بک لینک ثبت کند و رتبه بسیار خوبی هم به دست بیاورد. ولی مشکل اینجاست که این مزیت کوتاه مدت است و در بلند مدت باعث پنالتی و حذف از گوگل می شود. البته بازگشت سایت بعد از پنالتی امکان پذیر است اما کاری بسیار دشوار می باشد که در مقاله دیگری آن را بررسی خواهیم کرد. نهایت اینکه اصول بک لینک سازی را رعایت کنید و از انجمن های مختلف برای لینک گذاشتن استفاده کنید. در صورت رعایت این اصول هیچ گونه مشکلی برای سایت شما پیش نخواهد آمد و به همین دلیل توصیه می کنم در این مورد حساسیت به خرج بدهید.

دلیل چهارم: هاست و قالب نا مناسب


استفاده از قالب نا مناسب در طراحی سایت می تواند تأثیر منفی بر روی سایت شما بگذارد و یا حداقل از انجام تغییرات مثبت در رتبه شما جلوگیری نماید. در صورتی که قالب سایت شما مناسب نیست سریع تر قالب خود را تغییر بدهید و نتایج گوگل را مجدداً بررسی کنید. در وصف تأثیر منفی قالب همین بس که می تواند سایت شما را رو به نابودی ببرد. در مورد هاست نیز به صورت مفصل در بحث های تخصصی در بخش مقالات آموزش طراحی سایت صحبت کرده ایم. هاست ضعیف که مکرراً قطع و وصل می شود و دسترسی آن قطع می گردد می تواند تأثیر منفی بر روی سایت شما بگذارد. هاست خوب باید از سرعت لود شدن بالایی برخوردار و آپتایم آن نیز بالای 99درصد باشد و امکانات پیشرفته ای در اختیار داشته باشد. هر چند که ممکن است این موارد غیر مستقیم بر روی پنالتی شدن سایت شما مؤثر باشد اما در هر صورت تأثیر دارد و باید تلاش کنید که آنها را رعایت کنید.

دلیل پنجم: رسپانسیو نبودن سایت


امروزه به وضوح می توانید ببینید که استفاده از گوشی های هوشمند به شدت افزایش یافته و خود ما نیز اصولاً خارج از منزل و محیط کار از گوشی های هوشمند برای وب گردی استفاده می کنیم. به همین خاطر این موضوع برای گوگل نیز در اولویت قرار گرفته است و اشاره کرده است که در آینده ای نزدیک سایت هایی که برای گوشی های تلفن همراه قابل رویت نباشند حذف خواهند شد. بنابراین باید در طراحی سایت های خود رسپانسیو کردن سایت برای دستگاه های مختلف را مد نظر قرار دهید تا دچار مشکل نشوید.

طراحی سایت,بهینه سازی سایت به همراه طراحی وب سایت و طراحی پرتال تخصص شرکت طراحی نونگار است جهت اطلاع از تعرفه طراحی سایت با ما تماس بگیرید